آکادمی رابکس
رونیل رامبرگ

رونیل رامبرگ

هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل اودیوس

Roneil Rumburg

Co-founder and CEO of Audius

sep

رونیل رامبرگ

رونیل رامبرگ،‌ بنیان‌گذار اودیوس

 

«رونیل رامبرگ» (Roneil Rumburg) یکی از مخالفان سرسخت سانسور است و اعتقاد دارد که باید از تکنولوژی برای مقابله با آن استفاده کرد. علاقه اولیه او به ارزهای دیجیتال و بلاک چین از این باور نشأت می‌گرفت که تکنولوژی، کلید رهایی از مراجع متمرکز و کنترل‌کننده است. بر طبق همین باور، رامبرگ سرویس پخش موسیقی غیر متمرکزی به نام «اودیوس» (Audius) را راه‌اندازی کرد تا به هنرمندان کمک کند کنترل و مالکیت آثار خود را به دست بگیرند.

رونیل رامبرگ کیست

اودیوس یک پلتفرم پخش موسیقی است که با زیرساخت بلاک چین عمومی و سایر فناوری‌های غیرمتمرکز ایجاد شده است. این پلتفرم به هنرمندان اجازه می‌دهد که به طور مستقیم آثار خود را در اختیار مخاطبان قرار داده و از آن‌ها هزینه دریافت کنند.

رونیل رامبرگ در لس‌آنجلس بزرگ شده و علاقه بسیار زیادی به موسیقی دارد. هدف وی از راه‌اندازی اودیوس، به چالش کشیدنِ پلتفرم‌های محدودکننده‌ای همچون «ساند کلود» (SoundCloud) بود.

رامبرگ فارغ‌التحصیل رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد است. او همچنین پیش از این، یکی از بنیان‌گذاران «بک اسلش» (Backslash) بود که یک شرکت پرداخت همتا به همتای بیت کوین محسوب می‌شود.

نقل قول:
مجموع ارزش بازار تمامی ارزهای دیجیتال با هم، معادل 2.16 تریلیون است که از هر کدام از شرکت‌هایی مانند اپل با 2.5 تریلیون یا مایکروسافت با 2.2 تریلیون ارزش بازار، میزان کمتری‌ست. این تازه اول راه ماست و راه درازی در پیش داریم.