حذف شدن کانالِ یوتیوبِ آنتونی پامپ، به دلیل مصاحبه با پلن بی

ezgif 7 f07e0efc5d07

پلتفرم پخش ویدئوی یوتیوب، کانال 251 هزار نفری آنتونی پامپ، طرفدار بیتکوین، موسس Morgan Creek Digital و میزبان پادکست The Pomp را حذف کرد. آنتونی پامپ در توییتر خود اعلام کرد که از یوتیوب ایمیلی دریافت کرده است که می‌گوید مصاحبه او با پلن بی، تحلیلگر ناشناس بیت کوین و خالق مدل Stock To Flow، تشویق به “فعالیت‌های غیرقانونی” بوده است.

وی در این توییت نوشته است:

” یوتیوب ابتدا اذعان داشت که این مصاحبه، مخرب و خطر ناک است. یوتیوب گفت که ما فقط هشدار داده‌ایم؛ اما در ایمیل دوم اعلام شد که کانال ما به زودی حذف خواهد شد.”

پامپ ادعا دارد که هیچ هشداری دریافت نکرده است و طبق قانون یوتیوب، در صورتی که کاربر در طی 90 روز 3 هشدار دریافت کند، کانالش به طور دائم حذف خواهد شد. از نظرش ویدئویی که یوتیوب به آن اشاره دارد، هیچ محتوای سوال‌برانگیز و مشکل‌داری نداشته است. طبق قوانین یوتیوب، این پلتفرم می‌تواند کانال‌های که ویدئویی شامل نفرت پراکنی، تجاوز و یا جعل هویت دارند را با یک بار هشدار حذف کند.

یوتیوب قبلا هم سابقه حذف ویدئوهای مربوط به بیت کوین و رمزارزها را داشته است؛ زیرا براساس الگوریتم بکار‌برده شده در این فرآیند، ویدئوهایی که با بیت کوین و یا دیگر رمزارزها برچسب خورده‌اند، به عنوان محتوای آسیب‌‌زا شناخته می‌شوند.

اینگونه رفتارهای پلتفرم‌های مختلف با رمزارزها این موضوع را بیشتر یادآور طرفداران کریپتوها کرد که سازمان‌های متمرکز چه خطراتی دارند. هفته گذشته نیز فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ به طور کامل از دسترس خارج شدند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *