صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید و فروش سان با بهترین قیمت

روز
SUN (SUN)
USDT

نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال

1

ثبت نام در رابکس

به سادگی با استفاده از شماره همراه خود در رابکس ثبت نام کنید.

2

احراز هویت

به حساب کاربریتان بروید و در چند قدم کوتاه احراز هویتتان را انجام دهید.

3

خرید و فروش بیت کوین

پس از تایید احراز هویت،‌ ابتدا کیف پول خود را شارژ کنید و سپس به خرید و فروش رمز ارزها و حتی تبدیل مستقیم آن‌ها به یکدیگر بپردازيد.

SUN

سان (SUN) :

رمز ارزSUN یک ارز رمزنگاری بوده که برای توسعه بیشتر امور مالی غیر متمرکز (DeFi) در شبکه بلاک چین ترون طراحی شده است. هدف اصلی پروتکل و رمز ارز SUN پشتیبانی از شبکه ترون بوده و هدف این شبکه نیز ایجاد یک اکوسیستم اینترنتی غیرمتمرکز است.

سان در یک نگاه :

پروژه سان با چه هدفی ایجاد شد؟

پروتکل SUN به طور خاص بر روی دیفای و به طور کلی کمک بر روی ارتقا شبکه ترون تمرکز دارد. رمز ارز SUN مانند توکن‌های بومی پروتکل‌های دیفای بوده و در صورت استیکینگ آن به کاربر پاداش داده و همچنین با توجه به مقدار دارایی هر کاربر او را در رای گیری‌های پروتکل سهیم می‌کند. در وایت پیپر رمز ارز SUN ذکر شده است که همه تصمیمات برای پروتکل به رای گذاشته خواهد شد. کد توسعه این پروتکل متن باز بوده و در اختیار همگان قرار می‌گیرد.

وایت پیپر SUN آن را یک آزمایش اجتماعی می‌نامد و عنوان کرده است آن را برای جامعه آینده برنامه‌ریزی می‌کند. این پروتکل تصمیم دارد با ارائه قسمت‌های مختلف وام‌دهی غیر متمرکز، بیمه، نقدینگی، استیبل کوین و … امور مالی غیر متمرکز را در شبکه ترون پیاده‌سازی کند.

کیف پول رمز ارز SUN

گزینه‌های مناسب و متنوعی برای ذخیره رمز ارز SUN وجود دارد.

کیف پول نرم‌افزاری: در صورتی که تصمیم گرفته باشید از کیف پول‌های نرم افزاری یا گرم استفاده کنید. تراست والت (Trust Wallet)، اکسودوس والت (Exodus Wallet) و اتمیک والت (Atomic Wallet) از جمله گزینه‌های پیش رو هستند.

ترون والت (Tron Wallet) و ترون لینک والت (TronLink Wallet) از کیف پول‌های اختصاصی شبکه ترون بود که از آن‌‌ها نیز می‌توان برای ذخیره‌سازی رمز ارز Sun استفاده کرد.

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (Ledger Nano S)، لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) و کیف پول سیف پال (Safepal Wallet) از جمله کیف پول‌های سخت افزاری مطمئنی بوده که با آن‌ها می‌توانید رمز ارز SUN را به صورت سرد نگه‌داری کنید.

پایه‌گذار رمز ارز SUN

رمز ارز SUN روابط بسیار نزدیکی با ترون دارد و نام این رمز ارز از فامیلی پایه‌گذار ترون یعنی جاستین سان (Justin Sun) گرفته شده است. در حالی که هویت توسعه دهندگان به طور رسمی مشخص نشده، یک جامعه اختصاصی وظیفه رشد و توسعه رمز ارز SUN را بر عهده دارد و جاستین سان این رمز ارز را تبلیغ می‌کند.

رمز ارز SUN

در سپتامبر 2020 (شهریور 1399) این پروتکل شروع بکار کرد مطابق وایت پیپر آن هیچ گونه عرضه اولیه‌ای برای آن در نظر گرفته نشد. حتی تیم توسعه دهنده این پروتکل هیچ رمز ارزی برای خود اختصاص نداد. این پروژه تصمیم داشته با این روش توزیع رمز ارز SUN کاملا مانند بیت کوین و توسط استخراج اتفاق بیفتد. این در حالی بود که ترون در عرضه اولیه خود که در سال 2017 انجام شد توانست بیش از 70 میلیون دلار جمع‌آوری کند.

در زمان نگارش این مطلب، رمز ارز SUN در پایین ترین سطح قیمتی خود 0.016 دلار و در بالاترین سطح قیمتی 0.069 دلار را توانسه تجربه کند. با توجه به اطلاعات سایت Coinmarketcap.com در حال حاضر این توکن دارای مارکت کپی به ارزش بیش از 110 میلیون دلار بوده و رتبه 256 را در بین ارزهای دیجیتال از نظر ماکرت گپ دارا است. رمز ارز SUN یک توکن مبتنی بر استاندارد TRC-20 بوده و کل عرضه آن 19900730 عدد خواهد بود.

به روز رسانی پروتکل SUN

تیم این پروتکل تصمیم گرفت تغییراتی در توزیع این رمز ارز ایجاد کند. هر رمز ارز SUN به 1000 واحد تبدیل و این تغییرات از تاریخ 26 می 2021 (5 خرداد 1400) اعمال شد. نام رمز ارزهای قدیمی به SUNOLD تغییر یافت. دارندگان این رمز می‌توانند با مراجعه SUN.io این تبدیل را انجام دهند. آدرس قرارد داد هوشمند این پروتکل نیز از

TKkeiboTkxXKJpbmVFbv4a8ov5rAfRDMf9
تغییر و به
TSSMHYeV2uE9qYH95DqyoCuNCzEL1NvU3S
منتقل شد.

استخراج رمز ارز SUN

استخراج رمز ارز SUN دارای دو مرحله عمده بود. مرحله اول، مرحله پیدایش (Genesis Mining) نام‌گذاری شد. مرحله پیدایش از 2 سپتامبر 2020 (12 شهریور 1399) به مدت دو هفته به طول انجامید. در طی آن کاربران می‌توانستند رمز ارز TRX خود را به قرارداد هوشمند این پروژه ارسال کرده و پس از پایان دو هفته با توجه به میزان رمز ارز خود SUN پاداش گرفته و رمز ارز TRX خود را نیز دریافت کنند. در طی این دو هفته 1860602 توکن برابر با 9.34٪ کل رمز ارز SUN استخراج و برای سرمایه‌گذاران ارسال شد.

پس از مرحله ابتدایی این پروتکل وارد فاز استخراج منظم (Regular Mining) شد .در این مرحله کاربران می‌توانند با استیکینگ رمز ارزهای TRX، JST،USDT ،SUN ،USDJ ،WIN ،BTT در استخرهای نقدینگی پروتکل، رمز ارز SUN دریافت کنند.

نقشه راه رمز ارز SUN

مرحله استخراج ابتدایی: در اولین قدم شروع به کار پروتکل، اجرا و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.
مرحله استخراج منظم: پس از پایان مرحله اول استخراج به صورت منظم شروع و دادن پاداش به استیک کنندگان آغاز می‌شود.
مرحله اتصال اکوسیستم: در این مرحله شبکه به دیگر پروژه‌های دیفای متصل می‌شود.
مرحله استقلال پروتکل: در این مرحله شبکه وارد مرحله حکمرانی به صورت خودگردان با استفاده از سیستم رای‌گیری بین دارندگان رمز ارز SUN می‌شود.

در رابکس به راحتی می‌توانید به فروش و خرید رمز ارز سان بپردازید. برای این کار ابتدا نیاز است تا یک کیف پول برای خود بسازید. ارز دیجیتال سان روی بلاکچین ترون بالا آمده است. بنابراین هر کیف پولی که از شبکه ترون پشتیبانی می‌کند می‌تواند برای نگهداری این رمز ارز استفاده شود. پس از ایجاد کیف پول در رابکس ثبت نام کنید و پس از انجام احراز هویت، به خرید و فروش رمز ارز سان بپردازید.

خیر. خرید و فروش همه‌ی ارزهای دیجیتال در حوزه‌ی سرویس‌های مالی و تکنولوژی قرار دارند. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ارزهای دیجیتال، مانند پول‌شویی یا استفاده از کارت‌های دزدی، هویت کاربران باید کاملا برای ما احراز شود شود. به همین خاطر همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال، حتما کاربران خود را پیش از خرید احراز هویت می‌کنند.

هر زمان که تمایل به بررسی قیمت رمز ارز سان داشته باشید می‌توانید با استفاده از سایت رابکس قیمت سان را مشاهده کنید. سپس می‌توانید نسبت به خرید یا فروش آن به صورت مستقیم و تبدیل ریال با این رمز ارز در بستری امن، معتبر و سریع اقدام کنید.