تعطیل شدن دومین استخر بزرگ استخرج اتریوم

ezgif 6 65fbb45d9f5a

استخر استخراج اتریوم به نام SparkPool در سال 2018 در چین راه‌اندازی شد و تا روز گذشته 22 درصد هش ریت این رمزارز را در اختیار داشت. این موضوع اسپارک پول را به دومین استخر بزرگ استخراج اتریوم تبدیل کرده بود.

این استخر بزرگ اکنون فعالیت‌هایش را به دلیل سرکوب‌های دولت چین و مخالفتش با کریپتوکارنسی‌ها تعلیق کرده است. استخر استخراج Sparkpool روز دوشنبه اعلام کرد که به کاربران جدید چینی دیگر دسترسی نخواهد داد.

اولین اقدامات اسپارک پول در روز جمعه شروع شد و به تدریج تمام سرویس‌های خودش را در چین و خارج از آن متوقف کرده و تا 5 شنبه خاموش خواهد شد. طبق این اعلامیه، این اقدامات برای “محافظت از دارایی‌های کاربران” انجام شده است.

بزرگ‌ترین استخر استخراج اتریوم؛ یعنی ethermine 24 درصد هش ریت جهانی اتریوم را در اختیار دارد و تعطیل شدن اسپارک پول با 22 درصد سهم در هش‌ریت اتریوم، می‌‌تواند تاثیر به سزایی در استخراج و امنیت این رمزارز داشته باشد.

این تمام ماجرای چین و تقابلش با کریپتوکارنسی‌ها نیست. بایننس و هوبی دو صرافی بزرگ رمزارزی نیز چند روز پیش اعلام کردند فعالیت تمام کاربران چینی خود را به زودی متوقف کرده و هیچ کاربر جدیدی را نیز از این کشور ثبت نام نخواهند کرد.

البته ذکر این نکته ضروری است که طبق اعلام ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) و برنامه‌های اتریوم، این رمزارز تا سال 2022 از الگوریتم proof of work که نیازمند ماینر است، به proof of stake مهاجرت خواهد کرد. در هر صورت ماینرهای اتریوم بعد از به روزرسانی اتریوم 2.0، انتخاب چندانی ندارند و تجهیزاتشان بی مصرف خواهد شد.

منبع: CoinTelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *