ریزش 20 درصدی شیبا اینو با توئیت ایلان ماسک

ریزش 20 درصدی شیبا اینو با توئیت ایلان ماسک

ایلان ماسک مدیر عامل شرکت خودرو سازی تسلا با اعلام اینکه توکن شیبا اینو ندارد باعث ریزش 20 درصدی این رمز ارز شد.

شیبا اینو توکنی با استاندارد ERC-20 بر بستر اتریوم بوده که بسیاری آن را الهام گرفته شده از دوج کوین (Doge Coin) می‌دانند. این توکن اخیرا رشدی چند برابری را تجربه کرده است. روز گذشته در توئیتر کاربری با نام شیبا اینو هودلر (ShibaInuHodler) از ایلان ماسک پرسید که چه مقدار توکن شیبا دارد و او در پاسخ گفت: هیچ. همین یک کلمه کافی بود موج فروشی در بازار این رمز ارز شروع شود تا در کمتر از دو ساعت 20 درصد از ارزش این ارز دیجیتال از بین برود.

شیبا اینو هودلر نیز پیشنهاد کرد ایان ماسک مقداری از این توکن را به دارایی‌های دیجیتال خود اضافه کند. این اتفاق مورد انتقاد بسیاری از کاربران شبکه‌های مجازی قرار گرفت. پیش از این نیز اظهار نظرهای ایان ماسک ایجاد کننده موج‌هایی در بازارهای ارزهای دیجیتال بود که بسیاری معتقد بودند این مدل رفتارها مصداق دستکاری در بازار است.

ورود بیشتر ایلان ماسک به ارزهای دیجیتال با یک همه پرسی در ردیت (Reddit) شروع شد. با توجه به اینکه خالقان دوج کوین از ادامه این پروژه انصراف دادند. کاربران علاقمند به این رمزارز در ردیت با رای گیری پدر خوانده‌ای برای دوج کوین انتخاب کردند و با اختلاف ایلان ماسک رای آورد. از آن به بعد ایلان ماسک از این ایده استقبال و با توئیت‌های زیادی از این ارز دیجیتال تعریف کرد که نتیجه آن رشدهای چشم گیر قیمتی این رمز ارز بود.

شایان ذکر است که ارزهای دیجیتال دوج کوین و شیبا اینو هر دو میم کوین هستند. میم کوین‌ها ارزهای دیجیتالی بوده که بر اثر یک شوخی اینترنتی شکل گرفته و پروژه‌‌ای با فلسفه خاص پشت آ‌ن‌ها وجود ندارد.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *