آکادمی رابکس
ساندیپ نیلوال

ساندیپ نیلوال

هم‌بنیان‌گذار پلیگان

Sandeep Nailwal

Co-founder of Polygon

sep

ساندیپ نیلوال

«ساندیپ نیلوال» (Sandeep Nailwal) یکی از بنیان‌گذاران شبکه «پالیگان» (Polygon) است. این شبکه یکی از پیشگامان مقیاس‌پذیری بر روی بلاک چین اتریوم و توسعه زیرساخت‌های آن با استفاده از راه‌حل لایه دوم محسوب می‌شود.

نیلوال دارای مدرک «کارشناسی ارشد مدیریت کسب‌وکار» (MBA) از دانشگاه «نیتی» (National Institute of Industrial Engineering | NITIE)، یکی از بهترین دانشکده‌های کسب‌وکار هندوستان است. وی فعالیت‌های خود را در سال 2010 و به عنوان مهندس نرم‌افزار در شرکت «سی‌اس‌سی» (Computer Sciences Corporation | CSC) آغاز کرد.

این مهندس اهل دهلی، در سال 2014 به عنوان مشاور به شرکت «دیلویت» (Deloitte) پیوست و در سال 2015، شرکت «اسکوپ ویور» (ScopeWeaver) را تأسیس کرد که بزرگترین بازار هندوستان برای خدمات حرفه‌ای به شمار می‌رفت.

 

ساندیپ نیلوال کیست

 

در سال 2017،‌ ساندیپ نیلوال به همراه «جاینتی کانانی» (Jaynti Kanani) و «آنوراگ آرجون» (Anurag Arjun)، شبکه پالیگان را راه‌اندازی کرد. این شبکه که پیش‌تر با نام «متیک» (Matic) شناخته می‌شد، یک راه‌حل لایه دوم بر روی بلاک چین اتریوم است که امکان تراکنش‌های «برون زنجیره‌ای» (Off-Chain) را با سرعت و امنیتی بالا فراهم می‌کند.

ساندیپ نیلوال در حال حاضر در پالیگان فعال است و مسئولیت‌هایی همچون رهبریِ برندسازی، بازاریابی و عملیات را بر عهده دارد. علاوه بر این، او به طور مداوم روابط مؤثری با سهام‌داران کلیدی ایجاد می‌کند تا به گسترش چشم‌انداز پالیگان کمک کرده باشد.

نیلوال در هندوستان بیشتر به عنوان معمار اکوسیستم توسعه بلاک چین شناخته می‌شود. او همچنین در رشد و توسعه بیش از 100 شرکت «وب 3» (Web3) نقش داشته است.

نقل قول:
دیر یا زود، اتریوم از بیت کوین جلو خواهد زد و تبدیل به استاندارد جهانی خواهد شد.