محدودیت‌های رمز‌ارزها برای کاربران چینی ادامه دارد

Bitcoin China 1 e1621354875484

دو غول بزرگ صنعت صرافی‌های ارز دیجیتال، محدودیت‌های جدیدی را علیه کاربران چینی خود اعمال کردند. به دنبال مبارزه علنی دولت چین با کریپتوکارنسی و به خصوص بیت کوین، صرافی بایننس اعلام کرد که هیچ کاربر جدید چینی‌ای را ثبت نام نخواهد کرد.

صرافی بزرگ دیگر این اکوسیستم، یعنی هوبی (Houbi) نیز اعلام کرد که در پایان سال 2021 (1400)، تمام کاربران فعلی چینی خود را اخراج کرده و اجازه معامله به آن‌ها نخواهد داد. کمپانی هوبی علت این کار را همگام شدن با قوانین دولت چین اعلام کرد.

صرافی هوبی در اطلاعیه خود آورده است که در زمان انجام این کار، با استفاده از ایمیل، پیام کوتاه و اعلامیه رسمی در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی، کاربران چینی را مطلع خواهد ساخت.

هوبی پیش از این در 25 سپتامبر(3 مهر) نیز مشابه بایننس ورود کاربران چینی جدید را ممنوع کرد. بلاگر معروف در زمینه کریپتوکارنسی، کالین وو (Colin Wu) به این موضوع اشاره کرد که رفتار جدید صرافی‌ها بخاطر موج جدید و شدیدتر شدن سرکوب رمزارزهاست.

طبق قوانین جدید دولت چین و اعلامیه بانک خلق این کشور، هیج صرافی خارجی‌ای حق اراِئه‌ی خدمات به کاربران داخل این کشور ندارد. بایننس و هوبی هردو کار خود را در چین آغاز کردند؛ اما به دنبال ممنوعیت معامله رمزارزها در چین در سال 2017، این دو صرافی از این کشور مهاجرت کردند. زین پس کاربران چینی فقط با مخفی‌سازی هویت خود می‌توانند از صرافی‌های خارجی استفاده کنند.

این خبر باعث شد قیمت بیت کوین حدود 5 درصد افت پیدا کند؛ اما بلافاصله با رشد 7 درصدی از 40700 تا 43200 دلار حرکت کرد.

منبع: u.today

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *