بایننس و صندوق‌های ثروت جهانی

بایننس و صندوق‌های ثروت جهانی

چانگ پنگ ژائو(Changpeng Zhao)،  مدیرعامل بایننس، بزرگترین سهامدار Binance است که دارایی خالص آن در اوایل سال 1400 (2021) حدود 8 میلیارد دلار برآورد شده است. بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای‌دیجیتال در جهان، در حال مذاکره با صندوق‌های ثروت جهانی مستقل برای فروش سهام این شرکت است. چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao )، مدیر عامل بایننس در مصاحبه‌ای با فایننشال تایمز، گفت:

بایننس علاوه بر برنامه‌ریزی برای “کمک مالی” برای تجارت مستقر در ایالات متحده اکنون به دنبال تامین مالی جهانی برای بهبود روابط است.

به گفته ژائو، بودجه آتی با هدف بهبود «ادراک و روابط» آن با بسیاری از دولت‌ها انجام می‌شود، زیرا تنظیم‌کننده‌های مالی متعدد در سراسر جهان امسال بایننس را سرکوب کرده‌اند. ژائو گفت، از آنجایی که بایننس در حال حاضر در مراحل مقدماتی است، هنوز زود است که نام صندوق‌های ثروتی که در افزایش سرمایه دخیل هستند را فاش کنیم.

به گفته مدیرعامل، حجم معاملات روزانه بایننس در آذر 1400 (نوامبر 2021) از 10 میلیارد دلار به 30 میلیارد دلار در دو سال پیش به 170 میلیارد دلار افزایش یافت. بایننس در نظر دارد تا اوایل سال 1401 (2022) “چند صد میلیون دلار سرمایه” جذب کند.

تنظیم‌کننده‌های جهانی امسال به طور فزاینده‌ای صرافی بایننس را مورد بررسی قرار داده‌اند و حداقل ده‌ها دولت هشدارهایی علیه این شرکت منتشر کرده‌اند، از جمله کشورهایی مانند ایالات متحده‌ی بریتانیا، ایتالیا، کانادا، ژاپن، سنگاپور، آلمان و دیگران. بایننس تعدادی از اقدامات را برای بهبود روابط خود با تنظیم‌کننده‌های جهانی انجام داده است، برخی از خدمات خود را در برخی کشورها متوقف کرده و مدیران ارشد مالی سنتی را استخدام کرده است. ژائو گفته است که نگران فعالیت غیرقانونی در پلتفرم بایننس نیست، زیرا این شرکت ” احتمالاً بهتر از بانک‌ها ” در مورد سیاست‌ها و اقدامات شناخت مشتری (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *