اتحاد قانون‌گذاران چینی در سرکوب رمزارزها

ezgif.com gif maker

بانک مرکزی چین در حال آماده سازی یک مکانیزم هماهنگ برای سازمان‌های دولتی است تا به مبارزه با کریپتو کارنسی (ارزهای دیجیتال) ادامه دهد.

دولت چین در سرکوب رمزارزها بسیار جدی‌تر شده و نیروهای دولتی مختلف با هم متحد شده‌اند که با این صنعت مبارزه کنند. بانک خلق چین (بانک مرکزی این کشور) روز جمعه، معیارهای جدید برای مبارزه با “استفاده از رمزارزها” را معرفی کرد. یکی از آن‌ها، همکاری درون‌سازمانی بهتر برای سرکوب کریپتوکارنسی‌هاست.

10 سازمان دولتی چین، شامل بانک مرکزی، وزارت امنیت سایبری و وزارت امنیت عمومی یک مکانیزم هماهنگ طراحی کرده‌اند که طبق آن هیچ موسسه‌ای در کشور نمی‌تواند در تراکنش‌های رمزارزها دستی داشته باشد و یا از آن استفاده کند. با توجه به این اطلاعیه، این سازمان‌های دولتی و برخی موسسه‌ها، سیستم نظارتی خود را به طور قابل توجهی بهبود بخشیده‌اند تا فعالیت‌های غیرقانونی با استفاده از کریپتوها را ردیابی کنند.

بانک خلق چین در این اطلاعیه آورده است: ” دپارتمان‌های مدیریت مالی، امنیت سایبری و وزارت اطلاعات، دپارتمان‌های مخابراتی و اینترنتی، دپارتمان‌های امنیت ملی و عمومی و دپارتمان‌های نظارت بر بازارها به صورت نزدیک با هم در ارتباط هستند تا کانال‌های پرداختی را قطع و با وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های مربوط به رمزارزها طبق قانون برخورد کنند.”

ون ژین ژیانگ (Wen Xinxiang)، رئیس دپارتمان پرداخت و تسویه در بانک خلق چین، نگرانی خود را از بابت رشد کریپتوکارنسی‌ها و استیبل‌کوین‌ها ابراز کرد و درخواست کرد که سیستم مالی سنتی ویژگی‌های بیشتری برای رقابت با این صنعت ارائه دهد. بعد از این اطلاعیه توسط بانک خلق چین، قیمت ارز دیجیتال بیت کوین از 45 هزار تا 30600 دلار افت پیدا کرد.

تحرکات اخیر دولت چین، مهر تایید جدیدی بر مواضع ضد کریپتویی این کشور بود. در یک سال گذشته، چین بسیاری از مزارع استخراج بیت کوین را تعطیل کرده و معامله کردن رمزارزها را در این کشور ممنوع کرده است. چین در گذشته نیز چنین برخوردهایی با رمزارزها داشت و در سال 2017، فعالیت صرافی‌ها در این کشور ممنوع شد. بعد از این اتفاق، بیت کوین در مدت کوتاهی، برای اولین بار به قیمت 20 هزار دلار رسید.

منبع: CoinTelegraph.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *