ارائه‌ی مجوز توسط بانک SEBA به مردم سوئیس، جهت نگهداری ارزهای دیجیتال

اولین صندوق ارزدیجیتال در سوئیس

بر اساس اعلامیه رسمی منتشر شده در 12 نوامبر(۲۱ آبان)، بانک SEBA مستقر در سوئیس خدمات خود را برای سرمایه‌گذاران حرفه ای و مشتریان سازمانی راه‌اندازی کرده است.همانطور که گزارش شد، SEBA Bank AG (سابقاً SEBA Crypto AG) یک موسسه کاملاً قانونی است و در آگوست سال جاری مجوز فروش بانکی و اوراق بهادار را از اداره نظارت بر بازارهای مالی سوئیس (FINMA) اخذ کرده است.

بر اساس اعلام، خدمات بانک اکنون برای طیف وسیعی از مشتریان احتمالی، از جمله شرکت‌ها، مدیران دارایی و سرمایه‌گذاران خصوصی حرفه ای در حال اجرا است. SEBA از ماه دسامبر به دنبال جذب مشتری از حوزه‌های منتخب خارجی است. گویدو بولر، مدیرعامل SEBA در بیانیه‌ای تأکید کرد که کسانی که در SEBA حساب باز می‌کنند باید بتوانند از پتانسیل بخش دارایی‌های دیجیتالی بدون استفاده از امنیت استفاده کنند. او اضافه کرد: “ما مفتخریم که در مدت 18 ماه یک بانک تأسیس کردیم‌، 100 میلیون دلار کانادا (100.5 میلیون دلار) سرمایه از سرمایه‌گذاران جمع‌آوری کردیم و مجوز فروشندگی بانکی و اوراق بهادار گرفتیم.”

SEBA  به عنوان بخشی از خدمات حساب خود‌، یک برنامه SEBAwallet ، خدمات بانکداری الکترونیکی و امکانات کارت SEBA با پشتیبانی از پنج ارز دیجیتال اصلی (BTC) ، Stellar (XLM) ، Litecoin (LTC) و …  ارائه می‌دهد.

این بانک هر دو خدمات تبدیل ارزهای‌دیجیتال به فیات را به صورت آنلاین در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد و کارت های SEBA در 42 میلیون نقطه فروش در سراسر جهان پشتیبانی می‌شوند و به گفته‌ی بولر ، راه را برای “معرفی گسترده ارزهای ‌دیجیتال” هموار می‌کند.

SEBA همچنین در حال راه اندازی حساب های تجاری برای شرکت‌های بلاک چین و کارکنان آن‌ها است و آنچه را به عنوان یک شکاف مهم در حوزه داخلی مشخص می کند، می‌بندد.

همانطور که گزارش شد ، همکار بانک سوئیسی Sygum که در ماه اوت مجوز فروش بانکی و اوراق بهادار از FINMA  نیز صادر شد ، به موازات مذاکراتی با تنظیم کننده ها برای امضای مجوز بانکداری در سنگاپور انجام شده است.

به عنوان یک نهاد قانونی ، Sygnum به همان اندازه آرزو دارد که دارایی های دیجیتالی ، کارگزاری و خدمات توکن را برای سرمایه گذاران و موسسات معتبر ارائه دهد.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *