حجم معامله صندوق ETF بیت کوین در روز اول به 1 میلیارد دلار رسید

ezgif 2 06d341aa84bf

صندوق قابل معامله بیت کوین proshares با نام اختصاری BITO، در روز نخست لیست شدن در بورس نیویورک، به میزان یک میلیارد دلار معامله شد. این بیشترین حجم طبیعی معامله یک ETF در روز اول شروع کار در تاریخ بورس آمریکا است. در مجموع صندوق قابل معامله بیت کوین بعد از ETF شرکت بلک راک با نام Blackrock US Carbon Transition Readiness با نام اختصاری LCTU رتبه دوم حجم کلی معاملات را به خود اختصاص داد.

صندوق ETF بر پایه فیوچرز بیت کوین، در روز نخست با قیمت 40.88 دلار آغاز به کار کرد و روز معاملاتی را با قیمت 41.94 دلار و حجم معامله 24.313 میلیون سهمی به پایان رساند.

اریک بالچوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ارشد صندوق‌های قابل معامله در بلومبرگ اعتقاد دارد حجم معاملات روز اول صندوق LCTU طبیعی نبوده است. یک سرمایه‌گذار بزرگ با برنامه‌ای از پیش تعیین شده اکثر حجم معاملات LTCU در روز اول را تشکیل داده بوده است که این مورد در مورد ETF بیت کوین صادق نیست.

جذب مقدار زیادی نقدینگی توسط BITO کار را برای دیگر صندوق‌هایی که در صف بوده و منتظر تایید SEC (سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا) هستند را سخت کند. وقتی اولین صندوق نقدینگی زیادی را جذب می‌کند، ETF های بعدی کار سختی را پیش روی دارند.

صندوق بر پایه فیوچرز بیت کوین بعدی متعلق به شرکت والکری (Valkyrie) است که پیش‌بینی می‌‌شود تا هفته آینده در بورس نیویورک لیست شود. نام اختصاری این صندوق به طرز شیطنت‌آمیزی BTFD گذاشته شده که به معنی “اصلاح‌های قیمتی را خریداری کن” است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *