استیم بازی‌های باکچینی را حذف می‌کند

ezgif 4 2df756044de0

شرکت valve، خالق بازی CS:GO و صاحب پلتفرم بازی استیم اعلام کرد که اجازه انتشار و معامله هیچ محتوایی مربوط به رمزارزها و دارایی‌های در دسته NFT را در بازار خودش نمی‌دهد.

SpacePirate، یک توسعه‌دهنده بازی‌ اعلام کرده است که قوانین جدیدی برای محتواهای قابل پخش در استیم منتشر شده است. طبق این قوانین جدید استیم، هیپ اپلیکیشنی که بر روی بلاکچین ساخته شده و قابلیت خرید و فروش توکن‌های بی‌مانند را داشته باشد، جایی در این پلتفرم نخواهد داشت. هرچند طبق این اعلامیه، به نظر می‌رسد VALVE می‌خواهد بازی‌های قدیمی که در آن‌ها توکن یا NFT خرید و فروش می‌شد را از این کار منع کند؛ اما توسعه‌دهندگان بازی‌های بلاکچینی جدید نیز از انتشار محتوای خود در استیم منع شده‌اند.

SpacePirate نوشته است که بازی Age of Rust حذف شده و احتمالا بقیه بازی‌ها نیز به سرنوشتی مشابه دچار شوند.

دیدگاه استیم این است که آیتم‌هایی که خارج از دنیای بازی و در دنیای واقعی ارزش مادی دارند، نباید در این پلتفرم جایی داشته باشند. این اقدام ممکن است باعث ضرر Valve بشود؛ زیرا بازی‌های بلاکچینی و NFT ها روز به روز محبوب‌تر می‌‌شوند. طبق آمار DappRadar، تعداد کیف‌پول‌هایی که به بازی‌های بلاکچینی متصل شده‌اند، در سه ماه سوم سال میلادی به 754 هزار عدد رسیده است.

بسیاری از بازی‌های بلاکچینی این امکان را به بازیکنان می‌دهند که توکن‌های دارای ارزش واقعی را کسب کرده و یا به خرید و فروش آیتم‌های NFT بپردازند.

کمپانی VALVE قبلا هم چنین تعاملاتی با رمزارزها داشته است. در سال 2018 استیم یک بازی را از پلتفرم خود حذف کرد؛ زیرا آن بازی از سیستم کاربران برای استخراج رمزارز استفاده می‌کرده است. در سال 2016 نیز Valve اعلام کرد که بیت کوین را به عنوان راهی برای پرداخت خواهد پذیرفت؛ اما بعدا از این موضوع پشیمان شد، زیرا از نظرش بیت کوین نوسان و هزینه انتقال زیادی داشته است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *