صرافی ارز دیجیتال رابکس

نحوه خرید ارز دیجیتال در رابکس

فرایند خرید ارز دیجیتال

منظور از خرید، تبدیل تومان به ارز دیجیتال است. برای خرید، به تب معامله بروید و خرید را انتخاب کنید. در قسمت بالا ارز دیجیتال مورد نظرتان را انتخاب کنید و مقدار تومانی که برای خرید یک واحد از آن باید بپردازید را مشاهده کنید. علاوه بر آن می‌توانید مقدار ارز دیجیتال مورد نظر یا مقدار تومان را نیز تغییر دهید.

می‌گیرم: مقدار بیت‌کوین یا رمز ارزی که می‌خواهید از رابکس خریده و در قبال آن تومان پرداخت خواهید کرد. ( می‌توانید رمز ارز های مختلفی که در دسترس است را انتخاب کنید )

می‌دهم: مقدار تومانی که برای میزان مشخص شده رمز ارز انتخابی پرداخت خواهید کرد.

(در صورت ناکافی بودن موجودی می‌توانید از بخش + افزایش موجودی نسبت به شارژ تومانی کیف پولتان اقدام نمایید.)

.

برای تغییر ارز دیجیتال مورد نظرتان، در شکل بالا روی نماد نماد بیت کوین (BTC) بزنید. تصویر باز برای شما باز خواهد شد. ارز دیجیتال مورد نظرتان را جست و جو و انتخاب کنید.

.

پس از تعیین مقدار مورد نظر برای خرید، روی دکمه شروع معامله بزنید. سپس از شما خواسته می‌شود تا در مدت ۱۵ ثانیه، خرید خود را تایید کنید. در صورتی که ۱۵ ثانیه به پایان برسد، قیمت‌ها بروزرسانی خواهد شد.

.

نکته ۱: قیمت نشان داده شده در مبدل نهایی است و پس از خرید هیچ درصدی به آن اضافه نمی‌شود.

نکته ۲: پس از انجام خرید، سفارش برگشت پذیر نیست.

نکته ۳: پس از خرید، به دارایی ارز دیجیتال شما در کیف پول اضافه خواهد شد.

خرید، فروش و تبدیل رمزارزها

حداقل مقدار ممکن برای خرید، فروش و تبدیل در رابکس ۱۰۰ هزار تومان است.

منظور از خرید و فروش در رابکس، تبدیل ارزهای دیجیتال به تومان است.

خرید: تبدیل تومان به ارز دیجیتال

فروش: تبدیل ارز دیجیتال به تومان

منظور از تبدیل اما، تبدیل ارز های دیجیتال به یکدیگر است. مثلا بیت کوین به اتریوم.

تبدیل: تبدیل ارز دیجیتال به ارز دیجیتال دیگر

 

(راهنمای کامل کار با مبدل را ببینید)

خیر. خرید، فروش و تبدیل به صورت آنی در رابکس انجام می‌شود و در همان لحظه نیز کیف پول شما شارژ می‌شود. امکان برگشت از یک معامله وحود ندارد.

نکته مهم درباره کارمزدهای معامله در رابکس آن است که این کارمزدها در دل قیمت نهفته است. قیمت نشان داده شده در مبدل رابکس (بر خلاف اغلب مبدل‌ها یا قیمت‌ها در پلتفرم‌های دیگر) کاملا نهایی است و هیچ کارمزد دیگری به آن اضافه نخواهد شد. اگر مبدل به شما نشان مید‌هد که به ازای یک واحد از رمزارز A مثلا ۱۰۰۰ تومان دریافت می‌کنید، این قیمت نهایی است و در آخر درصدی به آن اضافه نمی‌شود.

اما قیمت نشان داده شده در مبدل به این شکل محاسبه می‌شود:

۱. ملاک تعیین قیمت، قیمت تتر و قیمت جهانی آن است. قیمت خرید و فروش تمامی رمزارزها از حاصل ضرب قیمت جهانی آن در قیمت خرید/فروش تتر محاسبه می‌شود.

خرید: قیمت خرید رمز ارز الف = قیمت جهانی رمز ارز الف * قیمت خرید تتر
فروش: قیمت فروش رمز ارز الف = قیمت جهانی رمز ارز الف * قیمت فروش تتر

۲. برخلاف تصور عموم، قیمت تتر با قیمت دلار متفاوت است. قیمت تتر بر اساس عرضه و تقاضای بازار و چند عامل دیگر در دل یک کسب و کار محاسبه می‌شود.

۳. ملاک رابکس از قیمت جهانی یک رمزارز، قیمت آن در بایننس است. برای مثال قیمت خرید بیت کوین در رابکس به این شکل محاسبه می‌شود.

قیمت خرید بیت کوین = قیمت جهانی بیت کوین در بایننس * قیمت خرید تتر

نکته اول: قیمت‌های نشان داده شده در مبدل رابکس نهایی است و هیچ درصد دیگری به آن اضافه نمی‌شود (بر خلاف برخی از پلتفرم‌های دیگر که قیمت نهایی با قیمت اولیه نشان داده شده متفاوت است)

نکته دوم: در رابکس حجم خرید شما بر روی قیمت تاثییری ندارد. قیمت خرید یک تتر با قیمت خرید ۱۰ میلیون تتر برابر است. این در حالی است که پلتفرم‌های همتا به همتا همواره بهترین قیمت را نشان می‌دهند نه قیمتی که برای کل حجم خرید شما محاسبه می‌شود. مثلا ممکن است در این پلتفرم‌ها ۱۰ تتر با قیمت ۱۰۰۰ تومان به فروش گذاشته شود اما شما فقط می‌توانید ۱۰ تتر را با این قیمت بخرید نه بیشتر! این پلتفرم‌ها در اخر نیز کارمزدی را از شما کم خواهند کرد.