آکادمی رابکس
آنتون بوکوف

آنتون بوکوف

هم‌بنیان‌گذار شبکه وان اینچ

Anton Bukov

Co-founder of 1inch Network

sep

آنتون بوکوف

آنتون بوکوف، بنیان‌گذار شبکه وان اینچ

 

«آنتون بوکوف» (Anton Bukov) یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار و کارآفرین روس است که یکی از بنیان‌گذاران شبکه «وان اینچ» (1inch Network) محسوب می‌شود. او در سال 2019 و پس از علاقمند شدن به مفهوم ارزهای دیجیتال و بلاک چین، این شبکه را راه‌اندازی کرد.

بوکوف مدرک ارشد خود را در رشته علوم کامپیوتر از «مؤسسه رمزنگاری، مخابرات و علوم کامپیوتر» (Institute of Cryptography, Telecommunications and Computer Science) به دست آورده است و در حوزه‌های امنیت داده و پردازش مهارت دارد. او همچنین یکی از علاقمندان بلاک چین است.

آنتون بوکوف کیست

فعالیت‌های حرفه‌ای آنتون بوکوف تا پیش از ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، بیشتر مرتبط با توسعه نرم‌افزارهای «++C» و «iOS» بود. وی در سال 2017 به شرکت «بیت کلیو» (BitClave) پیوست تا به عنوان توسعه‌دهنده بلاک چین فعالیت کند. او همچنین مدتی به عنوان مهندس ارشد بلاک چین در شرکت «مولتی توکن» (MultiToken) و به عنوان مهندس ارشد قراردادهای هوشمند در «نیر پروتکل» (Near Protocol) حضور داشت.

در سال 2019، آنتون بوکوف به همراه مهندس نرم‌افزاری به نام «سرگئی کانز» (Sergej Kunz)، شبکه وان اینچ را راه‌اندازی کرد. وان اینچ پلتفرمی است که به جمع‌آوری صرافی‌های غیر متمرکز می‌پردازد و به کاربران دیفای این امکان را می‌دهد تا سودمندترین مبادله را برای توکن‌های خود پیدا کنند. نام شبکه وان اینچ، از یکی از تکنیک‌های رزمی «بروس لی» (Bruce Lee) به نام «مُشت یک اینچی» (One-Inch Punch) وام گرفته شده است.

نقل قول:
قیمت‌های ارز دیجیتال کمک می‌کنند تا توجه بیشتری به این صنعت جذب شود، اما گنجینه اصلی، نوآوری‌ها و پروژه‌ها هستند!