صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید الگوراند (Algorand) ، فروش الگوراند - بهترین قیمت ALGO

روز
Algorand (ALGO)
USDT

فروش و خرید الگوراند با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید الگوراند

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید الگوراند بپردازید.

Algorand
الگوراند (Algorand) :

خرید الگوراند (Algorand) و فروش الگوراند با بهترین قیمت ALGO در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت لحظه‌ای و در چند گام. نحوه خرید الگوراند به این شرح است: در سه مرحله: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید الگوراند با ریال یا تتر.

 

الگوراند در یک نگاه :

مقدمه

سازندگان پروژه الگورند (Algorand) هدف اصلی این پروژه را ساختن اقتصادی بدون مرز عنوان کرده‌اند. هدف این پلتفرم این است که اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dapps) قدرتمند بسازد و تبدیل به رمزارزی شود که پشتوانه اقتصاد آینده است.

 

الگوراند هم فضایی برای ساخت dapp‌ها و هم، ارز‌دیجیتالی بسیار کارآمد برای پرداخت‌های مالی است. الگوراند در سال 2017 میلادی توسط سیلویو میکالی (Silvio Micali)، برنده جایزه تورین (به نوعی معادل نوبل در علوم کامپیوتر) و استاد دانشگاه ام آی تی (Massachusetts Institute of Technology) ساخته شده و امروزه نیز توسعه الگوراند توسط تیم بزرگی از محققان، رمزنگاران، ریاضیدانان و مهندسین کامپیوتر ادامه دارد.

مثلث امنیت، عدم تمرکز و مقیاس پذیری

اول

با بررسی پروژه‌های قدیمی‌تر در ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم به خلا مقیاس پذیری یا کندی شبکه در صورت ترافیک بالا می‌رسیم. برخی پروژه‌ها مانند اتریوم بستری برای نرم‌افزار غیرمتمرکز هستند و گسترده‌تر شدن آن‌ها باعث بالا رفتن هزینه‌های انتقال و کندی شبکه می‌شود.

 

در واقع اتریوم در حال حاضر مشکل مقیاس‌پذیری دارد. در این پروژه شما نمی‌توانید در مقیاس‌های بزرگ از اتریوم استفاده کنید و اگر این کار را انجام دهید، باید هزینه تراکنشی سرسام‌اور بپردازید. شبکه اتریوم توان پردازش محدودی داشته و با بالا رفتن تعداد تراکنش‌ها، هزینه انجام آ‌ن‌‌ها به شدت افزایش میابد. در حال حاضر به دلیل وجود پلتفرم‌های توکن‌های بی مانند (Non-fungible token) و نرم‌افزارهای غیرمتمرکز متعدد بر روی شبکه اتریوم، استفاده از این شبکه بسیار بالا رفته است.

 

همین موضوع باعث شده است که تراکنش‌ها کارمزد بالایی داشته باشند. در بیت کوین نیز وضعیت به همین شکل است. اندازه کوچک بلاک‌ها باعث شده است سرعت تایید تراکنش‌ها و هزینه آن‌ها بالا برود. بیت کوین و اتریوم مثال‌هایی مناسب برای مشکل مقیاس پذیری هستند اما از طرفی این دو پروژه امنیت بالایی داشته و کاملا غیر متمرکز هستند. مثلث امنیت (Security) ، مقیاس‌پذیری (Scalability) و غیرمتمرکز بودن (Decentralization) و ایجاد پروژه‌ای که در حد بالایی این سه ویژگی را داشته باشد آرزوی بسیاری از فعالان حوزه ارزهای‌دیجیتال است.

 

دوم

حال برخی از پروژ‌ه‌ها برای حل این مشکلات اقداماتی انجام داده‌اند؛ به عنوان مثال بیت کوین کش برای بالا بردن سرعت و کم کردن کارمزدها، اندازه بلاک‌های بیت کوین را از 1 به 8 مگابایت و سپس به 32 افزایش داده است.

 

این موضوع بحث مقیاس‌پذیری را حل کرده است؛ اما امنیت و غیرمتمرکزبودن با این روش به خطر افتاده‌اند. اندازه بزرگ‌تر بلاک‌ها؛ یعنی ماینرها به سخت‌افزارهای قدرتمندتری برای استخراج نیاز دارند و همین موضوع باعث حذف ماینرهای خرد شده و سازمان‌ها و موسسات ثروتمند، کل شبکه را به دست می‌گیرند که این به معنی از بین رفتن تمرکز زدایی است.

 

در بایننس اسمارت چین (BSC) نیز وضعیت به همین شکل است. نرم‌افزارهای غیرمتمرکز زیادی بر روی بایننس اسمارت چین راه‌اندازی شده‌اند. سرعت تراکنش‌ها و هزینه‌های انتقال و پرداخت بسیار مناسب است؛ اما فقط 21 اعتبارسنج در این شبکه فعالیت می‌کنند که شدیدا امنیت و متمرکزبودن یک رمزارز را زیر سوال می‌برد. از اینگونه مثال‌ها در دنیای بلاکچین بسیار است و پروژه الگوراند آمده است ویژگی‌های این مثلث را تحقق بخشد، که البته باید در آینده در رابطه با عملکرد آن قضاوت کرد.

خرید الگوراند

خرید الگوراند از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید الگوراند به صورت آنلاین است. برای خرید الگوراند به کیف پول الگوراند نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی الگوراند به شما اختصاص داده می‌شود و الگوراند خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید الگوراند

.

...

خرید الگوراند در ایران با ریال

مشتاقان خرید الگوراند در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید الگوراند اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید الگوراند است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید الگوراند با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید الگوراند با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری الگوراند خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال الگوراند به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش الگوراند

فروش الگوراند و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، الگوراند خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش الگوراند و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید الگوراند بدون احراز هویت

خرید و فروش الگوراند همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید الگوراند از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید الگوراند را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

قیمت الگوراند

قیمت الگوراند را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت الگوراند و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید الگوراند

قیمت خرید الگوراند در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید الگوراند، قیمت جهانی الگوراند و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی الگوراند و قیمت خرید الگوراند را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید الگوراند از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید کاوا

خرید متیک

خرید کرو دائو

خرید الروند گلد

شبکه الگوراند چگونه کار می‌کند؟

اول

الگوراند برای حل مشکل مقیاس‌پذیری دست به ابتکار جالبی زده است. بلاکچین این رمزارز از دو لایه تشکیل شده است. لایه اول جایی است که در آن قراردادهای هوشمند نوشته شده، در این لایه اتمیک سواپ (محلی برای تبادل رمزارزها) قرار دارد و همچنین دارایی‌های بلاکچینی بر پایه الگوراند نیز ساخته می‌شود. در این لایه قراردادهای هوشمند ساده‌ای نوشته می‌شود؛ اما در لایه دوم قراردادهای هوشمند پیچیده‌تر و دارای کاربردهای بیشتر به وجود می‌آیند. قراردادهای هوشمندی که نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps) را پدید می‌آورند.

 

اجماع در این پلتفرم نوع خاصی از اثبات سهام (proof of stake) به نام اثبات سهام خالص (pure proof of stake) است. این الگوریتم طراحی شده است تا اجماعی فوق‌العاده سریع و کاربردی را به کاربران ارائه دهد. در ppos به تمام دارندگان توکن Algo اجازه داده می‌شود در تولید بلاک‌ها و دریافت پاداش‌ها شرکت کنند.

 

تا اینجای کار همه چیز شبیه دیگر پلتفرم‌های اثبات سهام (proof of stake) است؛ اما آن چیزی که algo را از سایرین متمایز می‌کند چیست؟ فرآیندی به اسم “مرتب سازی رمزنگاری شده”!

 

در این فرآیند نودها به صورت کاملا تصادفی وارد یک استخر می‌شوند و تعداد توکن‌هایشان، شانسشان را در برنده‌شدن افزایش می‌دهد. سیستم الگوراند به این صورت است که برای تایید هر بلاک، تعداد اعتبارسنج از این استخر نود انتخاب می‌کند؛ اما تا پیش از انتخاب شدن، هیچ کدام نمی‌دانند که کاندید شده‌اند؛ به این ترتیب امکان تبانی و دیگر حملات به شبکه کم شده و امنیت الگوراند تامین می‌شود.

 

دوم

نکته خاص دیگر در مورد الگوراند، سرعت تراکنش‌های آن است. وقتی بحث انجام تراکنش به میان می‌آید، چیزی که شاید از همه در نظر عموم کاربران مهم بیاید، سرعت است. شبکه الگوراند این قابلیت را دارد که تا 1000 تراکنش را در ثانیه انجام دهد. در مقایسه با بیت کوین با 5 تراکنش و اتریوم با 15-30 تراکنش، این عدد قابل توجه است.

 

لازم به ذکر است که شرکت متمرکزی همچون ویزا (Visa) که ارائه دهنده خدمات مالی در سراسر دنیا می‌باشد، توانایی انجام 1700 تراکنش را در ثانیه دارد. با این حال پروژه‌هایی مانند سولانا ادعا کرده‌اند که تا 50 هزار تراکنش در ثانیه را انجام می‌دهند. نکته مهم اینجاست که الگوراند ادعا دارد می‌تواند تراکنش‌ها را در کسری از ثانیه نهایی کند. نهایی شدن تراکنش موضوع مهمی است؛ یعنی تراکنش به طور کامل تایید شده و دارایی به کیف پول طرف مقابل بنشیند. این موضوع در کنار تعداد بالای تراکنش‌ها الگوراند را برای استفاده در صنایع بزرگ آینده مالی مطلوب می‌کند.

 

نکته مهم بعدی در مورد نحوه پاداش‌دهی الگوراند است. در الگوراند پاداش‌ها بین تمام دارندگان توکن algo توزیع می‌شود؛ در حالی که در دیگر سیستم‌های pos، پاداش فقط مختص اعتبارسنج‌ها (Validator) است. شما می‌توانید با در اختیار داشتن سیستمی با 4-8 گیگابایت رم، 100 گیگابایت حافظه SSD و اینترنتی با پهنای باند 10 مگابیت به یک نود ALGORAND تبدیل شوید.

رمز‌ارز Algorand

توکن algo متعلق به پروژه الگوراند در 28 خرداد 1398 (2019.06.18) عرضه اولیه شد. قیمت این توکن در عرضه اولیه 2.4 دلار بود و در این عرضه اولیه 25 میلیون algo به فروش رفت. تعداد کل توکن‌های الگو (algo) 10 میلیارد عدد است و تعداد در گردش به 3.5 میلیارد می‌رسد. 25 درصد از کل توکن‌‌ها در اختیار سازندگان و سرمایه‌گذاران اولیه و 25 درصد دیگر نیز به تضمین پاداش نودها اختصاص داده شده است.

کیف پول الگوراند

الگوراند به دلیل دارا بودن بلاکچین اختصاصی، کیف‌پول‌های مخصوص خودش را دارد؛ اما شما می‌توانید در برخی از کیف‌های چند کوینی نیز آن را ذخیره کنید.

کیف تحت وب: کیف پول MyALGO Wallet تحت وب بوده و توسط تیم تکنولوژی الگوراند توسعه یافته است.
کیف پول نرم‌‎افزاری: کوینومی والت (Coinomi Wallet) و اتمیک والت (Atomic Wallet) از جمله کیف پول‌های عمومی هستند که قابلیت ذخیره‌سازی algo بر روی آن‌ها وجود دارد. والت Algorand Core Wallet کیف پول اختصاصی الگوراند برای موبایل است.
کیف پول های سخت افزاری: برای ذخیره‌سازی سرد توکن الگوراند می‌توان از کیف پول‌های لجر (Ledger) استفاده کرد.

برخی از سوالات متدوال درباره الگوراند

در رابکس به راحتی می‌توانید اقدام به خرید Algo کنید. برای این کار ابتدا نیاز است یک کیف پول که از رمز‌ارز Algo پشتبانی می‌کند داشته باشید. در متن به چند مورد از این کیف پول‌ها اشاره کردیم.

خیر. خرید و فروش همه‌ی ارزهای‌دیجیتال در حوزه‌ی سرویس‌های مالی و تکنولوژی قرار دارند. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ارزهای‌دیجیتال، مانند پول‌شویی یا استفاده از کارت‌های دزدی، هویت کاربران باید کاملا احراز شود. به همین خاطر همه‌ی صرافی‌های ارزهای‌دیجیتال معتبر، حتما کاربران خود را پیش از خرید احراز هویت می‌کنند.

رمزارز الگو در هر پلتفرمی با قیمت متفاوتی معامله می‌شود. قیمت ارز دیجیتال الگو در ایران را می‌توان در پلتفرم رابکس مشاهده کنید. علاوه بر این می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ نیز از قیمت این رمز‌ارز در پلتفرم‌های مختلف مطلع شوید.

حداقل خرید الگوراند در صرافی رابکس ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید الگوراند

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید الگوراند، رابکس را انتخاب کنید.