صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید ارز دیجیتال بالانسر (Balancer) ، فروش رمز ارز بل - بهترین قیمت BAL

روز
Balancer (BAL)
USDT

فروش و خرید ارز دیجیتال بالانسر با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید ارز بالانسر

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید ارز دیجیتال بالانسر بپردازید.

Balancer
بالانسر (Balancer) :

خرید ارز بالانسر Balancer و فروش ارز دیجیتال بل با بهترین قیمت BAL در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید ارز بالانسر: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید رمز ارز بالاسنر با ریال یا تتر.

 

بالانسر در یک نگاه :

مقدمه

بالانسر(Balancer) یک صرافی غیر‌متمرکز است که بر روی شبکه‌‌ی اتریوم راه‌اندازی است. استخرهای نقدینگی وسیعی دارد و کاربران می‌توانند به راحتی دارایی‌های خود را در این شبکه وثیقه بگذارند و کارمزد دریافت کنند، یا با انجام معاملات مختلف و ترید کردن در این بستر، کسب سود کنند. توکن این شبکه‌، BAL است. بالانسر از سیستم بازارساز خودکار AMM استفاده می‌کند. AMM یا Automated Market Maker بازارساز خودکار نام دارد که پروتکل صرافی غیر‌متمرکز این سیستم موجب حفظ تعادل استخرهای نقدینگی می‌شود.

بالانسر چگونه کار می‌کند؟

در استخرهای بالانسر کاربران می‌توانند تا ۸ ارز دیجیتال را ارائه دهند. ارزش این توکن‌ها با توجه به درصد هر توکن در آن مشخص می‌شود. سیستم AMM با متعادل کردن دارایی‌های این استخر به شیوه‌ای جدید تعادل استخرهای نقدینگی را حفظ می‌کنند. در بستر کرو شما بصورت سنتی با افراد دیگر معامله نمی‌کنید و یا قیمت‌های خرید و فروش را در دفتر سفارشات(OrderBook) مشاهده نمی‌کنید؛ بلکه با قراردادهای هوشمندی مواجه هستید که به صورت اتوماتیک تعادل استخرهای نقدینگی را حفظ می‌کنند و با پیاده کردن فرمول‌های ریاضی خاص، قیمت ارزها را تعیین می‌کنند و تعادل استخرهای نقدینگی را حفظ می‌کنند.

 

برای درک بهتر این مفهوم تصور کنید که یک استخر بالانسر با 25٪ ETH، 25٪ DAI و 50٪ LEND شروع شود. اگر در مقطعی، قیمت LEND دو برابر شود، استخر به طور خودکار مقدار LEND را کاهش می دهد تا بتواند 50٪ از ارزش استخر را حفظ کند. اما مابقی LENDها کجا می روند؟ قراردادهای هوشمند Balancer آنها را در دسترس معامله گرانی قرار می‌دهد که به دنبال خرید LEND با افزایش قیمت هستند. سیستم AMM با هر بار متعادل سازی استخرهای نقدینگی، به تامین کنندگان آن استخر کارمزد پرداخت می‌کند در حالیکه در شیوه‌ی سنتی آن از کاربران کارمزدی هم دریافت می‌شد.

 

استخرهای متعادل کننده

در بالانسر دو نوع استخر نقدیگی وجود دارد:

  1. استخرهای عمومی
  2. استخرهای خصوصی

 

در استخرهای نقدینگی عمومی کاربران اجازه دارند تا دارایی خود را بردارند و یا به آن اضافه کنند اما در استخرهای خصوصی فقط سازنده‌ی استخر می‌تواند دارایی‌های اضافه را برداشت کند یا به آن اضافه کند. کاربر همچنین می‌تواند سایر پارامترهای استخر مانند کارمزدها، وزن ها و انواع دارایی‌های مورد قبول خود را تنظیم کند. استخرهای خصوصی برای مدیران دارایی با پرتفوی بزرگی که به دنبال دریافت سود و کارمزد بر روی دارایی های خاص خود هستند، مفید است.

 

در نهایت، استخرهای هوشمند نوعی استخر خصوصی هستند که متعلق به قراردادهای هوشمند است. این ویژگی به استخرها اجازه می‌دهد تا برای انجام عملکردهای اضافی، مانند تغییر وزن دارایی‌های استخر، یا ایجاد یک صندوق شاخص، برنامه‌ریزی کنند.

خرید رمز ارز بالانسر

خرید رمز ارز بالانسر از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید رمز ارز بالانسر به صورت آنلاین است. برای خرید رمز ارز بالانسر به کیف پول رمز ارز بالانسر نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی رمز ارز بالانسر به شما اختصاص داده می‌شود و رمز ارز بالانسر خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید ارز بالانسر

.

...

خرید رمز ارز بالانسر در ایران با ریال

مشتاقان خرید رمز ارز بالانسر در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید ارز بالانسر اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید رمز ارز بالانسر است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید ارز بالانسر با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید رمز ارز بالانسر با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری رمز ارز بالانسر خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال رمز ارز بالانسر به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش رمز ارز بالانسر

فروش رمز ارز بالانسر و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، رمز ارز بالانسر خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش رمز ارز بالانسر و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید. بنابراین علاوه بر خرید ارز دیجیتال بالانسر، امکان فروش آن نیز وجود دارد.

.

خرید رمز ارز بالانسر بدون احراز هویت

خرید و فروش رمز ارز بالانسر همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید ارز بالانسر از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید ارز دیجیتال بالانسر را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

بهترین سایت خرید رمز ارز بالانسر در ایران

بهترین سایت خرید ارز بالانسر در ایران کجاست؟ خرید رمز ارز بالانسر در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود اما هیچ یک از صرافی‌های داخل ایران و بسیاری از صرافی‌های معتبر در خارج از کشور، به عنوان مرجع و سایت رسمی خرید و فروش رمز ارز بالانسر معرفی نشده‌اند. قیمت خرید رمز ارز بالانسر در هر یک از صرافی ها متفاوت است و کاربران به هنگام خرید عواملی همچون قیمت، پشتیبانی مناسب و سایر خدمات را در نظر می‌گیرند. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که امکان خرید رمز ارز بالانسر با ریال، نگهداری رمز ارز بالانسر و فروش رمز ارز بالانسر را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

.

قیمت رمز ارز بالانسر

قیمت رمز ارز بالانسر را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت رمز ارز بالانسر و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید ارز بالانسر

قیمت خرید ارز بالانسر در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید رمز ارز بالانسر، قیمت جهانی رمز ارز بالانسر و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی رمز ارز بالانسر و قیمت خرید رمز ارز بالانسر را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید رمز ارز بالانسر از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید بیت کوین

خرید شیبا اینو

خرید دوج کوین

خرید ترون

بنیانگذاران Balancer چه کسانی هستند؟

بالانسر توسط فرناندو مارتینلی (Fernando Martinelli) و مایک‌مک‌دونالد (Mike McDonald) تاسیس شد، اما به عنوان یک برنامه تحقیقاتی در یک شرکت نرم‌افزاری “BlockScience” در سال 2018 (1397) آغاز شد. پروژه Balancer دارای افراد هوشمند و هم‌فکر با درک دقیق از فضای DeFi است.

 

فرناندو مارتنلی، کارآفرین و عضو جامعه ساز، سال‌ها تجربه کاری خارج از بالانسر دارد. او قبل از اینکه Balancer را با شریک خود، مایک مک‌دونالد، راه‌اندازی کند، بسیاری از شرکت‌های دیگر را تأسیس کرد.

 

مایک مک دونالد یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری بالانسر است. او یک مهندس امنیت و خالق mkr.tools است. او به فرناندو مارتنلی پیوست تا پلتفرم Balancer را بسازد.

 

کریستن استون (Kristen Stone)، مدیر ارشد اجرایی بالانسر، بیش از پنج سال در صنعت کریپتو کار کرده است. او یک مدیر محصول در Coinbase بود و تیم‌هایی در زمینه تولید و مهندسی ایجاد کرده است. تیمور بدرتدینوف (Timur Badretdinov) توسعه دهنده frontend است و قبل از کار در Balancer روی چندین پروژه کار کرده است. او شرکتی به نام «Longcaller» را تأسیس کرد، پلتفرمی که بر ارائه بررسی ارزهای دیجیتال و محتوای آموزشی بلاک‌چین متمرکز بود.

ویژگی‌های خاص بالانسر

عملکرد بالانسر شبیه یونی سواپ (Uniswap) و کرو دائو (Curve) است. بالانسر استخر خود را طوری تنظیم می‌کند که وزن توکن‌ها را بدون توجه به تغییرات قیمت آن‌ها به اندازه‌ی متعادلی حفظ کند. با این حال، یکی از ویژگی های منحصر به فرد Balancer این است که می‌توان بیش از یک توکن را به استخر اضافه کرد و برای این کار اتر (ETH) مورد نیاز نیست.

 

اگرچه بالانسر اولین پروتکل DeFi نیست که از AMM استفاده می‌کند، اما چهره و رویکرد جدیدی به نقدینگی ارائه کرده است. ویژگی منحصر به فرد پروتکل این است که به ارائه‌دهندگان نقدینگی اجازه می‌دهد تا حداکثر هشت رمزارز را به استخر اضافه کنند.

 

درشبکه‌ی بالانسر ۵۰ درصد توکن‌های استیک شده توسط کاربران بصورت کامل قفل نمی‌شود و افراد می‌توانند تصمیم بگیرند که در چه زمانی می‌خواهند چه مقدار از توکن‌های استیک شده را برداشت کنند و چه مقدرا باقی بگذارند.

توکن بالانسر

بالانسر با توکن بومی راه اندازی نشد. با این حال، در ژوئن 2020 (خرداد ۱۳۹۹)، آنها پس از موفقیت توکن Compound’s COMP، یک توکن حاکمیتی به نام BAL راه‌اندازی کردند. هدف از توکن اجازه دادن به تمرکز‌زدایی بیشتر و به عنوان انگیزه ای برای LP(liquidity provider) است. liquidity provider (تامین‌کنندگان نقدینگی) کاربرانی هستند که ازرهای دیجیتال خود را به استخرهای نقدینگی سپرده می‌دهند تا در ازای تراکنش‌های انجام شده‌ی آن شبکه سود دریافت کنند و با تسهیل معامله در آن شبکه، از سپرده‌ی خود درآمد غیرفعالی کسب کند.

 

از مجموع 100 میلیون توکن ایجاد شده، 25 میلیون برای تیم، توسعه‌‌دهندگان اصلی، سرمایه‌گذاران و مشاوران است. 5 میلیون توکن برای Balancer Ecosystem Fund تخصیص داده شد که به عنوان مشوق برای شرکای استراتژیک استفاده می‌شود. 5 میلیون دیگر برای صندوق جمع آوری کمک‌های مالی اختصاص داده شده است. این صندوق توسط Balancer برای حمایت از عملکرد و رشد آن در جمع‌آوری کمک های مالی آینده استفاده می‌شود.

 

ویژگی‌های ارز دیجیتال BAL

  1. انجام تراکنش‌ها در کمترین زمان
  2. بالانسر یک صرافی غیرمتمرکز بر روی شبکه‌ی اتریوم است.
  3. امنیت بسیار زیاد شبکه
  4. کارمز تراکنش‌های کم

هک بالانسر

در تاریخ 28 ژوئن 2020 (۱۹ خرداد ۱۳۹۹) اخباری مبنی بر هک مالی یک صرافی غیرمتمرکز پخش شد. استیون ژانگ(Steven Zhang)، محقق کریپتو که در وبسایت The Block می‌نویسد، اظهار داشت که شخصی استخر بالانسر متشکل از WETH و STA را تخلیه کرده و با ۵۰۰ هزار دلار WETH فرار کرده است. تقریبا یک استخر نقدینگی به طور کامل تخلیه شد و بیش از ۵۰۰ هزار دلار Wrapped Ethereum ،Statera (STA) ،Synthetix ،Wrapped Bitcoin و Chainlink و سایر آلت کوین‌ها در طول حمله به سرقت رفته‌اند.

معرفی پروژه‌های بالانسر

پلتفرم برنز

اولین نسخه‌ی معرفی شده توسط بالانسر “برنز” نام دارد. این پروژه در راستای اصلاح کدهای بالانسر برای راستی آزمایی تاکید دارد. در این پلتفرم کنترل استخرها توسطControllerها انجام می‌شود. فقط این ادرس‌ها می‌توانند نقدینگی را به استخرها اضافه کند یا از آن کم کند.


پلتفرم نقره‌ای

پلتفرم نقره‌ای، بهینه‌سازی و تغییرات معماری بسیاری را به همراه خواهد داشت که در آن استخرهای نقدینگی کنترل‌شده تر عمل خواهند کرد.


پلتفرم طلایی

چندین ویژگی جدید را معرفی می‌کند تا کل سیستم را به هم پیوند دهد.

کیف پول بالانسر

ارز دیجیتال بالانسر یک ارز با استاندارد ERC-20 بر بستر شبکه اتریوم است. در نتیجه از تمامی کیف پول‌هایی که از این شبکه پشتیبانی می‌کنند که تعداد آن‌ها نیز کم نیست می‌توان استفاده کرد. در ادامه ما برخی از انواع این کیف پول‌ها را که می‌توان با توجه به نیاز انتخاب کرد، پیشنهاد می‌کنیم.

کیف پول تحت وب: کیف‌پول‌های تحت وب، دسته‌ای کیف پول‌هایی هستند که توسط سایت صرافی اراپه می‌شوند و درصد امنیت کمتری نسبت به سایر کیف‌پول‌ها دارند.
کیف پول‌ نرم‌افزاری: اما اگر تصمیم به سرمایه ‌گذاری داریدکیف پول کوینومی (Coinomi Wallet) یاتراست والت (Trust wallet) گزینه‌های مناسبی برای کیف پول نرم‌افزاری است.
کیف پول سخت افزاری: کیف پول سخت افزاری ترزور (TREZOR) و کیف پول سیف پال (Safepal) گزینه ذخیره‌سازی رمز ارز BAL به صورت سرد می‌باشد.

برخی از سوالات متدوال درباره بالانسر

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت‌های طولانی است که در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله رمز ارز بالانسر با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت رمز ارز بالانسر را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش رمز ارز بالانسر در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود.به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال که در ایران فعالیت می‌کنند، حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

حداقل خرید ارز بالاسنر در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید ارز بالاسنر ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید ارز دیجیتال بالانسر

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید ارز دیجیتال بالانسر، رابکس را انتخاب کنید.