اقتصاددان ارشد خواستار سیاست جهانی در مورد ارزهای دیجیتال است

اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول خواستار سیاست جهانی در مورد ارزهای دیجیتال است

اظهارات این اقتصاددان در حالی بیان می‌شود که کشورهای سراسر جهان به نحوه کنترل ارزهای دیجیتال فکر می کنند. گیتا گوپینات(Gita Gopinath)، اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول (IMF)، خواستار اعمال سیاستی جهانی شده است که به جای ممنوعیت، ارزهای دیجیتال را تنظیم کند.

گوپینات معاون مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول (IMF) را به عهده می‌گیرد، با طرح یک سیاست جهانی، استدلال می‌کند که اگر کشورها بخواهند کریپتو را ممنوع کنند، هیچ کنترلی بر مبادلاتی مشمول مقررات کشورشان نیستند، نخواهند داشت و همین امر می تواند منجر به نادیده گرفته شدن کامل آنها شود.

گوپینات در رویدادی که توسط شورای ملی تحقیقات اقتصادی کاربردی سازماندهی شد، گفت: ممنوع کردن آن چالش‌هایی وجود دارد که آیا می‌توانید واقعاً رمزارز را ممنوع کنید، زیرا بسیاری از صرافی‌ها خارج از کشور هستند و مشمول مقررات کشور خاصی نیستند.

اظهارات گیتا در حالی مطرح می‌شود که کشورهای سراسر جهان در مورد نحوه کنترل ارزهای دیجیتال فکر می‌کنند. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، بانک خلق چین (PBoC) رسما از مجموعه‌ای از اقدامات جدید برای مبارزه با پذیرش کریپتو در چین، از جمله تقویت همکاری بین بخشی در سرکوب فعالیت‌های رونمایی کرد. در اوایل ماه جاری، بانک مرکزی روسیه رسماً سرمایه گذاری‌های مشترک در بیت کوین (BTC) را ممنوع کرد. در هند، دولت به دنبال تصویب لایحه ای است که ارزهای دیجیتال را تنظیم می‌کند. انتظار می‌رفت که لایحه رسمی ارزهای دیجیتال و مقررات ارز دیجیتال رسمیدر جلسه زمستانی پارلمان ارائه شود، اما منابع ارشد دولتی نشان دادند که خوش‌بینی کم است.

در بریتانیا، اعضای پارلمان از اداره رفتار مالی خواسته‌اند تا استفاده شرکت‌های ارز دیجیتال از کلمات «سرمایه‌گذاری»را برای اهداف بازاریابی محدود کند.

منبع:کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *