نوسانات رمزارزها، ثبات مالی جهان را به هم می‌ریزد

ezgif 6 e5e8d4d5afb7

صندوق جهانی پول (IMF) پیشنهاداتی را ارائه داده است تا ریسک‌های مالی ناشی از قبول کردن کریپتو در جهان را کاهش دهد. این صندوق برخی سیاست‌های قابل اجرا را منتشر کرده است تا کشورهایی که در حال توسعه هستند و یا بازارهای پیشرو دارند، بتوانند ثبات مالی خود را در برابر قبول جهانی رمزارزها حفظ کنند.

صندوق جهانی پول اعتقاد دارد که کریپتوها راهی برای پرداخت‌های سریع‌تر و ارزان‌تر خارج از مرزهای یک کشور هستند. این صندوق همچنین به رشد بسیار خوب این دارایی‌ها با وجود روند نزولی بازار از ماه می 2021 نیز اشاره کرده است. IMF در این گزارش بیان می‌کند که سود بسیار زیاد، هزینه کم تراکنش‌ها، سرعت بالا و کم شدن امکان جلوگیری از پولشویی، از مهم‌ترین دلایل رشد رمزارزها در سال جاری بودند.

برای محافظت از ثبات مالی در برابر استفاده و معامله بسیار زیاد از کریپتوها، IMF پیشنهاد داده است: ” سیاست‌گذاران باید یک استاندارد جهانی برای دارایی‌های رمزارزی در نظر بگیرند تا تواناییشان برای نظارت بر اکوسیستم کریپتو بالا برود. بازارهای پیشرو که با ریسک کریپتوسازی شدن روبرو هستند، باید سیاست‌های اقتصاد کلان خود را قدرت ببخشند و اهمیت ایجاد ارزهای دیجیتال مخصوص بانک‌های مرکزی (CBDC) را جدی بگیرند.”

داده‌های سه ساله جمع‌آوری شده توسط IMF نشان می‌دهد که ریسک تنظیم شده بیت کوین با شاخص‌هایی همچون S&P 500 قابل مقایسه است.

علاوه بر این‌ها صندوق جهانی پول پیشنهاد داده است که قانون‌گذاری و نظارت مناسب بر روی استیبل کوین‌ها ایجاد شود تا ریسک آن‌ها کاهش یابد. IMF اعتقاد دارد علاوه بر CBDC ها، سیاست‌های دلار زدایی می‌تواند به دولت‌ها برای مقابله با ریسک‌های اقتصاد کلان کمک کند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *