logo

خرید ارز دیجیتال

راهنما

درباره رابکس

بیت کوین

(BTC)

4,235,493,645

تومان

1.69%

64,911.78

$

ارزش بازار (مارکت کپ):

1,277,202,208,835

USDT

پایین‌ترین قیمت:

63797.1

تومان

63797.1

تتر

بالا‌ترین قیمت:

65700

تومان

65700

تتر

عرضه کل:

-

تومان

بیشترین عرضه:

-

میلیون تومان

حجم معامله یک روز اخیر:

-

Bitcoin USDT

بیت کوین در یک نگاه:

Bitcoin

(BTC)

کیف پول‌ها:
Trust Wallet
Coinomi
قراردادهای هوشمند:
12c6DSiU...MBrzjrJX
شبکه‌های اجتماعی:

قیمت بیت کوین (BTC)‌ و مشاهده نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین

قیمت بیت کوین به دلار و تومان از معامله بین کاربران در صرافی‌های ارز دیجیتال تعیین می‌شود. قیمت لحظه ای بیت کوین در صرافی‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد اما به دلیل وجود فرصت‌های آربیتراژگیری این اختلاف قیمت معمولا زیاد نیست. در صرافی رابکس شما می‌توانید به معامله بیت کوین با بهترین قیمت بازار در یکی از پلتفرم‌های تبدیل سریع و معامله حرفه‌ای بپردازید و نمودار بیت کوین به تومان را نیز از طریق صفحه قیمت بیت کوین رابکس مشاهده کنید.

قیمت بیت کوین

همانند هر بازار مالی دیگر در بازار ارز دیجیتال نیز یک طرف خریدار و یک طرف فروشنده وجود دارد که خروجی ترجیحات و معاملات آن‌ها در قیمت ارز دیجیتال مشخص می‌شود. بنابراین، قیمت بیت کوین با توجه به عرضه و تقاضای ایجاد شده در صرافی‌های ارز دیجیتال تعیین می‌شود و تمامی اخبار و رویدادهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فاندامنتال اثر خود را در نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین نشان می‌دهد.   از جمله مهمترین اتفاقات بنیادی اثرگذار بر روی قیمت بیت کوین هاوینگ بیت کوین است. این فرآیند حدود هر چهار سال یکبار رخ می‌دهد و در آن پاداش استخراج بیت کوین به نصف دوره قبلی کاهش می‌یابد. این مساله باعث می‌شود عرضه بیت کوین کاهش یابد و همین مساله منجر به رشد قیمت بیت کوین می‌شود. بررسی تاریخچه قیمت نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که رشد قیمت بیت کوین نزدیک هاوینگ شروع شده و حدودا تا یک سال و نیم بعد ادامه می‌یابد.   در این میان اخیار و حواشی مربوط به قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین نیز بر روی قیمت خرید بیت کوین تاثیر می‌گذارد. ممنوعیت استخراج بیت کوین، مشکلات به وجود آمده برای صرافی‌های ارز دیجیتال، تایید صندوق‌های قابل معامله مبتنی بر بیت کوین، ممنوعیت خرید و فروش با بیت کوین از جمله مهمترین اخباری هستند که از پیدایش بیت کوین تا به امروز منجر به نوسانات قیمت بیت کوین شده‌اند.  

قیمت بیت کوین btc

بیت کوین قیمت

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که اگر قیمت لحظه ای بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال و براساس معامله کاربران تعیین می‌شود پس چگونه است که بیت کوین قیمت تقریبا یکسانی در همه صرافی‌های ارز دیجیتال دارد. برای پاسخ به این سوال باید به بررسی مفهوم آربیتراژگیری استفاده کرد.   وقتی یک دارایی مانند بیت کوین قیمت متفاوتی در صرافی‌های مختلف داشته باشد، تریدرهای زیادی برای کسب سود بیت کوین را از صرافی ارزانتر خریده و در صرافی گرانتر می‌فروشند تا از این طریق کسب درامد کنند. این اتفاق باعث می‌شود که قیمت بیت کوین در دو صرافی ارز دیجیتال به هم نزدیک شود و تقریبا اکر صرافی‌ها قیمت بیتکوین یکسانی داشته باشند.  

قیمت ارز بیت کوین

قیمت ارز بیت کوین را می‌توان براساس پول‌های فیات مختلف مثل دلار و تومان یا سایر ارزهای دیجیتال مثل تتر و اتریوم نشان داد. قیمت ارز بیت کوین در صرافی‌های بین‌المللی معمولا در برابر تتر که یک استیبل کوین و معادل دلار دیجیتال است، محاسبه می‌شود. معمولا قیمت خرید تتر برابر با یک دلار آمریکا است اما می‌تواند نوسانات کوچکی حول این مقدار داشته باشد. برخی از صرافی‌های بین‌امللی نیز قیمت بیت کوین را به صورت مستقیم با دلار آمریکا می‌سنجند.   در ایران صرافی‌هایی که از پلتفرم‌های معامله حرفه‌ای بیت کوین بهره می‌برند معمولا بیت کوین را با جفت‌های تومانی و تتری به کاربران خود ارائه می‌دهند و به همین دلیل می‌توان قیمت ارز بیت کوین به تتر و تومان را در آن‌ها دید. معمولا قیمت ارز بیت کوین به تومان نزدیک به ضرب قیمت تتری آن در ارزش تومانی یک تتر است اما گاهی به دلیل نوسانات سریع در بازار این دو عدد با هم تفاوت دارند.  

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

در ایران نوع دیگری از معامله خرید بیت کوین با نام معامله سریع نیز وجود دارد که در آن کاربران با قیمت ارز دیجیتال بیت کوین جهانی و با حجم دلخواه سفارش خرید بیت کوین را به صرافی می‌دهند و صرافی میزان بیت کوین مورد نظر را از پلتفرم‌های بین‌المللی برای کاربران خود تامین می‌کند. در این حالت قیمت ارز دیجیتال بیت کوین مشابه قیمت جهانی آن است و ارزش تومانی آن با ضرب قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در قیمت تتر لحظه ای محاسبه می‌شود.  

قیمت رمز ارز بیت کوین

رمز ارز بیت کوین هیچ تفاوتی با ارز دیجیتال بیت کوین ندارد. در واقع رمزارزها به ارزهای دیجیتالی گفته می‌شود که با استفاده از الگوریتم‌های رمزنگاری و تکنولوژی بلاک چین ایجاد می‌شوند. با این تفاسیر قیمت رمز ارز بیت کوین معادل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین است که براساس عرضه و تقاضا در پلتفرم‌های معامله ارز دیجیتال تعیین می‌شود.  

قیمت سکه بیت کوین

به رمزارزهای بومی هر شبکه بلاک چین که برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها استفاده می‌شود کوین یا سکه می‌گویند. بیت کوین با نماد ‌BTC رمز ارز و سکه بومی بلاک چین بیت کوین است که در فرآیند استخراج بیت کوین ایجاد می‌شود و در صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال مثل صرافی ارز دیجیتال رابکس قابل معامله است. بیت کوین به صورت فیزیکی وجود ندارد بنابراین منظور از قیمت سکه بیت کوین همان قیمت ارز بیت کوین است.  

قیمت بیت کوین الان

اگر به دنبال بررسی قیمت بیت کوین الان هستید می‌توانید در همین صفحه قیمت بیت کوین الان را به صورت دلاری و تومانی مشاهده کنید و از نمودار موچود برای تحلیل قیمت بیت کوین الان بهره ببرید. توجه داشته باشید که قیمت بیت کوین الان در صرافی‌های ارز دیجیتال مختلف بسته به عرضه و تقاضای شکل گرفته ممکن است اندکی با یکدیگر متفاوت باشد.   یک روش ساده دیگر برای بررسی قیمت بیت کوین الان و سایر ارزهای دیجیتال نصب اپلیکیشن ارز دیجیتال رابکس در گوشی موبایل است. شما با نصب این اپلیکیشن می‌توانید به راحتی قیمت بیت کوین الان و سایر ارزهای دیجیتال را مشاهده کرده و در صورت تمایل رمزارزهای خود را به صورت مستقیم با بهترین قیمت و کمترین کارمزد بخرید با به فروش برسانید.  

علت کاهش قیمت بیت کوین امروز

همواره با کاهش قیمت بیت کوین کاربران زیادی به دنبال پاسخی برای سوال علت کاهش قیمت بیت کوین امروز چه بود می‌گردند. علت کاهش قیمت لحظه ای بیت کوین امروز را می‌توان از دو منظر تکنیکال و فاندامنتال بررسی کرد. گاهی اوقات علت کاهش قیمت بیت کوین امروز دلایل تکنیکال دارد و رسیدن قیمت لحظه ای بیت کوین به یک ناحیه مقاومتی منجر به ریزش قیمت بیت کوین می‌شود. گاهی اوقات نیز علت کاهش قیمت بیت کوین امروز به دلایل و اخبار و حواشی فاندامنتال مثل ممنوعیت استخراج بیت کوین برمی‌گردد.  

علت افزایش قیمت بیت کوین امروز

گاهی اوقات شاهد افزایش قیمت بیت کوین به صورت ناگهانی هستیم و سوال بسیاری از فعلان بازار این است که علت افزایش قیمت بیت کوین امروز چیست. افزایش قیمت بیت کوین امروز نیز با توجه به دلایل تکنیکال و بنیادی قابل بررسی است. گاهی اوقات علت افزایش قیمت لحظه ای بیت کوین امروز رسیدن قیمت به یک سطح حمایتی قوی تکنیکال است و گاهی اوقات اخبار بنیادی همانند پذیرش ETF بیت کوین علت افزایش قیمت بیت کوین امروز است.   قیمت لحظه ای بیت کوین

قیمت هر بیت کوین چقدر است؟

برای پاسخ به سوال قیمت هر بیت کوین چقدر است رمان عنصر بسیار مهم و حیاتی است زیرا قیمت هر واحد بیت کوین در لحظه تغییر می‌کند و به همین دلیل نمی‌توان به طور دقیق گفت قیمت هر بیت کوین چقدر است. صفحه قیمت بیت کوین رابکس که هم‌اکنون آن را مطالعه می‌کنید قیمت هر بیت کوین را به صورت لحظه‌ای و به دلار و تومان به همراه نمودار تغییرات قیمتی به کاربران خود ارائه می‌کند.   اگر قیمت هر بیت کوین به دلار یا تتر را داشتید و به دنبال قیمت هر واحد بیت کوین به تومان بودید می‌توانید به راحتی قیمت دلاری یا تتری بیت کوین را در قیمت لحظه‌ای تتر یا دلار ضرب کنید. توجه داشته باشید که موقع خرید و فروش بیت کوین این قیمت به دلیل برداشت کارمزد صرافی کمی از مقدار نمایش داده شده متفاوت خواهد بود.  

قیمت بیت کوین چیست؟

در پاسخ به سوال قیمت بیت کوین چیست باید گفت که قیمت لحظه ای بیت کوین در واقع نشان‌دهنده مبلغی است که خریداران و فروشندگان آن بر سر آن به توافق رسیده‌اند و ارزش فعلی بیت کوین براساس آن تعیین می‌شود. با تغییر شرایط ذهنیت عرضه‌کنندگان و متقاضیان نسبت به ارزش بیت کوین عوض می‌شود و همین مساله خود را در نمودار قیمت بیت کوین نشان می‌دهد.  

تاریخچه قیمت بیت کوین

بیت کوین از سال 2009 فعالیت خود را آغاز کرده است و از قیمت‌های نزدیک به صفر تا به قیمت‌های نزدیک به 70 هزار دلار نیز خود را رسانده است. تاریخچه قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که هاوینگ مهمترین عامل تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین در سال‌های گذشته بوده است. برای دسترسی به نمودار تاریخچه قیمت بیت کوین می‌توانید عبارت «******* all time history index» را در تریدینگ ویو جستجو کنید تا تاریخچه قیمت بیت کوین به طور کامل به شما نشان داده شود.  

اولین قیمت بیت کوین

با بررسی تاریخچه قیمت لحظه ای بیت کوین مشخص می‌شود که از انتهای سال 2009 تا جولای 2010 تقریبا قیمت بیت کوین صفر بوده است اما از آن پس قیمت بیت کوین شروع به رشد کرده و در فوریه 2011 اولین بار قیمت لحظه ای بیت کوین به 1 دلار رسیده است. پس از رسیدن قیمت بیت کوین به 1 دلار این رمز ارز یک ریزش شدید را تا آپریل 2011 تجربه می‌کند اما از آن‌جا اولین رشد ناگهانی بیت کوین آغاز می‌شود و قیمت بیت کوین به 32 دلار می‌رسد.  

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ

همانطور که قبلا گفته شد قیمت بیت کوین براساس عرضه و تقاضا در صرافی‌های مختلف تعیین می‌شود و به همین دلیل ممکن است بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ برای صرافی‌های مختلف متفاوت باشد. با این حال بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ در سایت کوین مارکت کپ برابر 68789 دلار نوشته شده است که این قیمت در تاریخ 10 نوامبر 2021 به ثبت رسیده است.  

بیشترین قیمت بیت کوین

تا به حال بیشترین قیمت بیت کوین در نزدیکی 69 هزار دلار بوده است اما هیچ کس نمی‌تواند با قطعیت در مورد بیشترین قیمت بیت کوین برای آینده صحبت کند. بسیاری از فعالان بازار ارزهای دیجیتال قانونی شدن بیت کوین و افزایش کاربران این دارایی را دلیلی برای افزایش بیشتر قیمت لحظه ای بیت کوین می‌دانند و انتظار دارند بیشترین قیمت بیت کوین به صدها هزار دلار نیز برسد. این در حالی است که برخی از افراد بدگمان انتظار دارند که بیت کوین به طور کل از بین رفته و قیمت آن صفر شود.  

آخرین قیمت بیت کوین

برای مشاهده آخرین قیمت بیت کوین می‌توانید به صفحه قیمت بیت کوین صرافی ارز دیجیتال رابکس مراجعه کرده و آخرین قیمت بیت کوین به دلار و ریال را در آن مشاهده کنید. از آن‌جایی که قیمت لحظه ای بیت کوین به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند و بازار ارزهای دیجیتال یک بازار 24 ساعته است نمی‌توان یک عدد مشخص را برای آخرین قیمت بیت کوین در نظر گرفت.  

قیمت بیت کوین در ایران

ایران یکی از پنج کشور فعال در حوزه ارزهای دیجیتال در دنیا است و بخش زیادی از کاربران ایرانی به بیت کوین علاقه دارند. قیمت بیت کوین در ایران توسط معامله‌گران در صرافی‌های ایرانی تعیین می‌شود. در ایران قیمت لحظه ای بیت کوین به دو صورت دلاری و تومانی مورد معامله قرار می‌گیرد و صرافی‌هایی که از معامله سریع پشتیبانی می‌کنند قیمت بیت کوین در ایران را همان قیمت بیت کوین جهانی در نظر می‌گیرند. به طور کلی می‌توان گفت قیمت بیت کوین در ایران بسیار به قیمت جهانی بیت کوین نزدیک است.  

قیمت جهانی بیت کوین

قیمت جهانی بیت کوین به قیمتی گفته می‌شود که در صرافی‌های بین‌المللی ارز دیجیتال و در اثر عرضه و تقاضای جهانی تعیین می‌شود. صرافی‌های بزرگی مثل صرافی بایننس و کوین بیس نقش اصلی را در تعیین قیمت جهانی بیت کوین بر عهده دارند و کاربران سایر صرافی‌ها معمولا با در نظر گرفن قیمت بیت کوین در آن‌ها معاملات خود را در سایر صرافی‌ها تنظیم می‌کنند.  

قیمت دقیق بیت کوین

برای مشاهده قیمت دقیق بیت کوین می‌توانید از همین صفحه قیمت بیت کوین در صرافی رابکس استفاده کنید. در این صفحه قیمت دقیق بیت کوین به دلار و تومان برای شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید به تاریخچه قیمت دقیق بیت کوین دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید که قیمت دقیق بیت کوین برای صرافی‌های مختلف می‌تواند اندکی با یکدیگر متفاوت باشد.   نمودار بیت کوین

قیمت لحظه ای بیت کوین

قیمت لحظه ای بیت کوین حاصل خرید و فروش لحظه ای بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال است و ممکن است براساس علاقه بیشتر به خرید یا فروش قیمت لحظه ای بیت کوین کاهش یا افزایش باید. در صرافی ارز دیجیتال رابکس قیمت لحظه ای بیت کوین در پلتفرم معامله حرفه‌ای تعیین می‌شود. با این حال با استفاده از پلتفر معامله سریع رابکس می‌توانید بیت کوین را با قیمت لحظه ای بیت کوین به صورت جهانی نیز معامله کنید. در این صفحه می‌توانید قیمت لحظه ای بیت کوین را به صورت تومانی و دلاری مشاهده کرده و نمودار تغییرات آن را در بازه‌های زمانی مختلف مشاهده کنید.  

قیمت بیت کوین لحظه ای

قیمت بیت کوین لحظه ای در واقع همان اخرین قیمت بیت کوین است که می‌توانید در صرافی رابکس آن را به صورت تومانی و دلاری مشاهده کنید. برای تحلیل قیمت بیت کوین لحظه‌ای نیاز به نمودارهای در تایم فریم‌های پایین مثل چند دقیقه و چند ثانیه است. در بسیاری از پلتفرم‌ها مشاهده چارت قیمت بیت کوین لحظه ای در تایم فریم‌های پایین پولی است. به هر حال برای تحلیل رایگان می‌توانید از قیمت بیت کوین لحظه ای در تایم فریم‌های چند دقیقه‌ای به صورت رایگان در رابکس استفاده کنید.  

قیمت بیت کوین هم اکنون

قیمت بیت کوین هم‌اکنون را می‌توانید در بالای همین صفحه هم به صورت دلاری و هم به صورت تومانی مشاهده کنید. توجه داشته باشید که به علت نوسانات بالای قیمت لحظه ای بیت کوین ممکن است از زمان مشاهده قیمت بیت کوین هم اکنون تا انجام تراکنش قیمت لحظه ای بیت کوین هم اکنون نیز دچار تغییرات زیادی شود. توجه به این نکته به خصوص در معامله بیت کوین در صرافی‌های غیرمتمرکز بسیار مهم است زیرا تغییرات بالا ممکن است منجر به ضرر بیش از حد شما در معامله شود.  

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بیت کوین

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بیت کوین در پلتفرم‌های مبادله حرفه‌ای توسط کاربران تعیین می‌شود. در این حالت فروشنده مقدار بیت کوین را به همراه قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بیت کوین برای فروش تعیین می‌کند و در جهت مقابل خریدار مقدار بیت کوین مورد نظر را به همراه قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بیت کوین در پلتفرم ثبت می‌کند. در صورتی که دو درخواست از نظر قیمتی با یکدیگر هماهنگ شوند معامله به طور اتومایتک جوش می‌خورد و قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بیت کوین نیز براساس آن تغییر می‌کند.  

قیمت بیت کوین امروز

برای مشاهده قیمت لحظه ای بیت کوین امروز می‌توانید از صفحه قیمت بیت کوین امروز آن را به صورت دلاری و تومانی مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت روز بیت کوین برای روزهای گذشته هستید باید به این نکته توجه داشته باشید که برای نشان دادن قیمت بیت کوین امروز روش‌های مختلفی وجود دارد.   به صورت کلی در بسیاری از پلتفرم‌ها قیمت بسته شده کندل به عنوان قیمت بیت کوین امروز در نظر گرفته می‌شود اما باید توجه داشته باشید که هر کندل از چهار قیمت شروع روز، پایان روز، بالاترین قیمت روز و پایین‌ترین قیمت روز تشکیل می‌شود و می‌توان از آن‌ها برای اشاره به قیمت لحظه ای بیت کوین امروز استفاده کرد.  

قیمت روز بیت کوین

برای معامله با قیمت روز بیت کوین می‌توانید به صرافی ارز دیجیتال رابکس مراجعه کنید. در صرافی رابکس دو نوع پلتفرم مبادله سریع و معامله حرفه‌ای وجود دارد. در پلتفرم مبادلعه سریع قیمت روز بیت کوین براساس قیمت بیت کوین امروز در صرافی‌های بین‌المللی محاسبه می‌شود اما در پلتفرم حرفه‌‌ای قیمت روز بیت کوین براساس معامله کاربران تعیین می‌شود و ممکن است با قیمت روز بیت کوین بین‌المللی متفاوت باشد.  

قیمت روزانه بیت کوین

برای مشاهده قیمت روزانه بیت کوین و تحلیل آن نیاز است که در نمودار قیمت روزانه بیت کوین تایم فریم خود را به روزانه (Daily) تغییر دهید. در نمودار قیمت روزانه بیت کوین هر کندل نشان‌دهنده تغییرات قیمت در یک روز خاص است و از مجموع آن‌ها می‌توان برای تحلیل تکنیکال قیمت روزانه بیت کوین بهره برد.  

قیمت بیت کوین انلاین امروز

باتوجه به این که در حال حاضر تمامی معاملات بیت کوین به صورت انلاین انجام می‌شوند قیمت بیت کوین انلاین امروز در واقع همان قیمت امروز بیت کوین است که از معامله کاربران در صرافی‌های ارز دیجیتال مشخص می‌شود. در صفحه قیمت انلانی امروز رابکس می‌توانید قیمت امروز بیت کوین را به صورت تومانی و دلاری مشاهده کنید.  

قیمت امروز بیت کوین در ایران

قیمت امروز بیت کوین در ایران با قیمت روز بیت کوین در دنیا تقریبا یکسان است. از آن‌جایی که تمامی صرافی‌های ارز دیجیتال دنیا فعالیت خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهند در صورت وجود اختلاف در قیمت امروز بیت کوین در ایران بسیاری از کاربران از این فرصت استفاده می‌کنند و با آربیتراژ سود کسب می‌کنند و نتیجه این فعالیت یکی شدن قیمت امروز بیت کوین در ایران و دنیا است.   قیمت بیت کوین به دلار و تومان

قیمت بیت کوین به دلار

برای مشاهده قیمت بیت کوین به دلار می‌توانید از صرافی‌هایی که خرید و فروش مستقیم بیت کوین با دلار را انجام می‌دهند استفاده کنید. سایت‌های معتبری مانند تریدینگ ویو و کوین مارکت کپ نیز قیمت بیت کوین به دلار را در صرافی‌های معتبر بین‌المللی برای کاربران نشان می‌دهند.   در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال خرید و فروش بیت کوین با جفت تتر و سایر استیبل کوین‌ها انجام می‌شود و کاربران ابتدا با پرداخت دلار به خرید تتر می‌پردازند و سپس از تتر خود برای خرید بیت کوین استفاده می‌کنند. از آنجایی که قیمت تتر نیز در اثر عرضه و تقاضا با دلار اندکی تفاوت دارد قیمت بیت کون به دلار اندکی با قیمت لحظه ای بیت کوین به تتر که در اکثر صرافی‌ها نمایش داده می‌شود متفاوت است.  

قیمت بیت کوین امروز به دلار

برای مشاهده قیمت بیت کوین امروز به دلار بهترین گزینه مشاهده آن در صرافی است که می‌خواهید از آن برای معامله استفاده کنید زیرا قیمت بیت کوین امروز به دلار ممکن است در صرافی‌های مختلف متفاوت باشد. در صفحه قیمت لحظه ای بیت کوین رابکس می‌توانید قیمت بیت کوین امروز به دلار و تومان را مشاهده کنید.  

قیمت بیت کوین به یورو

معمولا بیشتر صرافی‌های ارز دیجیتال معاملات بیت کوین را با جفت استیبل کوین‌های با ارزش برابر دلار به کاربران ارائه می‌کنند اما در برخی از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال مثل بایننس و کوین بیش از مبادله بیت کوین با یورو نیز پشتیبانی می‌شود و شما می‌توانید برای مشاهده قیمت بیت کوین به یورو به سایت آن‌ها مراجعه کنید. برای مشاهده نمودار قیمت بیت کوین به یورو می‌توانید عبات «BTCEUR» را در تردینیگ ویو جستجو کنید و با انتخاب صرافی مورد نظر چارت تاریخچه قیمت بیت کوین به یورو را مشاهده نمایید.  

قیمت روز بیت کوین به دلار

برای محاسبه قیمت بیتکوین به دلار به راحتی می‌توانید قیمت جفت بیت کوین به تتر را در قیمت تتر به دلار ضرب کنید. یک راه ساده‌تر برای مشاهده قیمت روز بیت کوین به دلار جستجوی عبارت «BTCUSD» در سایت تریدینگ ویو و مشاهده نمودار قیمت روز بیت کوین به دلار به صورت مستقیم است. نمودار قیمت روز بیت کوین به دلار در بسیاری از صرافی‌های معتبر مثل بایننس و کوین بیس ارائه می‌شود.  

تبدیل قیمت بیت کوین به دلار

در بسیاری از پلتفرم‌های مبادله حرفه‌ای ایرانی از مبادله بیت کوین به دلار پشتیبانی می‌شود که قیمت بیتکوین به تومان نمایش داده می‌شود. برای تبدیل قیمت بیت کوین به دلار در این پلتفرم‌ها کافی است قیمت بیتکوین به تومان را در قیمت دلار ضرب کرد. در صرافی ارز دیجیتال رابکس قیمت بیت کوین به دلار و تومان برای کاربران نمایش داده می‌شود و نیازی به تبدیل قیمت بیت کوین به دلار در آن نیست.  

قیمت بیت کوین چند دلار است؟

در زمان نگارش این مقاله قیمت لحظه ای بیت کوین به 37 هزار دلار رسیده است اما از آنجایی که قیمت بیت کوین دائم در حال تغییر است نمی‌توان یک جواب قطعی به سوال قیمت بیت کوین چند دلار است داد. شما می‌توانیدر در هر لحظه از شبانه‌روز برای پاسخ به سوال قیمت بیت کوین چند دلار است به صفحه قیمت لحظه ای بیت کوین در رابکس مراجعه کنید و قیمت لحظه ای بیت کوین به دلار و تومان را در آن مشاهده کنید.  

قیمت بیت کوین به تومان

صرافی‌های بین‌المللی ارز دیجیتال از مبادله بیت کوین با تومان پشتیبانی نمی‌کنند و به همین دلیل قیمت بیت کوین به تومان برای این صرافی‌های تعریف نشده است. برعکس این حالت در صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است که همگی امکان تبدیل تومان به بیت کوین را به کاربران خود می‌دهند و کاربران می‌توانند قیمت بیت کوین به تومان را در پلتفرم‌های معامله حرفه‌ای صرافی‌های ارز دیجیتال مشاهده کنند.   گاهی اوقات کاربران به دنبال قیمت بیت کوین به تومان برای مقدار مشخص شده جهانی هستند. در این حالت نیاز است که کاربران با ضرب قیمت جهانی بیت کوین در قیمت روز تتر به تومان قیمت بیت کوین به تومان را در صرافی‌های بین‌المللی محاسبه کنند. معمولا به دلیل استفاده زیاد از فرصت‌های آربیتراژی قیمت بیت کوین به تومان در صرافی‌های ایرانی به قیمت لحظه ای بیت کوین جهانی به تومان بسیار نزدیک است.  

تبدیل قیمت بیت کوین به تومان

بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی مثل رابکس امکان معامله بیت کوین را با جفت تومان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند و به همین دلیل با استفاده از آن‌ها امکان مشاهده قیمت بیت کوین به تومان به صورت مستقیم وجود دارد و نیازی به تبدیل قیمت بیت کوین به تومان وجود ندارد. با این حال گاهی اوقات کاربران نیاز دارند تا قیمت بیت کوین چهانی را به تومان تبدیل کنند که در این حالت می‌توانند با ضرب قیمت لحظه ای بیت کوین در قیمت تتر به تومان کار تبدیل قیمت بیت کوین به تومان را به راحتی انجام دهند.   نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین

محاسبه قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین به طور لحظه ای از مبادلات افراد در بازارهای خرید و فروش آن به دست می‌آید و به همین دلیل در عمل امکان محاسبه قیمت بیت کوین برای آینده وجودندارد. البته روش‌های تحلیل بیت کوین مثل تحلیل تکنکیال می‌توانند پیش‌بینی‌هایی برای محاسبه بیت کوین در اختیار کاربران قرار دهند اما هیچ قطعیتی در این روش‌ها نیست و به همین دلیل محاسبه قیمت بیت کوین در عمل امکان‌ناپذیر است.  

نحوه محاسبه قیمت بیت کوین به تومان

نحوه محاسبه قیمت بیت کوین به تومان بسیار ساده است و کاربران می‌توانند به راحتی با ضرب قیمت دلاری بیت کوین در قیمت تومانی تتر قیمت لحظه ای بیت کوین به تومان را محاسبه کنند. در نظر داشته باشید که اگر قیمت بیت کوین به تتر بود خود قیمت تتر به دلار نیز باید در محاسبه مورد استفاده قرار بگیرد.  

تبدیل قیمت بیت کوین به ریال

قیمت بیت کوین به ریال از ضرب قیمت جهانی بیت کوین در قیمت ریالی تتر به دست می‌آید. معمولا صرافی‌های ایرانی به صورت مستقیم امکان معامله بیت کوین به تومان را دارند که می‌توان با ضرب قیمت بیتکوین در آن‌ها بر 10 قیمت بیت کوین به ریال را محاسبه کرد.  

نمودار بیت کوین

در صفحه قیمت بیتکوین رابکس کاربران می‌توانند نمودار بیت کوین را در تایم فریم‌های مختلف مشاهده کرده و با استفاده از ابزارهای ترسیم به تحلیل نمودار بیت کوین بپردازند. در نمودار بیت کوین اطلاعات قیمت بیتکوین با استفاده از روش‌های مختلف نمایشی مثل کندل و نمودار خطی ارائه شده است و امکان استفاده از تایم فریم‌های مختلف برای تحلیل وجود دارد.   توجه داشته باشید که علاوه بر نمودار بیت کوین برای قیمت، نمودار بیت کوین برای سایر متغیرهای مرتبط با شبکه بیت کوین نیز طراحی شده است که در ادامه به بررسی آن‌ها نیز می‌پردازیم. نمودار بیت کوین ابزار گرافیکی برای تحلیل وضعیت شبکه بیت کوین و نمودار بیت کوین را به منظور درک درست از شرایط این رمز ارز ارائه می‌کند.  

نمدار بیت کوین

به اشتباه در بسیاری از جستجوهای مرتبط با نمودار بیت کوین افراد از عبارت نمدار بیت کوین استفاده می‌کنند. نمدار بیت کوین در واقع همان نمودار بیت کوین است که با استفاده از صفحه قیمت بیتکوین رابکس می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. در سایت‌های تحلیلی مثل تریدینگ ویو امکان مشاهده و استفاده از نمدار بیت کوین در بسیاری از صرافی‌های معتبر بین‌المللی نیز وجود دارد.  

چارت بیت کوین

چارت بیت کوین در برابر بسیاری از واحدهای پول فیات مثل دلار و تومان و یورو به صورت مستقیم و از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال قابل مشاهده است. اما امکان مشاهده جارت بیت کوین به نسبت سایر ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد. برخی از صرافی‌ها ممکن است مثلا جفت معاملاتی بیت کوین اتریوم را به کاربران ارائه کنند که در این صورت چارت بیت کوین به اتریوم به صورت مستقیم موجود خواهد بود.   برای رمز ارزهای دیگری جفت معاملاتی آن‌ها به صورت مستقیم با بیت کوین وجود ندارد می‌توان از تقسیم جفت معاملاتی بیت کوین تتر به جفت معاملاتی آن رمز ارز به تتر به چارت بیت کوین نسبت به آن رمز ارز رسید. به عنوان مثال عبارت «BTCUSDT/TRXUSDT» در تریدینگ ویو چارت بیت کوین به ترون را برای شما نشان می‌دهد.  

نمودار تکنیکال بیت کوین

اگرچه نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال ارائه می‌شود اما همه آن‌ها را نمی‌توان به عنوان نمودار تکنیکال بیت کوین در نظر گرفت. نمودار تکنیکال بیت کوین در واقع همان نمودار قیمت بیت کوین است که امکان استفاده از ابزارهای ترسیم و اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد.   در بازار ارز دیجیتال سایت‌های زیادی نمودار تکنیکال بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به کاربران ارائه می‌کنند که مهمترین آن‌ها سایت تردینگ ویو است. نمودار تکنیکال بیت کوین در سایت تریدینگ ویو قیمت بیت کوین را از صرافی‌های مختلف دریافت می‌کند و امکان استفاده از انواع ترسیم‌ها و اندیکاتورها را به کاربران ارائه می‌کند.  

نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا

بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال کنونی نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا را ندارند زیرا زمان فعالیت آن‌ها کمتر از تاریخچه قیمت بیت کوین است. در مقال بسیاری از صرافی‌های قدیمی بیت کوین نیز دیگر منسوخ شده‌اند و دسترسی به نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا در آن‌ها امکان‌پذیر نیست. سایت تردینگ یک شاخصی برای نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا ایجاد کرده است «******* all time history index» که با استفاده از آن می‌توانید به تاریخچه قیمت بیت کوین از ابتدا دسترسی داشته باشید.  

نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا به تومان

در حال حاضر هیچکدام از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا به تومان را به کاربران ارائه نمی‌کنند. اکثر صرافی‌های ایرانی  از سال 95 به بعد فعالیت خود را آغاز کردند و بیشتر آن‌ها نیز به صورت معامله سریع بودند. برای مشاهده نمودار قیمت بیت کوین به تومان در سال‌های اخیر می‌توانید به وبسایت صرافی مورد نظر خود مراجعه کنید. رابکس در این صفحه نمودار قیمت بیت کونی به تومان و دلار را برای کاربران خود ارائه می‌کند.  

نمودار انلاین بیت کوین

در حال حاضر نمودار انلاین بیت کوین به تومان و دلار در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت لحظه ای در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. شما با استفاده از نمودار انلاین بیت کوین می‌توانید قیمت بیت کوین را در تایم فریم‌های مختلف مشاهده و تحلیل کنید.  

نمودار بیت کوین امروز

برای دسترسی به نمودار بیت کوین امروز می‌توانید به صفحه قیمت لحظه ای بیت کوین در رابکس مراجعه کرده و نمودار بیت کوین امروز را به صورت لحظه ای مشاهده کنید. برای مشاهده نمودار بیت کوین امروز در بازه زمانی روزانه می‌توانید کل تغییرات قیمتی را در چهار قیمت شروع، پایانی، بالاترین و پایین‌ترین قیمت خلاصه کنید.  

نمودار ترس و طمع بیت کوین

نمودار ترس و طمع بیت کوین شاخصی است که نشان می‌دهد افراد فعال در بازار بیت کوین چه احساسی نسبت به وضعیت بازار بیت کوین دارند. نمودار ترس و طمع بیت کوین از متغیرهای مختلفی مثل نوسانات قیمت بیتکوین و فعالیت کاربران در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند. برای دسترسی به نمودار ترس و طمع بیت کوین می‌توانید به مقاله آن در آکادمی رابکس مراجعه کنید.   نمودار ترس و طمع بیت کوین

نمودار سختی شبکه بیت کوین

سختی شبکه بیت کوین متغیری است که نشان می‌دهد برای استخراج بلاک بیت کوین چه مقدار توان محاسباتی باید مصرف شود. این متغیر هر 2016 بلاک که حدود دو هفته یکبار می‌شود براساس شرایط ماینرهای فعال در شبکه عوض می‌شود تا در نهایت استخراج بیت کوین به طور متوسط در هر ده دقیقه یکبار انجام شود. برای مشاهده نمودار سختی شبکه بیت کوین می‌توانید از سایت‌هایی مانند coinwarz و blockchain.*** استفاده کنید.  

نمودار عقربه ای بیت کوین

منظور از نمودار عقربه‌ای بیت کوین نمودار تکنیکال بیت کوین است که براساس متغیرهای مختلف تکنیکال وضعیت بیت کوین را از منظر خرید، فروش یا خنثی بودن در تایم فریم‌های مختلف نشان می‌دهد. نمودار عقربه ای بیت کوین یک دید کلی در مورد شرایط قیمت بیت کوین ارائه می‌کند اما ابزار دقیقی برای معامله بیت کوین نیست. برای دسترسی به نمودار عقربه‌ای بیت کوین می‌توانید به آدرس «https://www.tradingview.com/chart/waaRFHRS/?symbol=TECHNICAL+ANALYSIS+FOR+BTCUSDT» مراجعه کنید.  

نمودار فاندامنتال بیت کوین

منظور از نمودار فاندامنتال بیت کوین امتیازی است که بین صفر تا **** برای تمامی پروژه‌هایی کریپتویی براساس شرایط فاندامنتال آن‌ها در نظر گرفته شده است. این عدد براساس تغییر در متغیرهای فاندامنتال پروژه‌ها تغییر می‌کند و در حال حاضر برای بیت کوین 881 از 1000 است. برای مشاهده نمودار فاندامنتال بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می‌توانید به وبسایت «Cryptocurency Tracker» مراجعه کنید.  

نمودار هاوینگ بیت کوین

هاوینگ به فرایند نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در هر بازه زمانی چهار ساله گفته می‌شود. نمودار هاوینگ بیت کوین در واقع بازه‌هایی زمانی را نشان می‌دهد که در آن فرایند هاوینگ اتفاق افتاده است. برای اضافه کردن نمودار هاوینگ بیت کوین به نمودار قیمت بیت کوین کافی است عبارت Bitcoin halving را در قسمت اندیکاتورها جستجو کنید و گزینه مورد نظر را به چارت قیمت بیت کوین اضافه کنید.  

نمودار هش ریت بیت کوین

نمودار هش ریت بیت کوین نشان دهنده کل توان پردازشی ماینرهای فعال در شبکه بیت کوین است. هر چه مقدار هش ریت شبکه بیت کوین بالا باشد نشان‌دهنده این است که ماینرهای بیشتری در شبکه فعالیت می‌کنند و در نتیجه امنیت شبکه بالا است. برای مشاهده نمودار هش ریبت بیت کوین می‌توانید از سایت‌هایی مانند coinwarz و blockchain.com استفاده کنید.  

نمودار کلی بیت کوین

نمودار کلی بیت کوین به دلیل عدم پشتیبانی تمامی صرافی‌ها از مبادلات بیت کوین از ابتدای تاریخچه آن موجود نیست اما وبسایت تریدینگ ویو با استفاده از یک شاخص نمودار کلی بیت کوین را برای تحلیل‌های جامع در اختیار کاربران قرار داده است. برای دسترسی به این نمودار کافی است عبارت «Bitcoin all time price index» را در قسمت چارت‌های سایت تردینگ ویو جستجو کنید.  

نمودار قیمت btc

نماد اختصاری رمز ارز بیتکوین ‌‌BTC  است و شما برای اینکه بتوانید نمودار قیمت ‌btc را در وبسایت‌های مختلف جستجو کنید باید از این نماد به همراه نماد جفت آن مثل تتر usdt استفاده کنید. بنابراین جستجوی عبارت btcusdt در قسمت چارت وبسایت‌های ارائه نمودار به شما نمودار قیمت ‌btc براساس تتر را نشان خواهد داد.  

قیمت بیتکوین

قیمت بیتکوین نشان دهنده ارزشی است که کاربران در یک لحظه خاص حاضرند برای خرید این رمز ارز پرداخت کنند و در طرف مقابل افرادی وجود دارند که بیتکوین را در این قیمت به فروش می‌رسانند. اگرچه قیمت بیتکوین بهترین معیار برای نشان دادن ارزش این رمز ارز در لحظه است اما لزوما قیمت بیتکوین نشان‌دهنده ارزش ذاتی بیتکوین نیست.   برخلاف بازارهای سنتی مالی که در آن ارزش‌گذاری ذاتی دارایی‌ها با فرضیه‌های قابل قبول امکان‌پذیر است هنوز روش‌های دقیقی براساس ویژگی‌های بیتکوین وجود ندارد که ارزش بیت کوین را تخمین بزند. بسیاری از تحلیلگران با استفاده از روش‌های تکنیکال و همچنین روش‌های تحلیل داده به بررسی ارزش بیتکوین می‌پردازند و براساس قیمت بیتکوین در بازار، خرید یا فروش آن را توصیه می‌کنند.   اگر بیتکوین قیمت بالایی به نسبت ارزش ذاتی تخمین زده شده داشته باشد در این صورت بیتکوین قیمت ‌بیش از حد ارزش‌گذاری شده دارد و اگر بیتکوین قیمت پایینی نسبت به ارزش ذاتی تخمین زده شده داشته باشد در این صورت بیتکوین قیمت کمتر از ارزشگذاری دارد و می‌توان بر روی آن سرمایه‌گذاری کرد.  

قیمت ارز بیتکوین

در طی سال‌هایی که از شروع فعالیت بازار ارز دیجیتال گذشته است تحلیلگران زیادی به بررسی قیمت ارز بیتکوین و تحلیل آن پرداخته‌اند. برخی قیمت ارز بیتکوین را همانند سایر کلاس‌های دارایی در نظر گرفته و براساس آن تحلیل می‌کنند. در حالی که برخی دیگر تحلیل قیمت ارز بیتکوین را با متغیرهای بومی این کلاس دارایی مثل هاوینگ و سایر داده‌های آنچین بررسی می‌کنند.  

قیمت بیتکوین به ریال

قیمت بیتکوین به ریال در صرافی‌های ایرانی که از معامله حرفه‌ای استفاده می‌کنند به طور مستقیم از معامله کاربران به دست می‌اید. برا محاسبه قیمت بیتکوین جهانی به ریال نیاز است که قیمت لحظه ای بیتکوین جهانی را در قیمت لحظه ای تتر به تومان ضرب کنید. خروجی این ضرب قیمت بیتکوین به ریال خواهد بود. در حال حاضر قیمت بیتکوین انلاین در صرافی ارز دیجیتال رابکس هم به صورت دلاری و هم ریالی در دسترس کاربران است.  

نرخ بیت کوین

منظور از نرخ بیت کوین همان قیمت لحظه ای بیت کوین است که به صورت لحظه ای و در اثر معاملات انجام شده تغییر می‌کند. نرخ بیت کوین امروز به صورت تومانی و دلاری در صفحه قیمت بیتکوین برای کاربران رابکس نمایش داده میشود و کاربران با استفاده از نمودار نرخ بیتکوین ارائه شده به تحلیل نرخ بیتکوین به منظور خرید یا فروش آن بپردازند.   قیمت بیتکوین در ایران

ماشین حساب بیت کوین

ماشین حساب بیت کوین به وبسایت‌هایی گفته می‌شود که امکان تبدیل نرخ بیتکوین به نرخ سایر ارزهای دیجیتال یا ارزهای فیات را برای کاربران فراهم می‌کند. در پپنل معامله سریع رابکس شما می‌توانید از قسمت تبدیل ارز مورد نظر را در مقابل بیت کوین انتخاب کرده و نرخ تبدیل آن را در ماشین حساب بیت کوین محاسبه کنید.

مبدل قیمت بیت کوین

در صرافی رابکس مبدل قیمت بیت کوین برای خرید، فروش و تبدیل لحظه ای بیت کوین به سایر ارزها و ریال مورد استفاده قرا می‌گیرد. برای استفاده از مبدل قیمت بیت کوین در رابکس کافی است حساب کاربری خود را ایجاد و به قسمت معامله سریع مراجعه کنید.

محاسبه بیت کوین به تومان

در صرافی رابکس قیمت بیتکوین به تومان نیز برای کاربران به صورت مستقیم ارائه می‌شود و نیازی به محاسبه بیت کوین به تومان نیست. با این حال اگر به دنبال محاسبه بیتکوین به تومان هستید کافی است قیمت آنلاین تتر را به همراه قیمت آنلاین بیتکوین یادداشت و در یکدیگر ضرب کنید.  

قیمت ارز btc

منظور از ارز ‌ BTC همان بیت کوین است. نماد بیتکوین در صرافی‌ها با سه حرف btc نمایش داده می‌شود و برای مشاهده قیمت ارز ‌ btc  کاربران باید نماد آن را به همراه جفت مورد نظر خود مثل تتر USDT جستجو کنند. در صرافی رابکس قیمت ارز *** هم به تومان و هم دلار به کاربران ارائه می‌شود تا نیازی به محاسبه بیت کوین به دلار یا تومان وجود نداشته باشد.

قیمت btc

قیمت btc در صرافی‌های مختلف  براساس عرضه و تقاضای شکل گرفته در آن صرافی تعیین می‌شود و ممکن است قیمت لحظه ای btc در صرافی‌های مختلف با یکدیگر متفاوت باشد. با این حال از آنجایی که فعالیت صافی‌های ارز دیجیتال آنلاین است کاربران زیادی تلاش می‌کنند تا از اختلاف قیمت BTC در صرافی‌های مختلف استفاده کنند که خود همین مساله منجر به نزدیک شدن قیمت btc در صرافی‌های مختلف می‌شود.  

قیمت ساتوشی

ساتوشی واحد کوچکتر بیتکوین است که برای راحتی استفاده از بیت کوین در معاملات خرد ایجاد شده است. هر یک بیتکوین از 100 میلیون ساتوشی ایجاد شده است. از همین واحد تبدیل برای محاسبه قیمت ساتوشی می‌توان استفاده کرد. در بسیاری از صرافی‌ها قیمت ساتوشی به صورت مستقیم ارائه نمی‌شود و با استفاده از این واحد شما می‌توانید قیمت ساتوشی بیت کوین را محاسبه کنید.  

قیمت هر ساتوشی چقدر است؟

با داشتن قیمت بیتکوین به راحتی می‌توان قیمت هر ساتوشی را به دست آورد. از آنجایی که هر بیت کوین از 100 میلیون ساتوشی تشکیل شده است بنابراین برای محاسبه قیمت هر ساتوشی کافی است قیمت بیتکون را به *** میلیون تقسیم کنیم تا قیمت هر ساتوشی محاشبه شود.  

قیمت ساتوشی بیت کوین

در حال حاضر قیمت بیتکوین به قدری افزایش پیدا کرده است که برای مبادلات خرد استفاده از واحد بیتکوین قابل قبول نیست. واحد ساتوشی بیت کوین برای این مقصود ایجاد شده است. برای محابه قیمت ساتوشی بیت کوین به راحتی می‌توانید قیمت بیت کوین را به 100 میلیون تقسیم کنید تا قیمت ساتوشی بیت کوین به دلار به دست بیاد.  

قیمت ساتوشی به تومان

محاسبه قیمت ساتوشی بیت کوین در دو مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول باید قیمت btc به دلار را به 100 میلیون تقسمی کنید تا قیمت ساتوشی به دلار محاسبه شود. سپس در مرحله دوم قیمت هر دلار را باید در عدد به دست آمده ضرب کنید تا در نهایت قیمت ساتوشی به تومان محاسبه شود. در این حالت قیمت هر ساتوشی به ریال را نیز با ضرب عدد به دست آمده در 10 به دست آورد.  

قیمت بیت کوین در سال های مختلف

قیمت بیت کوین در سال های مختلف براساس شرایط مارکت و چرخه‌های آن متفاوت بوده است. مهمترین چرخه تغییرات قیمت بیت کوین مربوط به هاوینگ آن است که به طور کلی چهار سال طول می‌کشد. برای مشاهده قیمت بیت کوین در سال های مختلف می‌توانید نمودار کلی بیت کوین را در تایم فریم سالانه مشاهده کنید. هر کندل در این حالت بالاترین قیمت، پایین‌ترین قیمت، قیمت شروع و قیمت پایانی بیت کوین را در آن سال نشان می‌دهد.  

قیمت بیت کوین سال ۱۳۹۰ | سال ۲۰۱۲

بالاترین قیمت بیت کوین در سال 2012 برابر با 15.4 دلار و پایین‌ترین قیمت بیت کویت در سال 1390 برابر 3.88 دلار بوده است. شروع قیمت بیت کوین در سال 1390 برابر 4.71 دلار و قیمت بیت کوین در انتهای سال 2012 برابر با 13.51 دلار بوده است.

رابکس از خرید و فروش بیش از ۱۰۰۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. برای معامله رمز بیت کوین، به صفحه خرید بیت کوین بروید.

سوالات متداول

لیستی از پرسش و پاسخ‌های که شاید با آن مواجه شوید

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بیت کوین BTCرا می‌توانید به صورت آنلاین در صفحه قیمت ارز دیجیتال رابکس مشاهده کنید. سایت coinmarketcap نیز می‌تواند به عنوان یک مرجع معتبر مشاهده شود.

rabex
رابکس (شرکت دانش بنیان تجارت بین‌الملل رابین)پلتفرم جامع خرید و فروش ارز های دیجیتال در ایران است که می‌توانید در آن با امنیتی بالا و با بهترین قیمت به معامله بپردازید. حفظ دارایی‌های مشتریان اولویت رابکس است.


qrcode

برای دریافت اپلیکیشن، اسکن کنید

برای دریافت اپلیکیشن، از طریق لینک زیر اقدام کنید

danesh
fintech
danesh
fintech

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به رابکس(شرکت دانش‌بنیان تجارت بین‌الملل رابین) است.