آکادمی رابکس
استنی کولچف

استنی کولچف

بنیان‌گذار و مدیرعامل آوه و اتلند

Stani Kulechov

Founder and CEO of Aave and ETHLend

sep

استنی کولچف

استنی کولچف (Stani Kulechov)، بنیان‌گذار آوه و اتلند

 

«استنی کولچف» (Stani Kulechov) کارآفرینی باتجربه است که دانش و تخصص زیادی در حوزه ارزهای دیجیتال، بلاک چین و «فین‌تک» (Fintech) دارد. او بنیان‌گذار و مدیرعامل «آوه» (Aave) و «اتلند» (ETHLend) بوده و به عنوان راهنما، به بسیاری از بنیان‌گذاران و مشاوران پروژه‌های رمز ارز و بلاک چین کمک رسانده است. علاوه بر این‌ها، کولچف در بسیاری از رویدادها در رابطه با قراردادهای هوشمند اتریوم، سخنرانی‌هایی برگزار کرده است.

استنی کولچف کیست

استنی کولچف مدرک کارشناسی ارشد حقوق خود را در سال 2018 میلادی از دانشگاه «هلسینکی» (Helsinki) اخذ کرد و تا سال 2017، در زمینه‌ی حقوق فعالیت داشت. بعدها، اتریوم و مفهوم قراردادهای هوشمند توجه وی را جلب کرد و او را واداشت تا یک فضای مالی غیر متمرکز ایجاد کرده و در راستای بهبود کارایی محصولات مالی، تلاش کند.

در سال 2017، استنی کولچف اتلند را بنیان‌گذاری کرد؛ شبکه‌ای «همتا به همتا» (Peer-to-Peer) که برای وام‌دهی دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌شد و یکی از نخستین پلتفرم‌های غیر متمرکز به شمار می‌رفت. در سال 2018،‌ برند اتلند بازسازی شد و به آوه تغییر یافت. آوه برخلاف اتلند، به جای وام‌دهی بر شبکه‌ی اتریوم تمرکز داشت. در ژانویه‌ی 2020، پروتکل آوه به طور رسمی در شبکه‌ی اصلی اتریوم اجرا شد.

نقل قول:
بازی‌ها در مسیرِ تبدیل شدن به جزئی از اقتصاد ما هستند. درست همان‌طور که تا الان گذراندن وقت در کافه‌ها،‌ محل کار،‌ قرارهای شام یا دیدار با دوستان جزئی از آن محسوب می‌شدند.