آکادمی رابکس
آریانا سیمپسون

آریانا سیمپسون

کارآفرین و شریک در اندریسن هوروویتز

Arianna Simpson

Entrepreneur and general partner at Andreessen Horowitz

sep

آریانا سیمپسون

آریانا سیمپسون (Arianna Simpson)، کارآفرین و سرمایه‌گذار کریپتو

 

«آریانا سیمپسون» (Arianna Simpson) یک کارآفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی است که در حال حاضر به عنوان یکی از شرکای عمومی در شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر «اندریسن هوروویتز» (Andreessen Horowitz) فعالیت می‌کند. او با مدرک دوگانه سیاست بین‌الملل و اسپانیایی از «دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا» (Pennsylvania State University) فارغ‌التحصیل شد و فعالیت خود را در حوزه تکنولوژی از سال 2013 و با پیوستن به فیس‌بوک و در بخش بازاریابی جهانی آغاز کرد.

علاقه آریانا سیمپسون به بیت کوین و ارزهای دیجیتال، در هنگام حضور او در فیس‌بوک و به خصوص پس از سفری رخ داد که به زیمبابوه داشت. در این سفر، کارمزدهای گزافی که به هنگام انتقال پول از کشوری به کشور دیگر دریافت می‌شد، توجه او را جلب کرد. پس از مطالعه‌‌ی کامل وایت پیپر بیت کوین، سیمپسون در سال 2014 فیس‌بوک را ترک کرد تا به «بیت‌گو» (BitGo)، شرکت ارائه‌دهنده‌ی کیف پول رمز ارز چندامضایی، بپیوندد.

یک سال بعد، آریانا سیمپسون از بیت‌‌گو نیز جدا شد تا به عنوان هم‌بنیان‌گذار در شرکت سرمایه‌گذاری پرخطر «کریستال تاورز کپیتال» (Crystal Towers Capital) به فعالیت بپردازد. او تا به امروز در این شرکت به عنوان سرمایه‌گذار و شریک حضور داشته است.

آریانا سیمپسون کیست

آریانا سیمپسون یکی از فعالان ارز دیجیتال در وب‌سایت‌های تخصصی مالی و کسب‌وکار به شمار می‌رود و فعالیت‌‌های خود را پیش از پذیرش گسترده بیت کوین در بین عموم آغاز کرده است. از جمله سایت‌های خبری که سیمپسون در آن‌ها فعال است، می‌توان «بیزینس اینسایدر» (Business Insider)‌ را نام برد.

در سال 2017، سیمپسون یک «هج‌فاند» (Hedge Fund) به نام «اتانامس پارتنرز» (Autonomous Partners) را بنیان‌گذاری کرد که بر حوزه رمز ارزها و دارایی‌های دیجیتال متمرکز بود. تعدادی از افراد و شرکت‌های مطرح در این هج‌فاند سرمایه‌گذاری کردند که از آن‌ها،‌ می‌توان «برایان آرمسترانگ» (Brian Armstrong)، مدیرعامل صرافی کوین‌بیس را نام برد. این هج‌فاند از پروژه‌هایی همچون «دبر لبز» (Dapper Labs)، «میکر» (Maker) و «سلو» (Celo) پشتیبانی می‌کند.

نقل قول:
ایده ارزهای دیجیتال، خاص‌ترین چیزی‌ست که در تمام دنیای تکنولوژی دیده‌ام.