آکادمی رابکس
برایان آرمسترانگ

برایان آرمسترانگ

هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل کوین بیس

Brian Armstrong

Co-founder and CEO of Coinbase

sep

برایان آرمسترانگ

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)

 

«برایان آرمسترانگ» (Brian Armstrong) یک مهندس نرم‌‌افزار، مشاور، مدیر سرما‌یه‌گذاری و کارآفرین کریپتو است. او فعالیت‌های مرتبط با ارز دیجیتال خود را از سال 2012 میلادی و با بنا نهادن صرافی «کوین بیس» (Coinbase) آغاز کرد. کوین بیس یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال محسوب می‌شود که بیش از 1.6 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است.

گرچه عمده شهرت آرمسترانگ به واسطه حضور وی در کوین بیس به دست آمده، اما او همچنین یکی از بنیان‌گذاران بنیاد «گیو کریپتو» (GiveCrypto) است. این بنیاد،‌ خیریه‌ای است که توانسته چهار میلیون دلار ارز دیجیتال برای نیازمندان جمع‌آوری کند.

 

نگاهی به گذشته برایان آرمسترانگ

برایان آرمسترانگ در 25 ژانویه 1983 کالیفرنیا از پدر و مادری مهندس به دنیا آمد. او تحصیلات کارشناسی خود را در رشته‌های اقتصاد و علوم کامپیوتر «دانشگاه رایس» (Rice University) آغاز کرد و در سال 2005 از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. وی در سال 2006، مدرک ارشد علوم کامپیوتر خود را نیز از این دانشگاه دریافت کرد.

پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، آرمسترانگ به مدت یک سال به «بوینس آیرس» (Buenos Aires) مهاجرت کرد و همزمان در شرکتی در حوزه آموزش مشغول به کار شد. در همین زمان بود که توانست اثرات «ابَر تورم» (Hyperinflation) را به طور مستقیم بر آرژانتین مشاهده کند.

برایان آرمسترانگ کیست

برایان آرمسترانگ پیش از ورود به دنیای ارز دیجیتال، مدتی به عنوان توسعه‌دهنده در «آی‌ بی ام» (IBM) و به عنوان مشاور در «دیلویت» فعالیت داشت.

او در سال 2010، با وایت پیپر بیت کوین آشنا و به این ارز دیجیتال علاقمند شد و سپس در سال 2011 به عنوان مهندس نرم‌افزار به شرکت «ایر بی ان بی» (Airbnb) پیوست. در زمان حضور در این شرکت، مشکلاتی که به هنگام ارسال پول به آمریکای جنوبی وجود داشت، توجه وی را جلب کرد و همین مسائل، زمینه‌ساز ایجاد صرافی کوین بیس شد.

 

برایان آرمسترانگ و صرافی کوین بیس

صرافی کوین بیس در سال 2012 توسط آرمسترانگ و «فرد ارسام» (Fred Ehrsam) راه‌اندازی شد. این صرافی، یکی از مهم‌ترین محل‌های مبادله بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است و آرمسترانگ نخستین مدیرعامل آن محسوب می‌شود.

کوین بیس احتمالا یکی از محبوب‌ترین صرافی‌ها برای تازه‌واردان به دنیای ارزهای دیجیتال است و در بسیاری از موارد، افراد نخستین خرید خود را در این صرافی انجام می‌دهند. چنین دستاوردهایی البته درجه بالایی از نظارت و فشار از سوی مقامات قانون‌گذار را نیز با خود به همراه دارد. انتظار می‌رود کوین بیس تا سال‌های آینده از طریق ایجاد خدمات بیشتر، همچنان با قدرت به فعالیت خود ادامه دهد.

نقل قول:
بیش از 379 مقاله نوشته شد که همگی از مرگ بیت کوین می‌گفتند، اما بیت کوین زنده ماند و رشد کرد و تبدیل به برترین داراییِ دهه شد. به مخالفان اثبات شد که اشتباه می‌کردند و ما نیز درس بزرگی درباره طبیعت انسان آموختیم: بزرگترین پیشرفت‌ها، ایده‌هایی هستند که مردم در ابتدا آن‌ها را نادیده می‌گیرند یا مسخره می‌کنند.