باز هم یک پروتکل دیفای هک شد

پروتکل دیفای Grim Finance گزارش داد که به دنبال هک سیستم برداشت این پلتفرم، 30 میلیون دلار از دست داده است. با توجه به اطلاعات داده شده از طرف Grim Finance این هکرها یک حمله بسیار پیشرفته را ترتیب داده و توانسته‌اند با ورودهای مجدد 5 بار برداشت مشابه داشته باشند و مجموعا ارزش این رمزارزها به 30 میلیون دلار رسیده است.

Grim Finance بعد از اطلاع از این حمله، تمام کیف‌پول‌ها و صندوق‌ها را از کار انداخت تا از آسیب بیشتر جلوگیری کند و اعلام کرد که مشتریان سریعا سرمایه‌های خود را برداشت کنند. این پروتکل همچنین از USDC، DAI و پروتکل کراش چین AnySwap درخواست کرد رمزارزها دزدیده شده را نشانه‌گذاری و توقیف کنند تا انتقال‌ دیگری انجام نشود.

جستجوگر بلاک فانتوم (Grim Finance بر روی فانتوم ساخته شده است) نشان می‌دهد که سارق رمزارزها در یکی از آدرس‌هایش 1.2 میلیون دلار بیت کوین، 1.7 میلیون دلار توکن BOO و تقریبا 13 میلیون دلار فانتوم نگه‌داری می‌کند.

بالا رفتن اقبال عمومی نسبت به دیفای، باعث شده است توجه هکرها و سارقان دیجیتال به این صنعت زیاد شده و از نقص‌های این صنعت نوپا نهایت استفاده را ببرند. در ابتدای همین ماه اذر (دسامبر)، یعنی 20 روز پیش نیز پلتفرم BadgerDAO مورد حمله قرار گرفت و 120 میلیون دلار به سرقت رفت.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *