آکادمی رابکس
اسنوپ داگ

اسنوپ داگ

رپر آمریکایی

Snoop Dogg

American rapper

sep

اسنوپ داگ

«کلوین بروداس» (Calvin Broadus) ملقب به «اسنوپ داگ» (Snoop Dogg)، رپر آمریکایی و چهره‌ای رسانه‌ای است که در دهه نود میلادی به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین چهره‌های رپ به شهرت رسید. او چندین آلبوم موسیقی موفق منتشر کرده و در چندین فیلم و برنامه تلویزیونی حضور داشته است. از آلبوم‌های او می‌توان The Doggyfather, No Limit Top Dogg, R&G (Rhythm & Gangsta) The Masterpiece و Dogumentary را نام برد.

 

اسنوپ داگ و ارز دیجیتال

به عنوان یکی از افسانه‌ای‌ترین رپرهای تاریخ، اسنوپ داگ از جمله افرادی است که همواره مشتاقانه تغییرات تکنولوژی و پیشرفت‌های سبک زندگی را دنبال کرده و خود را با آن وفق می‌دهد. او حتی با یک پروژه «توکن بی‌مانند» (NFT) به نام «Decentral Eyes Dogg» نیز همکاری داشته است. در سال‌های اخیر، بسیاری از سازندگان توکن تلاش کرده‌اند تا با استفاده از شهرت اسنوپ داگ ارزهای دیجیتال تولید کنند اما او همواره به سرمایه‌گذاران اخطار داده که در هیچ پروژه این‌چنینی دخیل نیست.

 

اسنوپ داگ کیست

 

با افزایش محبوبیت تکنولوژی بلاک چین و ارزهای دیجیتال در سال‌ 2021 میلادی، بسیاری از مشاهیر برای تبلیغ آثار خود به استفاده از توکن‌های بی‌مانند روی آوردند اما اسنوپ داگ حتی از آن هم فراتر رفت. در ابتدای سال اشتیاق خود را به دوج کوین نشان داد و در توئیتی به «ارتش دوج» و ایلان ماسک اشاره کرد. پس از این توئیت، ایلان ماسک یک میم از انیمیشن شیرشاه منتشر کرد که در آن خود ماسک، اسنوپ داگ و سگ شیبا اینو حضور داشتند.

در مصاحبه‌ای که در آوریل 2021 انجام شد، اسنوپ داگ اعلام کرد که نخستین ارائه توکن‌های بی‌مانند خود را از طریق سایت «Crypto.com»، آخرین حضور او در صحنه ارزهای دیجیتال نخواهد بود. این مجموعه تحت عنوان «سفری با اسنوپ داگ» (A Journey with the Dogg) منتشر شد و شامل آثاری از دوران جوانی او و آهنگ جدیدی به نام «NFT» بود.

 

در همان سال، اسنوپ داگ در توئیتر افشا کرد که شخصی به نام «کوزومو دو مدیچی» (‌Cozomo de’ Medici) که یک کلکسیونر توکن‌های بی‌مانند در «Opensea.io» است، در واقع خود اوست. کیف پول «Opensea» دو میچی شامل 17 میلیون دلار توکن بی‌مانند از انواع مختلفی از مجموعه‌ها است.

اسنوپ داگ در نوامبر 2021 توکن بی‌مانند دیگری را منتشر کرد که از کلاژی سه‌بعدی از ده تصویر متمایز او در مراحل مختلف زندگی‌اش تشکیل شده بود. او همواره به شباهت بین نام رپری خود و دوج کوین اشاره کرده و حتی عنوان کرده که ایجاد کوینی به نام‌های «اسنوپ کوین» (Snoopcoin) یا «داگ کوین» (Doggcoin) را دور از ذهن نمی‌بیند.

 

اسنوپ داگ و آینده ارز دیجیتال

انتظار می‌رود اسنوپ داگ در سال‌های آینده نیز از چهره‌های مطرح دنیای توکن‌های بی‌مانند باقی بماند. او در حال حاضر برنامه دارد تا در متاورس 2022 نیز به عنوان یکی از شرکای کلیدی سرمایه‌گذاری کند. با توجه به نقشی که او تا کنون در دنیای ارزهای دیجیتال ایفا کرده،‌ احتمال می‌رود تا در‌ آینده هم کماکان صدایی برای ترویج و تبلیغ آخرین پیشرفت‌های ارزهای دیجیتال باشد.

نقل قول:
آیا فکرش را می‌کردم که نخستین خرید بیهوده فایل jpeg برایم دو میلیون دلار آب بخورد؟ البته که نه. باید چهار میلیون دلار آب می‌خورد.