CFTC ،Tether و Bitfinex را به 42.5 میلیون دلار جریمه محکوم کرد

Capture 13

این توافق نگرانی‌هایی را ایجاد کرد که نقش CFTC در تنظیم استیبل‌کوین توسط مردم اشتباه گرفته شود. در 15 اکتبر ، کمیسیون معاملات آتی کالا یا CFTC ، به دلیل نقض قانون مبادله کالا ، یا CEA ، و دستور قبلی CFTC ، شرکت‌های ارزهای دیجیتال Tether و Bitfinex را به ترتیب مبلغ 41 میلیون دلار و 1.5 میلیون دلار جریمه کرد.

تنظیم کننده دریافت که Tether ، شرکتی که پشت یک استیبل کوین مشهور است ، تنها ذخایر فیات کافی برای حمایت از دارایی‌های وابسته به دلار را برای 27.6 از زمان در دوره 26 ماهه مورد بررسی بین 2016 و 2018 داشته است. آژانس همچنین اظهار داشت تتر با نگه داشتن بخشی از ذخایر در ابزارهای مالی غیردولتی و همچنین جمع آوری وجوه عملیاتی و ذخیره ، قانون را نقض کرد.

در اقدامی همزمان ، ناظر آتی کالا اتهامات Bitfinex را به دلیل تسهیل “معاملات غیرقانونی و غیرقابل مبادله کالاهای خرده فروشی در دارایی های دیجیتالی با اشخاص آمریکایی” در بستر آن ، علاوه بر فعالیت “به عنوان بازرگان کمیسیون آتی ، یا FCM ، بدون پرداخت ثبت نام در صورت لزوم. ” در بیانیه ای همزمان ، کمیسر CFTC ، داون استامپ ، ضمن حمایت از این اقدام ، ضمن ابراز نگرانی از این که این تسویه حساب می تواند “احساس آرامش کاذب را در اختیار کاربران استیبل قرار دهد” ، زیرا ممکن است به دروغ نتیجه بگیرند که CFTC استیبل کوین‌ها را تنظیم می کند و بر ناشران آنها نظارت می‌کند.

در حالی که CFTC در مورد فعلی تعریف گسترده ای از “کالا” را برای استیبل کوین‌ها به کار گرفته است ، استامپ از تنظیم این کلاس دارایی و ” بینش روزانه نسبت به مشاغل کسانی که صادر می کنند ” استیبل کوین فاصله گرفت.

تتر بیانیه ای را رد کرد و اصرار داشت که “همیشه ذخایر کافی” را حفظ کرده است. این شرکت تصمیم خود برای حل و فصل را با تمایل خود به “حل این مسئله به منظور پیشرفت و تمرکز بر آینده” توضیح داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *