پروتکل حریم خصوصی اتریوم تورنادو کش در آربیتروم

پروتکل حریم خصوصی اتریوم تورنادو کش در آربیتروم

پس از استقرار کامل، کاربران می‌توانند تراکنش‌های خصوصی را از طریق میکسر محبوب Tornado Cash در شبکه لایه دو Arbitrum انجام دهند.

با آماده شدن پروتکل حریم خصوصی برای استقرار در شبکه لایه دوم شبکه اتریوم، Tornado Cash در آستانه افزایش مقیاس پذیری است. قراردادهای هوشمند Tornado Cash به دنبال مشارکت‌های جامعه برای اطمینان از پایداری پروتکل، آماده اجرا در شبکه مقیاس‌بندی لایه دوم آربیتروم هستند.

در اطلاعیه 29 نوامبر توضیح داده شد که استقرار در Arbitrum به کاربران این امکان را می‌دهد که از تمام مزایایی که لایه دوم می‌تواند ارائه دهد استفاده کنند و انجام تراکنش های ارزان‌تر بزرگترین مزیت نسبی است.

تورنادو کش یک پروتکل میکسر اتریوم (ETH) کاملا غیر متمرکز است. این پروتکل مسیری را که توکن‌هایی مانند ETH از فرستنده تا گیرنده طی می‌کنند پنهان می‌کند و تراکنش‌های کاملاً خصوصی را بدون نیاز به استفاده از پرایویسی کوین‌ها ارائه می‌کند. شبکه‌های لایه دو در اتریوم دارای تراکنش‌های سریع‌تر و هزینه‌های ارزان‌تر هستند، در حالی که همچنان از امنیت و تمرکززدایی اتریوم بهره می‌برند.

تیم Tornado Cash بر این باور است که استقرار در Arbitrum به کاربران بیشتری اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های رمزنگاری خصوصی انجام دهند و در عین حال از هزینه‌های بالای کارمزد اتریوم در امان باشند. طبق گفته تیم، تراکنش های لایه دوم حدود 95 درصد ارزان‌تر از تراکنش های شبکه اصلی اتریوم هستند. برای استفاده از Tornado Cash در Arbitrum، کاربران باید ابتدا توکن‌های ETH، ERC-20 و ERC-721 را از طریق Arbitrum Bridge از اتریوم به آربیتروم ارسال کنند.

آربیتروم در حال حاضر بزرگترین پروتکل لایه دوم در اتریوم با 2.68 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده است که 39٪ از سهم بازار لایه دوم‌ها را تشکیل می‌دهد. تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد در آربیتروم از سپتامبر به‌طور پیوسته افزایش یافته است و تا زمان نگارش این مقاله به ۲۹۱۸۷۶ رسیده است. Tornado Cash توکن حاکمیت TORN خود را در دسامبر 2020 رونمایی کرد و آن‌ها را در فوریه 2021 برای کاربران ارسال کرد.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *