آکادمی رابکس
الیزابت استارک

الیزابت استارک

مدیرعامل لایتنینگ لبز

Elizabeth Stark

CEO of Lightning Labs

sep

الیزابت استارک

الیزابت استارک (Elizabeth Stark)، مدیرعامل لایتنینگ لبز

 

«الیزابت استارک» (Elizabeth Stark) مدیرعامل شرکت «لایتنینگ لبز» (Lightning Labs) است، شرکتی در حوزه‌ی فناوری که در یافتن راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری فعالیت می‌کند. مهم‌ترین محصول این شرکت، «شبکه‌ی لایتنینگ» (Lightning Network)، یک راه‌حل لایه دوم و متن باز بیت کوین است که به کاربران امکان می‌دهد معاملات خود را با سرعت بیشتر و هزینه‌های کمتر انجام دهند. این کمپانی همچنین خدمات مالی کمکی‌ای ارائه می‌دهد که مبتنی بر شبکه‌ی لایتنینگ هستند.

الیزابت استارک کیست

الیزابت استارک مدرک کارشناسی کسب‌وکارهای بین‌الملل خود را از دانشگاه «براون» (Brown)‌ اخذ کرده و مدرک «دکترای حقوقی» (Juris Doctor) خود را از دانشکده‌ی حقوق دانشگاه «هاروارد» (Harvard) به دست آورده است. او پیش از ورود به صحنه‌ی ارزهای دیجیتال، در دانشگاه‌های «ییل» (Yale) و «استنفورد» (Stanford) موضوعاتی را در رابطه با آینده‌ی اینترنت و پتانسیلی که تکنولوژی‌های «همتا به همتا» (Peer-to-Peer) می‌توانند داشته باشند، تدریس می‌کرد.

الیزابت استارک همچنین یکی از اعضای «کوین سنتر» (Coin Center) است؛ سازمانی غیرانتفاعی که در مسائل مربوط به سیاست‌گذاری‌های ارز دیجیتال فعالیت می‌کند.

نقل قول:
سال‌ها قبل چه کسی به ویکی‌پدیا فکر می‌کرد؟ چه کسی گمان می‌بُرد دایرةالمعارفی وجود داشته باشد که هر کسی بتواند آن را ویرایش کند؟ این ایده در گذشته دیوانه‌وار به نظر می‌رسید. فکر می‌کنم اتفاقی مشابه برای لایتنینگ و اقتصاد جدیدی که پدیدار خواهد شد (و اقتصاد بومیِ لایتنینگ خواهد بود)، رخ دهد.