سرمایه‌گذاری صندوق‌های بازنشستگی در بیت‌کوین

سرمایه گذاری صندوق‌های بازنشستگی در بیت کوین

با گسترش بازار ارزهای‌دیجیتال، چندین صندوق بازنشستگی در حال بررسی بیت کوین (BTC) و دیگر ارزهای دیجیتال هستند. این بار، صندوق بازنشستگی آتش نشانان هوستون (Houston Pension Fund) تصمیم گرفتند در بیت کوین (BTC) و اتریوم (Ethereum)، دو رمز ارز بزرگ جهان سرمایه‌گذاری کند. در صورت انجام این سرمایه‌گذاری، صندوق بازنشستگی هوستون جز اولین صندوق‌های بازنشستگی است که روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است.

صندوق بازنشستگی آتش نشانان هوستون که بیش از 5.5 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می‌کند. این صندوق تصمیم گرفته است 25 میلیون دلار از سرمایه خود را بیت کوین و اتریوم بخرد تا با سرمایه‌ای اندک نسبت به مجموع دارایی خود وارد دنیای رمز ارزها شود. تصمیم صندوق بازنشستگی آتش نشانان هوستون نشان دهنده علاقه زیاد ایجاد شده به ارزهای دیجیتال است. بعلاوه این صندوق می‌تواند یکی از اولین صندوق‌های بازنشستگی باشد که بر روی ارزهای‌دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کند. یکی از دلایل اصلی این تصمیم می‌تواند مربوط به نرخ بهره پایین در برابر تورم بالاتر باشد که مدیران صندوق تصمیم به چنین کاری گرفته‌اند. زیرا با نرخ پایین‌تر بهره در واقع هر روز این صندوق‌ها سرمایه خود را بیشتر از دست می‌دهند.

بیت کوین و ارزهای دیجیتال به عنوان یک سرمایه‌گذاری جایگزین، به نظر می‌رسد که می‌تواند در بلندمدت بازدهی بهتری برای صندوق‌های بازنشستگی داشته باشد. فراموش نکنیم که بیت‌کوین از 3,180 دلار در دسامبر 2018 به بیش از 66,000 دلار در اکتبر 2021 رسیده است. این نشان‌دهنده افزایش قیمت 1،975 درصدی طی چند سال است. برخی از کارشناسان معتقدند که بیت‌کوین در روندهای آینده، ممکن است به 100،000 دلار برسد و حتی از سطوح بالاتر (نزدیک به 250،000 دلار) نیز فراتر رود. این امر سرمایه‌گذاری جایگزین را برای صندوق های بازنشستگی جذاب می‌کند زیرا در حال حاضر برای دیگر دارایی‌‌ها سنتی چنین نگاهی وجود ندارد. البته توجه داشته باشید که این‌ها فقط احتمالات بوده و بسیاری کارشناسان در مقابل پیش‌بینی می‌کنند که بیت کوین به صورت کلی از بین خواهد رفت.

انتظارات تورمی ایالات متحده به بالاترین سطح در یک دهه گذشته رسیده است. این نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایلی باشد که صندوق‌های بازنشستگی به دنبال گزینه‌های جدید سرمایه‌گذاری هستند که نتایج بهتری را برای سرمایه‌گذاری آن‌ها به ارمغان می‌آورد.

منبع: usethebitcoin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *