بسته شدن صرافی کره‌ای، در صورت عدم ثبت حساب واقعی در یک بانک معتبر

صرافی ارزهای دیجیتال کره جنوبی گوپکس

گوپکس  (Gopax) یک صرافی ارزهای دیجیتال در کره جنوبی است که توسط گروه ارز دیجیتال (Digital Currency Group) اداره می‌شود. این صرافی با نزدیک شدن به سررسید تاریخ تعیین شده جهت انتخاب یک شریک بانکی معتبر و دریافت مجوز، در آستانه تعطیلی قرار گرفته است.

هر صرافی ارز دیجیتال در کشور کره جنوبی جهت دریافت مجوز فعالیت، می‌بایست یک حساب واقعی در بانک‌های کره جنوبی داشته و آن را به صورت رسمی اعلام کند. نکته‌ی مهم اینجاست که بانک‌های این کشور در اکثر موارد از انجام هرگونه فرآیند ارزیابی ریسک برای مبادلات کوچک و متوسط خودداری کرده و فقط از ارائه خدمات به به چهار پلتفرم تجاری برتر این کشور، یعنی ( بیت هامپ (Bithumb)، آپ بیت (Upbit)، کوربیت (Korbit) و کوینونه (Coinone) ) پشتیبانی می‌کنند. مهلت زمانی دریافت مجوز صرافی‌های ارز دیجیتال کره جنوبی تا 24 سپتامبر است.

صرافی گوپکس در یک اطلاعیه اعلام کرد: با توجه به قوانین جدید، این صرافی در حال مذاکره با یک موسسه مالی جهت ایجاد یک حساب واقعی برای واریز و برداشت وجوه خود است.

صرافی گوپکس مطابق قانون، تا 24 سپتامبر به فعالیت خود کما فی سابق ادامه خواهد داد اما اگر در مذاکرات با موسسه مالی با مشکل مواجه شود و نتواند یک حساب در آن افتتاح کند با مشکل بزرگی رو به رو خواهد شد.  گوپکس اعلام کرده نتیجه نهایی را به کاربران خود اطلاع می‌دهدو با توجه به قوانین جدیدی که برای ارزهای دیجیتال در این کشور تنظیم شده است، ارائه خدمات به کاربران غیر کره‌ای را متوقف کرده است.

شرکت استریمی (Streami) مالک صرافی گوپکس بوده و از بانک شینهان (Shinhan)، (یکی از بزرگترین بانک‌های تجاری کره جنوبی) کمک‌های مالی دریافت کرده است. شرکت CryptoCompare با در نظر گرفتن عوامل مختلفی چون معیارهای قانونی و نظارتی، میزان سرمایه گذاری، کیفیت ارائه داده‌ها، نظارت بر مبادلات، صرافی گوپکس را به عنوان بهترین صرافی در کره جنوبی اعلام کرده است.

کارشناسان تخمین زده اند که نزدیک به 40 مورد از 60 صرافی ارز دیجیتال کره جنوبی به دلیل قوانین جدید مجوز، مجبور به تعطیلی خواهند شد. کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی، علت تنظیم قوانین جدید را تقاضای زیاد کاربران برای حفاظت بیشتر از دارایی‌هایشان عنوان کرده است.

این در حالی است که بانک‌ها با اقدامات پیش رو مخالفت کرده‌اند و بیان می‌کنند که اساساً از آن‌ها خواسته می‌شود تا مبادله‌های کشور را به طور غیرمستقیم بررسی کنند و مسئولیت صدور حساب‌های واقعی را بر عهده بگیرند. یکی از نمایندگان صنعت بانکداری مدعی شد که این یک “کار خطرناک و پرهزینه” برای موسسات مالی است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *