دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل

گوگل طی اعلامیه‌ای لیست ده کلید واژه‌ای که در سال 2021 بیشترین جستجو را داشته‌اند اعلام کرد.

گوگل طی اعلامیه‌ای لیست ده کلید واژه‌ای که در سال 2021 بیشترین جستجو را داشته‌اند اعلام کرد. نکته بسیار جالب این لیست، حضور نام دو رمز ارز در آن می‌باشد.ارزهای دیجیتال اتر (ETH) و دوج کوین (Dogecoin) در فهرست پرجستجوترین عبارات جهان در سال 2021 در گوگل قرار گرفتند.

روز سه‌شنبه، گوگل فهرست سنتی سالانه خود را از برترین جستجوهای سال منتشر کرد و آن‌ها را به چندین دسته از جمله جستجوها، اخبار، افراد، بازی‌ها، فیلم‌ها و موارد دیگر تقسیم کرد.

مطابق دادهای گوگل ترندز، دوج کوین چهارمین عبارت جستجوی خبری محبوب در گوگل در سطح جهانی و هم به طور جداگانه در ایالات متحده بود. اخبار مربوط به جستجوها «قیمت اتریوم» نیز در رتبه 10 قرار گرفت.

رمز ارزها در میان اخبار جستجو شده برتر، در کنار موضوعاتی مانند افغانستان، سهام AMC، واکسن کووید-19، سهام GME و موارد دیگر فهرست شده‌اند. این در حالی است که در سال 2020 حتی یک ارز دیجیتال هم در لیست قرار نگرفته بود.

شایان ذکر است که بیت کوین (BTC)، با ارزش‌ترین ارز دیجیتال در بازار، در هیچ دسته‌ای از جستجوها در جهان و یا در ایالات متحده قرار نگرفته است.

دوج کوین که در سال 2013 راه اندازی شد، به عنوان یکی از موفق ترین ارزهای دیجیتال در سال 2021 ظاهر و در اوایل سال جاری وارد لیست 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار شد. قیمت DOGE امسال به شدت افزایش یافت که تا حدی می‌توان گفت این رشد به لطف تبلیغات‌های مدیر عامل شرکت تسلا، ایلان ماسک بود. ماسک در سال 2020 در توئیتر خود در رابطه با این ارز دیجیتال صحبت‌های زیادی کرد.

در زمان نگارش این مقاله دوج در یک سال گذشته بیش از 5000 درصد رشد کرده و رمز ارز شبکه اتریوم یعنی اتر بیش از 600 درصد، این در حالی است که بیت کوین رشدی حدود 160 درصدی را تجربه کرده است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *