آکادمی رابکس
ملتم دمیررز

ملتم دمیررز

مدیر ارشد استراتژی کوین شرز

Meltem Demirors

Chief strategy officer at CoinShares

sep

ملتم دمیررز

ملتم دمیررز (Meltem Demirors)، مدیر ارشد کوین شرز

 

«ملتم دمیررز» (Meltem Demirors) یکی از پیشکسوتان «فین‌تک» (FinTech) است که بیش از یک دهه تجربه در حوزه سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال را بر دوش می‌کشد. این متخصص تریدِ نیویورکی،‌ امروزه به عنوان مدیر ارشد استراتژی برای شرکت «کوین شرز» (CoinShares) فعالیت می‌کند که یک شرکت سرمایه‌گذاری با چهار میلیارد دلار سرمایه است.

پیش از ورود به دنیای کریپتو، ملتم دمیررز به عنوان مشاور در شرکت‌هایی همچون «السن» (Elsen)، «دیلویت» (Deloitte)‌ و «اکسان موبیل» (ExxonMobil) فعالیت داشت. علاوه بر فعالیت‌های مستقیم در حوزه‌ی فین‌تک، دمیررز میزان قابل توجهی نیز در استارت‌آپ‌های کریپتو سرمایه‌گذاری کرده بود.

ملتم دمیررز کیست

دمیررز مدرک مدیریت ارشد کسب و کار خود را از «دانشکده مدیریت اسلون دانشگاه ام‌آی‌تی» (MIT’s Sloan School of Management) اخذ کرده است. وی مدتی پس از فارغ‌التحصیلی و در سال 2015، با پیوستن به شرکت «دیجیتال کارنسی گروپ» (Digital Currency Group |‌ DCG) به دنیای ارزهای دیجیتال ورود کرد. فعالیت او در این شرکت در جهت کمک به افزایش سرمایه و مدیریت پرتفویی متشکل از 120 شرکت و چهار شرکت تابعه بود.

پس از سه سال حضور در شرکت DCG در مقام نایب رئیس، دمیررز به همراه اندوخته تجربیات خود به شرکت کوین شرز رفت تا سکان مدیریت آن را به دست بگیرد.

ملتم دمیررز با مشارکت در شورای بلاک چینِ مجمع جهانی اقتصاد، از بسیاری از نوآوری‌ها حول تکنولوژی بلاک چین حمایت می‌کند. او همچنین مجری پادکستی به نام «چه چیز اعصاب من را خرد می‌کند» (What Grinds My Gears) است که در‌ آن به عنوان یکی از طرفداران پر و پا قرص ارزهای دیجیتال، از فضای مالی، تاریخ و تکنولوژی سخن می‌گوید.

علاوه بر این‌ها،‌ ملتم دمیررز مجری‌گریِ کنفرانس «کریپتو اسپرینگز» (Crypto Springs) را نیز بر عهده دارد که سالانه در شهر «پالم اسپرینگز» (Palm Springs) واقع در جنوب کالیفرنیا برگزار می‌شود.

نقل قول:
بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین، دیروز بود. دومین زمان مناسب، همین امروز است.