مدیر اجرایی Uphold می‌گوید آمریکای لاتین بیشترین سود را از کریپتو خواهد برد

Latin America stands to benefit most from crypto, says Uphold exec

جی پی تیریوت، مدیر عامل شرکت Uphold گفت که ماهیت زندگی در آمریکای لاتین برای موارد استفاده مبتنی بر بیت کوین التماس می کند. رئیس السالوادور گفت که پذیرش بیت کوین (BTC) در السالوادور باعث ایجاد یک انقلاب دارایی دیجیتال در آمریکای لاتین شده است و اگر مردم بتوانند ارزهای رمزنگاری شده، پول فیات و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی آینده (CBDC) را بر روی یک زیرساخت مبادله کنند، این منطقه می تواند حتی سود بیشتری ببرد.

جی پی تیریوت، مدیر عامل Uphold در صحبت با کوین تلگراف تاکید کرد که ماهیت زندگی در آمریکای لاتین برای موارد استفاده مبتنی بر بیت کوین مورد نیاز است و گفت که با ادامه رشد پذیرش کریپتو، منطقه بیشترین سود را خواهد برد.

ونزوئلا و کلمبیا به جز السالوادور، دو برجسته ترین پذیرنده ارزهای دیجیتال در منطقه هستند. تیریوت توضیح داد که با این حال، سایر کشورها به سرعت شکاف را کم می کنند و السالوادور به عنوان یک کاتالیزور عمل می کند. از 7 میلیون کاربر Uphold، 1.4 میلیون نفر از آمریکای لاتین سرچشمه می‌گیرند و نرخ بالای پذیرش در منطقه همچنان بازیگران جهانی را به خود جذب می کند.

او گفت که بیت کوین ابتدا توسط افراد بدون بانک و کسانی که حواله ارسال یا دریافت می‌کنند، پذیرفته می‌شود. با این حال، CBDC‌ها محبوب‌تر از بزرگترین ارزهای دیجیتال برای بازرگانان خواهند شد. او افزود: «بسیاری از کسب‌وکارها ممکن است به‌طور قابل‌توجهی چیزی پایدار را برای تراکنش‌ها ترجیح دهند، اما سبدهای سرمایه‌گذاری بسیار بیشتر از بیت‌کوین سود می‌برند.»

با وجود کانال‌های مناسب برای تبدیل بین بیت‌کوین، دلار آمریکا و هر CBDC بالقوه، کاربران واقعاً می‌توانند از هر شکل ارزی که برای موارد استفاده‌شان بهتر است استفاده کنند.»

Thieriot در مورد CBDCها اشاره کرد که لازم نیست هر کشوری ارز دیجیتال خود را بسازد، زیرا پذیرش یک ارز دیجیتال موجود آسان است. وی افزود: هدف اصلی کشورهای آمریکای لاتین باید یک سیستم کاربردی باشد که در آن هر کسی در منطقه بتواند به سادگی بین دارایی ها مبادله کند. همانطور که Thieriot اشاره کرد، آمریکای لاتین در سال 2021 از رشد قابل توجهی در تامین مالی ارزهای دیجیتال برخوردار بوده است. صرافی ارزهای دیجیتال مکزیکی Bitso به لطف افزایش سرمایه 250 میلیون دلاری سری C در ماه می، اولین کریپتو تک شاخ منطقه شد.

مرکادو بیت کوین، یک صرافی کریپتو برزیل، نیز یک دور کلان تامین مالی را تکمیل کرد و ۲۰۰ میلیون دلار از SoftBank تامین مالی کرد. تیریوت اظهار داشت: “این فوق العاده است، و ما انتظار داریم تعداد بیشتری از آنها در راه باشند.”

از آنجایی که بانکداری افراد بدون بانک یکی از ستون های اصلی فلسفی و عملی ارزهای دیجیتال است، این می تواند به معنای ارائه خدمات مالی به مردم برای اولین بار باشد که رقیب یا پیشی گرفته از هر چیزی در سیستم قدیمی است.

تیریوت ادامه داد که این بدان معناست که خانواده‌هایی که به حواله‌ها وابسته هستند، مجبور نیستند 10 تا 20 درصد درآمد خود را توسط شرکت‌های انتقال پول کاهش دهند. “این بدان معناست که به معنای واقعی کلمه، هر کسی می تواند شروع به ایجاد یک سبد سرمایه گذاری کند. این اساساً استاندارد زندگی را تغییر خواهد داد.»

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *