گری اسکیل به دنبال ایجاد صندوق ETF

گری اسکیل به دنبال ایجاد صندوق ETF

Grayscale پس از تصویب ETF آتی بیت کوین توسط SEC ، به دنبال تجدید ساختار بیت کوین خود در یک صندوق با حمایت فیزیکی است.گزارش‌ها حاکی از آن است که غول سرمایه‌گذاری موسسه Grayscale در حال بررسی تبدیل بیت‌کوین خود به یک صندوق تجارت قابل مبادله (ETF) است. گری اسکیل یکی ازطرفداران بیت‌کوین است که در سال گذشته با خریدن تعدادی بیت‌کوین موجب بالا رفتن قیمت این ارز دیجیتال در بازارمالی کریپتوکارنسی شد.

در 17 اکتبر (25 مهر) ، بری سیلبرت (Barry Silbert) ، مدیرعامل شرکت مادر Grayscale Digital Currency Group ، اشاره کرد که Grayscale در حال برنامه ریزی برای تبدیل ارز دیجیتال بیت‌کوین خود به صندوق بیت‌کوین مستقر در محل است. 

پس از انتقاد از توئیتر برای نقدینگی ETF معاملاتی نقدی ETF که اخیراً توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تأیید شده است ، پرستون پیش (Preston Pysh ) ، مفسر بیت کوین از سیلبرت (Silbert) پرسید که چه زمانی بیت کوین تراست Grayscale به ETF مستقر در BTC تبدیل می شود. سیلبرت پاسخ داد: “منتظر باشید.”

با این حال ، به نظر می رسد سرمایه گذاران Grayscale Bitcoin Trust با اظهارات سیلبرت ناراحت نشده اند ، زیرا کاربر توییتر “svrgnindividual” این سوال پرسیده است که تجدید ساختار برای سرمایه گذاران دارای سهام در Grayscale’s Bitcoin Trust به چه معناست.

پس از تأیید ETF، چه اتفاقی برای ما سرمایه گذاران Grayscale می‌افتد؟ آیا سرمایه‌گذاری ما به سهام ETF تبدیل می‌شود؟ 

شایعات مربوط به بلندپروازی‌های Grayscale برای ETF بیت کوین در اواخر هفته پس از آن منتشر شد که گزارش CNBC به نقل از منابع ناشناس مدعی شد که Grayscale منتظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار است تا سرانجام ETF بیت کوین را تأیید کند.

در 15 اکتبر(۲۳ مهرماه) ، SEC اعلام کرد که ثبت اوراق بهادار از صندوق معاملاتی بیت کوین (BTC) مبتنی بر معاملات آتی ProShares Trust را پذیرفته است. ETF ProShares به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا در معرض قراردادهایی قرار گیرند که قیمت آینده BTC را به صورت نقدی تسویه می کنند. برخلاف تایید ETF به عنوان کاتالیزور اصلی اقدام اخیر صعودی بیت‌کوین در بازار ، بسیاری از تحلیلگران از این صندوق به دلیل ساختار تسویه شده نقدی آن انتقاد کرده و در عوض از SEC برای تأیید ETF بیت کوین که توسط بیت کوین پشتیبانی می شود حمایت می‌کنند.

طبق آخرین به روز‌رسانی دارایی‌های Grayscale در 15 اکتبر، این شرکت دارای 52.6 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) است؛ که 73 درصد از آن در Trust Bitcoin نگهداری می‌شود. داده ها نشان می‌دهد که ذخیره بیت‌کوین Grayscale تقریباً 620،000 بیت‌کوین یا 3.3 درصد از کل عرضه بیت‌کوین را شامل می‌شود.

منبع : کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *