صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید متیک (Matic) ، فروش پالیگان (Polygon) - بهترین قیمت Matic

روز
Matic (MATIC)
USDT

فروش و خرید متیک با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید متیک

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید متیک بپردازید.

MATIC
متیک (MATIC) :

خرید متیک Matic و فروش متیک یا پالیگان (Polygon) با بهترین قیمت در صرافی ارز دیجیتال رابکس در سه مرحله: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید تتا با ریال یا تتر.

 

مقدمه

شبکه متیک یا ماتیک (Matic Network) که بعدها به پالیگان (Polygon) تغییر نام داد، متیک یک راه حل لایه دوم بر روی بلاک چین اتریوم است که امکان تراکنش‌های خارج از زنجیره (off-Chain) را با سرعت و امنیتی بالا فراهم می‌کند. پلتفرم متیک همچنین قابلیت ایجاد قراردادهای هوشمند (Smart Contract) خارج از زنجیره را نیز فراهم می‌کند. شبکه متیک با استفاده از زنجیره‌های جانبی پلاسما (Plasma) و اثبات سهام (Proof of Staking)، تراکنش‌های مقیاس پذیر، امن و فوری در شبکه اتریوم (Ethereum) را به ارمغان می‌آورد.

 

ماموریت متیک ایجاد یک راه حل لایه دوم با کمک پلاسما (Plasma) جهت افزایش مقیاس پذیری است؛ تا با استفاده از آن امکان ایجاد نرم افزارهای غیر متمرکز (dApps) با توان عملیاتی بالا بر روی شبکه بلاک چین فراهم کند.

 

نکته:

راه حل‌های لایه دوم، شبکه‌های جانبی هستند که در کنار زنجیره‌های اصلی شبکه‌های بلاک‌چین ایجاد می‌شوند و با زنجیره اصلی در ارتباط هستند. پلاسما یکی از این راه‌حل‌ها بوده که توسط ویتالیک بوترین خالق اتریوم معرفی شده است.

ویژگی‌ها و نکات اصلی متیک

زنجیره‌های جانبی MATIC از نظر ساختاری برای حمایت از بسیاری از پروتکل های امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای (DeFi) موجود در اکوسیستم اتریوم موثر هستند. فلسفه اصلی MATIC این است تا شرایط را برای ارائه یک تجربه کاربری بهتر توسط نرم‌افزارهای غیر متمرکز (dApps) و رقابت با برنامه‌های متمرکز فراهم کند. شبکه اتریوم اولین میزبان پلتفرم و ایده متیک است؛ اما این پلتفرم قصد دارد فناوری خود را به دیگر بلاک چین‌ها نیز برده و این پلتفرم را گسترش دهد.

 

شبکه پالیگان تاکنون یکی از بهترین تجربه‌ها در میان پروژه‌های لایه دوم بوده که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا شده است.
رمز ارز شبکه پالیگان، متیک (Matic) بوده که یک توکن با استاندارد ERC-20 بر روی شبکه اتریوم می‌باشد.

 

بر خلاف اتریوم که از الگوریتم اثبات کار استفاده می‌کند، پالیگان از الگوریتم اثبات سهام در شبکه خود بهره می‌برد.

خرید متیک

خرید متیک از طریق صرافی های ارز دیجیتال ایرانی امکان پذیر است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید متیک به صورت آنلاین است. برای خرید متیک به کیف پول متیک نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی متیک به شما اختصاص داده می‌شود و متیک خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید متیک

.

...

خرید متیک در ایران با ریال

خرید متیک یا خرید رمز ارز پالیگان در ایران با ریال چند سالی است که از طریق صرافی های ارز های دیجیتال ممکن است. افراد می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال به خرید متیک با ریال یا تومان بپردازند. پلتفرم معاملاتی رابکس از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید متیک است که امکان خرید متیک یا همان خرید پالیگان با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید متیک با نزدیک‌ترین قیمت به قیمت جهانی متیک در صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود.

.

فروش متیک

فروش متیک و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت لحظه ای انجام می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، متیک خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش متیک و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید متیک بدون احراز هویت

خرید متیک بدون احراز هویت امکان پذیر نیست. همانند خرید و فروش سایر رمزارزها، فروش و خرید متیک بدون احراز هویت نیز در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. دلیل این امر جلوگیری از سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید متیک یا همان خرید رمز ارز پالیگان را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

قیمت متیک

قیمت متیک را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت متیک و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است. مشاهده قیمت جهانی متیک در بالای همین صفحه و در نمودار نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید متیک

قیمت خرید متیک در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید متیک، قیمت جهانی متیک و قیمت فروش متیک وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی متیک و قیمت خرید متیک را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید متیک از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

آینده قیمت متیک

قیمت ترون در آینده را کسی نمی تواند پیشبینی کند. هر چند این رمز ارز دارایی یکی از معتبریترین و بهترین پروژها است، اما نمیتوان به طور قطع گفت که در آینده ارزش آن نیز افزایش خواهد یافت. عوامل دیگری همچون دولت‌ها یا سایر پروژه ها نیز روی قیمت ترون در آینده تاثیر گذار خواهند بود. به هنگام خرید ترون باید به این موضوعات دقت کنید.

.

خرید پالیگان

منظور از خرید پالیگان همان خرید رمز ارز متیک است. قبلا نام رمز ارز متیک به اسم پروژه آن یعنی همان پالیگان بود که بعدها تغییر نام داد. برای خرید پالیگان می‌توانید در رابکس به مبدل بروید و رمز ارز متیک را انتخاب کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید بیت کوین

خرید کاوا

خرید الگوراند

خرید کرو دائو

خرید الروند گلد

متیک چگونه کار می‌کند؟

شبکه پلیگان برای تایید تراکنش‌ها در شبکه خود از اعتبار سنج‌ها (Validators) استفاده می‌کند. اعتبار سنج‌ها رمز ارز متیک خود را به عنوان وثیقه نزد این شبکه سپرده‌گذاری می‌کنند و در ازای تایید تراکنش‌ها پاداش دریافت می‌کنند. کارمزد تراکنش‌‌ها در شبکه ماتیک مانند اتریوم با توجه به میزان ازدحام شبکه مشخص می‌شود. با توجه به توان عملیاتی بسیار بالای شبکه پلی گان کارمزد این شبکه به میزان قابل توجهی کمتر از شبکه اصلی اتریوم است. تصویر زیر شماتیکی از شبکه اتریوم و شبکه پالیگان برای تفهیم بهتر ارتباط این دو شبکه آورده‌ شده است.

 

متیک یا پالیگان

 

جعبه‌های سبز رنگ نشان‌ دهنده شبکه اصلی اتریوم است و جعبه‌های آبی رنگ نشان دهنده زنجیره جانبی. نمادهای انسانی لایه واسط را نشان می‌دهد. زنجیرهای جانبی متعددی را می‌توان به زنجیره اصلی اتریوم متصل کرد.

 

شبکه Polygon اولین پلتفرم خوش ساخت و قابل استفاده برای مقیاس پذیری و توسعه زیرساخت‌ها است. جزء اصلی این شبکه Polygon SDK است، چارچوبی انعطاف‌پذیر که از تولید انواع برنامه‌ها پشتیبانی می‌کند. شبکه Polygon امکان انجام حداکثر 65000 تراکنش در ثانیه در یک زنجیره جانبی را دارد. علاوه بر این، تایید بلاک‌ها در کمتر از دو ثانیه انجام می‌شود. این چارچوب همچنین امکان ایجاد برنامه‌های مالی غیرمتمرکز جهانی را در یک بلاکچین بنیادی واحد فراهم می‌کند.

 

همانطور که گفته شد، شبکه پالی گان، راه حل لایه دوم پلاسما و معماری بلاک چین مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام را با هم ترکیب کرده است. از پلاسما برای تضمین امنیت دارایی‌های روی زنجیره اصلی (مانند توکن‌های ERC20 و ERC721 اتریوم) استفاده می‌شود و امنیت تراکنش‌ها با استفاده از شبکه اثبات سهام ساخته شده روی تندرمینت (Tendermint) تامین می‌گردد. تندرمینت ابزاری برای توسعه‌دهندگان است که با استفاده از آن می‌توان قسمت‌های دشوار فنی رمزنگاری را کنار زده و مستقیما وارد توسعه برنامه‌های بلاک چینی شد.

 

پلاسما به Polygon این امکان را می‌دهد که تعداد نامحدودی از برنامه‌های غیر متمرکز را در زیرساخت های خود مستقر کند بدون اینکه ایرادات رایج در بلاک چین‌های با روش اثبات کار (Poof Of Work) را داشته باشد. تاکنون شبکه Polygon میزبان نرم افزارهای غیر متمرکز زیادی بر بستر خود بوده است.

 

ویژگی‌های شبکه پالیگان

مقیاس پذیری

تراکنش‌های سریع، کم هزینه و مطمئن در زنجیره‌های جانبی پالیگان و ثبت نهایی در شبکه اصلی که اتریوم است.

توان عملیاتی بالا

حداکثر 7000 تراکنش در ثانیه در یک شبکه جانبی. البته چندین زنجیره به صورت افقی می‌تواند اضافه ‌شود.

امنیت

سیستم اثبات سهام به گونه‌ای طراحی شده که تایید کنندگان در شبکه تمایل به جلوگیری از هرگونه تقلب دارند.

تجربه کاربری

تجربه کاربری مناسب پلتفرم و نرم افزار تلفن همراه جهت استفاده از شبکه پالیگان.

زنجیره‌های جانبی عمومی

زنجیره‌های جانبی ماتیک ماهیتی عمومی دارند؛ نیازی به مجوز نداشته و قادر به پشتیبانی از چندین پروتکل هستند.

نحوه کار با شبکه پالی گان

کاربران می‌توانند دارایی خود را به راحتی از شبکه اصلی اتریوم به شبکه پالی‌گان انتقال دهند. برای این کار شبکه پالی‌گان رابط کاربری والت ماتیک نتورک (Wallet.MATIC.Network) را ارائه داده است. روش کار به این صورت است که والت خود را به این رابط متصل کرده، رمز ارز و مقدار مورد نظر را انتخاب و درخوات انتقال خود را ثبت می‌کنید. حدود 7 الی 8 دقیقه بعد ارز‌دیجیتال خود را بر بستر این شبکه خواهید داشت و از مزایای این شبکه بهرمند می‌شوید. هر زمان بخواهید می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را مجددا به شبکه اتریوم بازگزدانید؛ فقط توجه داشته باشید این کار کمی بیشتر زمان‌بر بوده و بین 35 الی 40 دقیقه طول خواهد کشید.

 

ارز‌دیجیتال MATIC

ارز‌دیجیتال MATIC، رمزارز بومی شبکه Polygon، توکنی با استاندارد ERC-20 است که روی بلاک چین اتریوم صادر شده است. در زمان نگارش این مطلب مطابق داده‌های سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap.com)، ارز‌دیجیتال ماتیک دارای بازاری بالغ‌ بر 5 میلیارد دلار بوده و از این جهت جایگاه 20 ارزهای دیجیتال را داراست. ارز دیجیتال ماتیک که تجربه معامله با ارقامی 0.01 دلار را نیز داشته است تا قیمت 2.68 دلار نیز رشد کرده و این رشد نشان از توانایی‌های این شبکه می‌دهد.

 

تعداد کل توکن‌های ماتیک 10 میلیارد خواهد بود که در ادامه به نحوه و میزان تخصیص آن‌ها می‌پردازیم.

 

فروش خصوصی: در این مرحله 3.8٪ از کل توکن‌های MATIC فروخته شد.
فروش در لانچپد بایننس: لانچپد پلتفرمی برای فروش توکن‌ بوده و توسط صرافی بایننس ارائه شد. در آوریل 2019 (فروردین 1398) 19٪ توکن‌های ماتیک در این بستر به فروش رسید. طی این فروش 5 میلیون دلار جمع‌آوری شد.
تیم ماتیک: 16٪ از کل توکن‌ها برای تیم ماتیک
مشاوران: 4٪ از کل عرضه به مشاوران پروژه
توکن‌های عملیاتی: 12٪ توکن‌ها برای امور اجرایی
توکن‌های بنیاد ماتیک: مقدار 21.86٪ توکن‌ها برای بنیاد این پلتفرم
توکن‌های اکوسیستم: میزان 23.33٪ توکن‌‌ها برای اکوسیستم ماتیک

 

کاربردهای ارز‌دیجیتال ماتیک در شبکه پالیگان

شرکت در اثبات سهام: برای انجام تراکنش‌ها در زنجیره‌های جانبی پالیگان تایید توسط کاربرانی انجام می‌شود که ارز‌دیجیتال ماتیک به عنوان وثیقه استیک کرده و به نقش تایید کننده در شبکه ایفا می کنند.

 

پرداخت کارمزد تراکنش در شبکه: در شبکه‌های جانبی ماتیک پرداخت کارمزد تراکنش‌ها با استفاده از رمزارز MATIC انجام می‌شود. از ارز دیجیتال ماتیک برای پرداخت پاداش استیکرهای شبکه نیز استفاده می‌شود.

 

پاداش توسعه دهندگان: شبکه پالیگان مکانیسم جداگانه‌ای برای حمایت از پروژه‌های اکوسیستم ایجاد کرده است. این پروژه با ایجاد یک صندوق، به توسعه دهندگانی که بر روی ویژگی‌ها و dApp های مورد نیاز شبکه کار می‌کنند، پاداش‌هایی اعطا می‌کند.


تیم شبکه پالی گان

شبکه Polygon که در ابتدا با نام ماتیک نتورک (MATIC Network) شروع به کار کرد در اکتبر 2017 (مهر 1396) راه اندازی شد. شبکه پالی گان توسط جاینتی کانانانی (Jaynti Kanani)، سندیپ نیل وال (Sandeep Nailwal) دو توسعه دهنده باتجربه بلاک چین و آنوراگ آرجون (Anurag Arjun) یک مشاور بازرگانی که در شهر بمبی هند زندگی می‌کنند، تأسیس شد.

 

در 9 فوریه 2021 (21 بهمن 1399) تیم ماتیک تصمیم گرفت نام شبکه خود را به پالی گان تغییر دهد اما نام رمز‌ارز این شبکه ثابت ماند.

برخی از سوالات متداول درباره متیک

متیک (Matic) ارز بومی پروژه و شبکه پالیگان (Polygon) است. البته قبل‌ها اسم این رمز ارز نیز همانند پروژه آن پالیگان نام داشت که تغییر نام داد.

خیر. خرید و فروش متیک در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

حداقل مقدار خرید متیک در صرافی رابکس صد هزار تومان است.

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت طولانی در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله متیک با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت متیک را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

فروش و خرید متیک با بهترین قیمت

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید متیک ، سایت رابکس را انتخاب کنید.