آکادمی رابکس
دنیل لاریمر

دنیل لاریمر

مدیر ارشد فنی بلاک وان

Daniel Larimer

Chief technology officer of Block.one

sep

دنیل لاریمر

دنیل لاریمر (Daniel Larimer) ،‌ بنیان‌گذار بیت شرز و ایاس

 

از زمان راه‌اندازی شبکه‌ بیت کوین در سال 2009، «دنیل لاریمر» (Daniel Larimer) یکی از توسعه‌دهندگان فعال فضای بلاک چین بوده است. چندین پلتفرم معروف ارز دیجیتال با رهبری دنیل لاریمر راه‌اندازی شده‌اند که از آن‌ها می‌توان «بیت شرز» (BitShares)، «استیمیت» (Steemit) و «ایاس» (EOSIO) را نام برد.

دنیل لاریمر کیست

بیت شرز یکی از نخستین نسخه‌های یک صرافی و سازمان غیر متمرکز به شمار می‌رود و انتشاردهنده‌ی دارایی‌های دیجیتال سفارشی است، استیمیت اولین پلتفرم شبکه اجتماعی‌ست که بر بلاک چین ساخته شده، و ایاس پروتکل متن بازی با سرعت و مقیاس‌پذیری بالا است.

پروتکل ایاس در سال 2018 توسط شرکت «بلاک وان» (Block.one) راه‌اندازی شد و از آن زمان توسط بسیاری از توسعه‌دهندگان استفاده شده است. توسعه‌دهنده‌ها تعداد زیادی بلاک چین بر روی ایاس ایجاد کرده‌اند. بلاک وان مالک، نگه‌دارنده یا ناظر بر بلاک چین ایاس نیست.

نقل قول:
زمان آن فرا رسیده که همگی نسخه‌های فیزیکی کتاب‌ها را دوباره خریداری کنیم. در یک دنیای دیجیتال، سوزاندن کتاب‌ها بسیار ساده است. باید گمان کنیم که صاحب هیچ‌کدام از چیزهایی که بر روی گوشی‌های تلفن همراهمان وجود دارند نیستیم. تمام نرم‌افزارها به سمت کنترل توسط قدرت‌های متمرکز پیش می‌روند.