آکادمی رابکس
استیون کوکینوس

استیون کوکینوس

هم‌بنیان‌گذار و رئیس فیوز

Steven Kokinos

Co-founder and chairman of Fuze

sep

استیون کوکینوس

استیون کوکینوس، بنیان‌گذار فیوز

 

«استیون کوکینوس» (Steven Kokinos) یک کارآفرین آمریکایی‌ست که سابقه سال‌ها حضور در برترین شرکت‌های صنعت ارزهای دیجیتال را دارد. او یکی از بنیان‌گذاران و همچنین رئیس اجرایی «فیوز» (Fuze) است. با مدیریت او، امروزه فیوز بیش از 700 کارمند دارد و به بیش از 1500 مشتری سازمانی در سراسر جهان، خدمت‌رسانی می‌کند. کوکینوس همچنین تا جولای سال 2022 به عنوان مدیرعامل شرکت «الگوراند» (Algorand) فعالیت داشت.

استیون کوکینوس فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه «مک‌گیل» (McGill) است. وی پیش از حضور در فیوز، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت «وب یس» (.Web Yes Inc) بود که یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه خدمات میزبانی وب و اپلیکیشن محسوب می‌شود. این شرکت در سال 1999 توسط «بریک‌اِوی سلوشنز» (Breakaway Solutions) خریداری شد.

استیون کوکینوس کیست

پس از وب یس، استیون کوکینوس در بنیان‌گذاری شرکت «بلید لاجیک» (.BladeLogic Inc) همکاری کرد و به مدت چهار سال در این شرکت مشغول به کار بود. او همچنین بعدها به عنوان مدیرعامل پروتکل بلاک چین الگوراند منصوب شد که یک پلتفرم عمومی و بی‌نیاز به مجوز است. الگوراند از الگوریتم اجماع «اثبات سهام» (POS) استفاده می‌کند و توکن بومی آن «الگو» (ALGO) نام دارد. کوکینوس در سال 2022 از سمت مدیرعامل الگوراند کناره‌گیری کرد اما تا به امروز به عنوان مشاور ارشد در این شرکت حضور داشته است.

استیون کوکینوس در حال حاضر به عنوان بنیان‌گذار و رئیس اجرایی فیوز فعالیت دارد. فیوز یک شرکت ارائه‌دهنده نرم‌افزار است که چندین سرویس ارتباطی همچون تماس‌های صوتی، پیغام‌های متنی، اپلیکیشن‌ها و تماس‌های ویدیویی را با استفاده از فضای ابری با یکدیگر تلفیق می‌کند.

نقل قول:
تلاش فعلی ما بر روی ایجاد تمرکززداییِ مسئولانه است، ما هم توکن‌های خود را طولانی‌مدت نگه می‌داریم و هم فعالانه به دنبال کاهش نفوذ خود بر روی شبکه با تمرکززدایی آن هستیم.