یک موسسه تحقیقاتی: حداقل 16٪ آمریکایی‌ها ارز دیجیتال دارند.

یک موسسه تحقیقاتی: حداقل 16٪ آمریکایی‌ها ارز دیجیتال دارند.

یک نظرسنجی منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی پیو (Pew Research) نشان داد که تقریباً 16 درصد از آمریکایی‌ها سرمایه‌گذاری، معامله یا استفاده از نوعی ارز دیجیتال را انجام داده‌اند. این رقم برای افراد 18 تا 29 ساله به 31 درصد و برای مردان در همان گروه سنی به 43 درصد افزایش می‌یابد. شرکت‌کنندگان سیاه‌پوست، اسپانیایی و آسیایی در این مطالعه نیز احتمال بیشتری داشت که نسبت به سفید پوستان، روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده باشند. با توجه به نتایج این نظرسنجی به نظر می‌رسد هیچ تفاوتی از نظر درآمد وجود نداشته است.

اندرو پرین (Andrew Perrin) تحلیلگر موسسه تحقیقاتی پیو گفت: 

اکنون می‌بینیم که بخش بزرگی از مردم آمریکا حداقل کمی در مورد ارزهای دیجیتال شنیده‌اند. دیدن اینکه چگونه تفاوت‌های جمعیتی در آگاهی و استفاده از رمز ارزها تاثیر گذار است، شگفت انگیز بود.

این نظر سنجی بین 10371 آمریکایی انجام شد. از داوطلبان همچنین در مورد اینکه آیا اصلاً در مورد ارزهای دیجیتال شنیده‌اند یا خیرسوال شد. نزدیک به یک چهارم از پاسخ دهندگان (24٪) گفتند که چیزهای زیادی در مورد رمز ارزها شنیده‌اند، در حالی که نزدیک به دو سوم (62٪) گفتند که کمی درباره این رمز ارزها شنیده‌اند. تقریباً یک هشتم (13%) اصلاً چیزی در مورد ارزهای دیجیتال نشنیده بودند. برای این سوال نیز تفاوت‌هایی براساس نژاد، جنسیت، سن و درآمد در جدول‌های متقاطع وجود داشت. 

آسیایی‌های آمریکایی با 43 درصد بیشترین احتمال را داشت که اطلاعات زیادی در مورد ارزهای دیجیتال داشته باشند. فقط بین 25 تا 29 درصد از همه گروه‌های قومی دیگر در مورد ارز دیجیتال بسیار آگاه بودند. در حالی که نرخ‌های سرمایه‌گذاری در کریپتو در میان دهک‌های درآمدی متفاوت نبود، نرخ پاسخ‌دهندگانی که ادعا می‌کنند دانش بالایی از رمزارزها دارند، به نسبت درآمد در اینجا افزایش می‌یابد. دقیقاً مانند نرخ سرمایه گذاری در ارز دیجیتال، زمانی که صحبت از دانش ارزهای دیجیتال می‌شد، همبستگی قوی بین جوان بودن و مرد بودن وجود داشت.

در سال 2015، پیو نظرسنجی انجام داد که سوالات مشابهی (اگرچه نه دقیقاً یکسان) در مورد بیت کوین (BTC) به جای ارزهای دیجیتال مطرح کرد. در آن زمان نتایج کاملاً متفاوت بود. تنها یک درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفتند که خودشان روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند و تنها 48 درصد حتی اصلاً نام بیت‌کوین را شنیده‌اند. پاسخ دهندگانی که نام بیت کوین را شنیده بودند به سمت مردان سفیدپوست تحصیل کرده با درآمد بالا متمایل بود.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *