عملکرد عالیِ لایت‌کوین و اتریوم در بازارمالی کریپتو در ماه اخیر

به گفته شرکت کریپتو دیتا، لایت کوین و رقیب اتریوم در ماه نوامبر از محصولات سرمایه گذاری مبتنی بر بیت کوین بهتر عمل کردند.

به گفته‌ی شرکت داده‌های ارز دیجیتال CryptoCompare، محصولات سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت‌کوین (BTC) با رقابت شدید محصولات مبتنی بر آلت‌کوین مواجه هستند. این شرکت داده‌های رمزنگاری در گزارش جدیدی می‌گوید که محصولات سرمایه‌گذاری مبتنی بر لایت‌کوین (LTC) و بلاک‌چین قرارداد هوشمند Solana (SOL) بازدهی بهتری نسبت به محصولات مبتنی بر BTC در دوره 30 روزه منتهی به 28 آبان(19 نوامبر) داشته‌اند.

محصولات سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت‌کوین نسبت به محصولات مبتنی بر Solana و Litecoin عملکرد بهتری داشتند که به ترتیب 22.0% و 14.9% بازدهی داشتند. CryptoCompare می‌گوید که محصولات سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت‌کوین در همان دوره ضرر ثبت کرده‌اند در حالی که محصولات مبتنی بر اتریوم و سولانا سود ثبت کرده‌اند. «محصولات مبتنی بر BTC در 30 روز گذشته ضررهایی را تجربه کردند، از -6٪ تا -13٪ در حالی که محصولات ETH شاهد افزایشی بین 0.5٪ تا 7٪ برای محصولات ETH بودند.

این گزارش همچنین تاکید می‌کند که سطح دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) برای بیت‌کوین کاهش قابل‌توجهی را بر اساس ماه به ماه داشته است در حالی که AUM برای سایر ارزهای‌دیجیتال افزایش یافته است. بیت‌کوین AUM در ماه آبان (نوامبر) 9.5 درصد سقوط کرد و به 48.7 میلیارد دلار رسید که بزرگترین عقب‌نشینی ماهانه آن از ماه تیر(جولای) است. در همین حال، اتریوم و سایر محصولات ارزهای‌دیجیتال به ترتیب با 5.4 درصد افزایش به 16.6 میلیارد دلار و 10.4 درصد به 2.6 میلیارد دلار رسیدند. این کاهش سهم بازار بیت‌کوین را به عنوان درصدی از کل ارزهای دیجیتال تحت مدیریت ماه به ماه از 73.7 درصد به 70.6 درصد در ماه آبان (نوامبر) کاهش می‌دهد.

منبع:دیلی هدل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *