خروج قابل توجه سرمایه از پلتفرم Aave

ezgif 2 c76e81580415

میزان سود سالیانه پلتفرم وام‌دهی Aave به دلیل خروج قابل توجه سرمایه از آن، رشد عجیبی را تجربه کرد. سود سالیانه وام‌دادن استیبل‌کوین Dai در این پلتفرم در یک روز از 6.5 درصد به 24.88 درصد رسید. با توجه به تحقیقات کارشناسان حوزه کریپتوکارنسی، جاستین سان، موسس رمزارز ترون، مسئول خروج میلیاردها دلار پول از Aave بوده است. با توجه به داده‌های موجود، TVL (کل سرمایه ذخیره شده) در این پلتفرم از 17.89 به 14.7 میلیارد دلار کاهش پیدا کرد. تمام این اتفاقات تنها در 24 ساعت رخ داد.

در یک سری توییت، توسعه‌دهندگان آوه اعلام کردند که پلتفرم مدلینگ مالی Gauntlet Network مشغول انجام کارهایی است تا وضعیت را بهبود ببخشند. آن‌ها در قدم اول عملیات وثیقه گذاشتن توکن‌های xSUSHI و دیفای را متوقف کردند؛ سپس بازارسازی اتوماتیک (AMM) را غیرفعال کردند.

روز گذشته جاستین سان، موسس شبکه ترون، مقدار زیادی استیبل کوین از این پلتفرم خارج کرد که همین موضوع باعث ترس سرمایه‌گذاران شد. بعد از این اتفاق موج درخواست استیبل‌کوین‌های وثیقه گذاشته شده در Aave شکل گرفت و به سرعت نزدیک 3 میلیارد دلار خارج شد. Aave به عنوان یکی از بهترین پلتفرم‌های دیفای و شاید اولین از نظر برخی تحلیلگران شناخته می‌شود و این اتفاق سر و صدای زیادی در شبکه‌های اجتماعی به پا کرد.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *