صندوق ETF بیت کوین در اروپا

صندوق ETF بیت کوین در اروپا

شرکت مدیریت سرمایه جاکوبی (Jacobi Asset Management)،‌ یک پلتفرم سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف بوده که در شهر لندن مستقر است. شرکت جاکوبی به تازگی توانسته از کمیسیون خدمات مالی انگلستان جهت راه اندازی صندوق قابل معامله بیت کوین (ETF) تاییدیه دریافت کند.

جیمی خورشید (Jamie Khurshid) مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری جاکوبی در گفتگو با کوین تلگراف گفت: وجود مقررات شفاف شرکت‌‌ها و موسسات کمک می‌کند تا بدون خطر در ارتباط با فناوری‌های جدید با خیال راحت در اینگونه سرمایه‌گذاری‌ها شرکت کنند.

بر اساس بیانیه رسمی، صندوق قابل معامله بیت کوین این شرکت یک ابزار مالی بوده که از پشتیبانی برخوردار است. تاییدیه کمیسیون خدمات مالی انگلستان به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا این صندوق را در بازارهای سنتی در تمام حوزه‌های قضایی خارج از آمریکا و سایر مناطق با محدودیت‌های مشابه معامله کنند.

جیمی خورشید، که همچنین کارمند سابق گلدمن ساکس (Goldman Saches) است ، تأکید کرد که این وجوه “به طور متمرکز مانند اوراق بهادار نگهداری شده در سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار مرکزی، فرآیندی آشنا برای مدیران دارایی‌های سنتی، تسویه می‌شود”.

جاکوبی تصمیم دارد این صندوق را در بورس سهام اروپا (Cobe Europe) لیست کند که البته تاکنون مجوزهای لازم را دریافت  نکرده است. 

در 6 سپتامبر (15 شهریور)، چارلز رندل (Charls Randel)، رئیس FCA و تنظیم کننده سیستم های پرداخت، در سخنرانی خود در سمپوزیوم بین المللی  کمبریج در زمینه جرایم اقتصادی، نگرانی‌هایی را در مورد عدم آگاهی از ریسک در بین سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال مطرح کرد. این  نوع از رویکردها از ابتدا در ارزهای دیجیتال بوده و موافقان و مخالفان خود را تاکنون داشته است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *