دبی مقررات جدیدی را برای توکن‌های سرمایه‌گذاری اعلام کرد

دبی مقررات جدیدی را برای توکن های سرمایه گذاری اعلام کرد

امارات متحده عربی همچنان یکی از دوستانه‌ترین حوزه‌های قضایی در سراسر جهان برای صنعت دارایی دیجیتال است. سازمان خدمات مالی دبی (DFSA) یک چارچوب قانونی برای توکن‌های سرمایه‌گذاری به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای تحریک محیط مالی و فناوری دیجیتال و در عین حال برآورده کردن خواسته‌ها و الزامات بازیگران بازار ایجاد کرده است.

 DFSA  یک نهاد نظارتی مستقل در دبی است که مسئول نظارت و تنظیم شرکت‌های خدمات مالی است که می‌خواهند در آنجا فعالیت کنند. همچنین محصولات و خدمات آنها را مجوز و تنظیم می‌کند. طبق گزارش آژانس خبری امارات WAM، چارچوب نظارتی DFSA توکن‌های سرمایه‌گذاری را به عنوان «یک توکن امنیتی» تعریف می‌کند.این گزارش اشاره می‌کند که ایجاد یک ساختار نظارتی جدید اولین گام در رژیم ارزهای دیجیتال DFSA است که منعکس‌کننده پیشنهادات ارائه شده در مقاله مشاوره 138 منتشر شده در مارس 2021 (فروردین 1400) است.

همانطور که در ماه مارس توسط کوین تلگراف گزارش شد، تنظیم کننده مالی در دبی از مردم خواست تا نظرات خود را در مورد قوانین پیشنهادی خود برای ارزهای دیجیتال که به عنوان توکن‌های امنیتی در نظر گرفته می‌شوند، ارائه دهند.

چارچوب توکن سرمایه‌گذاری برای محافظت از سرمایه‌گذاران و ایجاد اطمینان قانونی برای اعتبارسنجان بازار طراحی شده است. این نوع توکن‌های سرمایه‌گذاری مجاز است و ممکن است در بورس دارایی دیجیتال در مرکز مالی بین‌المللی دبی فهرست شود، و همچنین سایر اطلاعات مربوطه را مشخص می‌کند.

DFSA همچنین در حال کار بر روی طرح‌هایی برای اوراق بهادار غیر بورسی است که تحت پوشش چارچوب نظارتی توکن‌های سرمایه‌گذاری قرار ندارند. پیش‌بینی می‌شود که این ارزها شامل ارزهای دیجیتال، توکن‌های کاربردی و استیبل کوین‌های خاص باشد. انتظار می رود که DFSA یک مقاله مشاوره بعدی را در سه ماهه چهارم سال جاری منتشر کند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *