فروش اولین NFT راس اولبریکت به قیمت 6.2 میلیون دلار

فروش اولین NFT راس اولبریکت به قیمت 6.2 میلیون دلار

راس اولبریکت موسس سایت جاده ابریشم است. این سایت در زمینه فروش انواع اقلام ممنوعه در محیط دارک وب فعالیت می‌کرد که پس از شناسایی بنیان‌گذار آن و دستگیری او فعالیت این سایت نیز به پایان رسید. راس پس از طی دادگاه‌های طولانی به دوبار حبس ابد محکوم شد.

راس اولبریک که چند سالی است که دیگر خود را در زندان ادامه می‌دهد به تازگی اعلام کرده بود که تصمیم دارد مجموعه توکن‌های بی مانند خود را به فروش خواهد گذاشت. این مجموعه شامل آثار مختلفی است که توسط او خلق شده‌‌اند. او تصمیم دارد مبالغ جمع آوری شده را برای آزادی خود از زندان هزینه کند. 

دیروز اولین توکن این مجموعه که جنسیس نام دارد، توسط پلتفرم سوپر رر (SuperRare) به حراج گذاشته شد.  پس از اعلام راه اندازی حراج توکن غیرقابل تعویض «مجموعه جنسیس»، راس اولبریخت، اولین NFT خود را به قیمت 6.2 میلیون دلار یا 1446 اتر (ETH) در حراجی فروخت.

این حراج در Art Basel Miami از طریق پلت فرم SuperRare آغاز شد. FreeRossDAO، سازمان غیرمتمرکز خودمختار که برای کمک به آزادی اولبریخت از زندان راه اندازی شده است، مناقصه را برنده شد. وب سایت FreeRossDAO بیان می کند که هدف DAO “پیشبرد اصلاحات زندان” و “به اشتراک گذاری کار راس با جهان و دادن فرصتی منحصر به فرد به همه برای داشتن بخشی از آن است.”

اولین NFT فروخته شده به نام “Perspective” در زندان با استفاده از مداد گرافیتی کشیده شد و بخشی از مجموعه 10 قطعه ای از نوشته‌ها و آثار هنری است که توسط اولبریکت در طول زندگی او ساخته شده است. این مجموعه همچنین شامل یک ویدیوی متحرک بوده که توسط هنرمند Levitate و با صدای اولبریخت درباره دوران زندان او آفریده شده است.

به گفته این سازمان، تمام عواید جمع‌آوری‌شده از «مجموعه جنسیس» به صندوق Art4Giving اختصاص می‌یابد. پلتفرم FreeRossDAO قصد دارد NFT را به توکن‌های حاکمیتی ROSS تقسیم کند و آن‌ها را به نسبت در ازای کمک‌های اهداکننده توزیع کند. دارندگان ROSS می‌توانند در مورد پیشنهادات رای دهند و در تصمیم گیری‌های FreeRossDAO شرکت کنند. توکن‌های بی مانند راس اولبریکت در بین بزرگترین فروش‌ها در هفت روز گذشته قرار گرفته است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *