علت ارزشمند شدن یک توکن NFT

علت ارزشمند شدن یک توکن NFT

جی مانی (Gmoney) نام مستعار یک کلکسیونر توکن‌‌های بی مانند (NFT) است. او در مصاحبه‌ای که اخیرا انجام داد دلیل خود را برای پرداخت مبلغ بسیار بالایی جهت خرید یک توکن کریپتو پانک اعلام کرد.

جی مانی به عنوان یک کلکسیونر توکن‌ NFT در ماه ژانویه برای یک تصویر 24 در 24 پیکسل که یک توکن از مجموعه توکن‌های کریپتوپانک (Cryptopunk) است 140 اتر (ETH) که در آن زمان برابر با 170 هزار دلار بود، پرداخت کرد. لازم به ذکر است که کریپتوپانک جز اولین پروژه‌های توکن‌‌های بی‌مانند بود که ده هزار توکن در آن با استفاده از یک الگوریتم تولید شد. پس از رشد بازارهای NFT و علاقمندی روز افزون کاربران، این پروژه نیز مورد استقبال بسیاری قرار گرفت. توکن‌های کریپتو پانک اکنون جزو گرانترین توکن‌های بی‌مانند در بازار ارزهای دیجیتال هستند.

جی مانی این اقدام خود را اقدامی برای معتبر بودن توصیف کرد. به نظر می‌رسد جی مانی از شرکای شرکت دلفی (Delphi INFINFT) است. این شرکت در حوزه سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال و بخصوص پروژه‌‌های NFT فعال است.

جی مانی برای این اقدام خود توضیح داد که: وقتی شخصی ساعت رولکس خریداری می‌کند هزاران دلار را برای اطلاع پیدا کردن از ساعت خرج نمی کند چون یک  ساعت ساده چند دلاری هم می‌تواند این کار را انجام دهد. اما داشتن یک ساعت رولکس با خود برای صاحب آن اعتبار به همراه می‌آورد. با استفاده از توکن NFT به عنوان تصویر پروفایل در شبکه‌های اجتماعی دیسکورد (Discord) و توییتر (Twitter) برای دارنده آن اعتبار می‌اورد. تاثیر این توکن بی مانند در دنیای ارزهای دیجیتال، مثل ساعت رولکس در دنیای فیزیکی است.

کوپر تورلی (Cooper Turley)، یکی دیگر از سرمایه گذاران معروف در بازار کریپتوکارنسی نیز معتقد است در این حوزه توکن‌های بی‌مانند ارزشمندترین جنبه ارزهای دیجیتال است. او معتقد است علت ارزشمندی NFT‌ها جامعه است. بدون وجود جامعه طرفدار این توکن‌‌ها عملا آن‌ها هیچ ارزشی نخواهند داشت.

منبع: کریپتوگلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *