عدم آشنایی 54 % مردم سالوادور با بیت کوین

btc

انجمن‌های صنفی بیان کرده‌اند که قوانین پیشنهادی “مشارکت بانک ها در بازار ارزهای دیجیتال، ما را از نظر سرمایه ای محدود می‌کند”.9 انجمن صنفی بانکداری در پاسخ به پیشنهاد کمیته بازل برای نظارت بر بانک‌های (BCBS)  نامه‌ای ارسال کرده‌اند تا الزامات سرمایه سختگیرانه‌ای را برای بانک‌هایی که به دنبال نگه‌داری دارایی‌های رمزنگاری شده هستند، معرفی کند.

در ژوئن سال جاری، مقاله‌ی BCBS بیانیه‌ای را منتشر کرد که 1250 درصد وزن برای بیت کوین (BTC) تعیین می‌کرد ، به این معنی که بانک‌ها باید به ازای هر 1 دلار مواجهه با بیت کوین 1 دلار سرمایه داشته باشند.

انجمن‌های مشتقه ISDA و FIA، موسسه مالی بین المللی ، نهاد بازارهای اروپایی AFME و اتاق بازرگانی دیجیتال، در نامه‌ی خود این هفته استدلال کردند که چارچوب احتیاطی پیش‌بینی شده توسط “موانع مادی” ایجاد می‌شوند و مشارکت بانکی در بازارهای دارایی رمزنگاری شده تنظیم می‌شود. آن‌ها استدلال کردند که “عناصر خاصی از پیشنهاد، دخالت بانک در بازار دارایی های رمزنگاری شده را از نظر سرمایه‌ای محدود می‌کند”  و افزودند: ” این رویکرد به ویژه با توجه به رشد سریع فعالیت‌های بازار مرتبط با دارایی‌های رمزنگاری شده با شرکت‌کنندگان خارج از محدوده ، نگران کننده است.

برای بهبود پیشنهادBCBS ، همکاران بر اساس طبقه بندی ظریف‌تری از دارایی‌های رمزنگاری مختلف و مشخصات ریسک متفاوت آن‌ها استدلال کرده اند.

علیرغم اختلاف نظرهای متعدد آنها با نامه پیشنهادات BCBS، انجمن‌ها با این وجود بر ضرورت اطمینان از مقررات “در کوتاه مدت و میان مدت ، به ویژه با توجه به سرعت تکامل و تقاضای مشتری برای مجموعه‌های رمزارزها” تأکید کردند. در این نامه همچنین اشاره شده است که در حال حاضر، مواجهه بانک‌ها با ارزهای دیجیتال محدود است، اما تاکید شده است که صنعت به چند دلیل “نه مطلوب و نه پایدار” می‌ماند. این دلایل شامل مزایای بالقوه ای هستند که فناوری دفتر کل توزیع شده برای بخش خدمات مالی و تقاضای قابل توجه موجود برای محصولات و خدمات مربوط به رمزنگاری از مشتریان دارد. علاوه بر این، بیانیه استدلال می‌کند که مزایای دارایی‌های رمزنگاری شده و فناوری زیربنایی آنها: هنگامی که بانک‌های تحت نظارت […] بتوانند نقش معنی داری ایفا کنند ، به طور گسترده و شفاف تحقق می‌یابد. به ویژه ، عموم مردم و جامعه نظارتی به دلیل این سابقه طولانی در شناسایی ، نظارت و مدیریت خطرات از منظر احتیاطی و رفتاری به صورت مداوم، از مشارکت بانک در فضای دارایی رمزنگاری بهره‌مند خواهند شد. “در این نامه پیشنهاد شده است که BCBS باید بتواند از چارچوب احتیاط بین المللی موجود بیشتر استفاده کند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *