هک ۲۰۰ میلیون دلاری بیت‌مارت

بیت‌مارت به دنبال بهره‌برداری زنجیره هوشمند Ethereum و بایننس به قیمت ۲۰۰ میلیون دلار هک شد

هکرها ترکیبی از بیش از 20 توکن که شامل آلتکوین‌هایی مانند BNB، Safemoon، BSC-USD و BPay را هک کردند. صرافی رمزارز بیت‌مارت در یک توافق که بر روی بلاک‌چین اتریوم (ETH) و زنجیره هوشمند بایننس (BSC) میزبانی می‌شد، نزدیک به 200 میلیون دلار از دست داد. هک 200 میلیون دلاری بیت‌مارت اولین بار توسط Peckshield، یک شرکت امنیت بلاک چین و تجزیه و تحلیل دادهاعلام شد که در ابتدا انتقال تقریباً 100 میلیون دلاری را از طریق بلاک چین اتریوم شناسایی کرد.

تحقیقات بیشتر از تیم نشان داد که هک همزمان 96 میلیون دلار روی ذخایر BSC صرافی ارز دیجیتال وجود دارد: هکرها با ترکیبی از بیش از 20 توکن که شامل آلتکوین‌هایی مانند بایننس کوین (BNB)، Safemoon، BSC-USD و BPay است، دست به کار شدند. مقادیر قابل توجهی از میم کوین‌ها مانند BabyDoge، Floki و Moonshot نیز در این هک به خطر افتاده است.

طبق گفته Peckshield، هک یک مورد ساده برای انتقال و دزدی بود: مدیر عامل بیت‌مارت، شلدون شیا، بعداً این هک را از طریق توییتر به عنوان یک «نقض امنیتی در مقیاس بزرگ» در کیف‌پول‌های داغ ETH و BSC تأیید کرد.

“در حال حاضر ما هنوز در حال نتیجه‌‌گیری روش‌های ممکن مورد استفاده هستیم. هکرها توانستند دارایی‌هایی به ارزش تقریبی 150 میلیون دلار را برداشت کنند. در همین شرایط پلتفرم وام‌دهنده‌ی ارزهای دیجیتال سلسیوس ضرر 50 میلیون دلاری را در بهره‌برداری از پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) BadgerDAO تایید کرد.

اولین گزارش‌ها در مورد نقض امنیتی BadgerDAO در 11 اذر (2 دسامبر) منتشر شد، با پروتکلی که رسماً اعلام کرد که چندین صادرات از برداشت‌های غیرمجاز از وجوه کاربران را در روز چهارشنبه دریافت کرده است. با انجام اقدامات پیشگیرانه مشابه Bitmart، تیم Badger به بررسی این موضوع ادامه داد و تمام قراردادهای هوشمند روی پروتکل را متوقف کرد تا از ضرر بیشتر جلوگیری شود.

منبع: کوین‌تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *