صرافی etoro کاردانو را حذف می‌کند

ezgif 2 eb311ddf5e42

صرافی رمزارزی etoro در یک اطلاعیه اعلام کرده است که به زودی خرید و فروش دو رمزارز ترون و کاردانو را برای مشتریان آمریکایی خود ممنوع کرده و آن‌ها را از لیست حذف خواهد کرد. بعد از پایان سال میلادی (11 دی 1400) مشتریان آمریکایی این صرافی دیگر نه می‌توانند کاردانو و ترون خود را استیک کنند و نه امکان باز کردن موقعیت معاملاتی بر روی این دو رمزارز را دارند.

بعد از این تاریخ تا انتهای سه ماهه اول سال فروردین 1401 (2022) وضعیت این دو دارایی به حالت “فقط برداشت” درامده و بعد از آن نیز کسی نمی‌تواند آن‌ها را بفروشد. در این اطلاعیه آمده است که این تصمیم برای نگرانی‌های ناشی از قانون‌گذاری گرفته شده است. این اتفاق مقداری سورپرایز کننده بود؛ زیرا کاردانو تا کنون مشکل خاصی با قانون‌گذاران نداشته و نامش در میان رمزارزهای درگیر با این مسائل نیامده است. کوین‌های دیگر مانند ریپل و یا تتر به دلیل شکایت سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا بارها با این مسائل دست و پنجه نرم‌ کرده‌اند؛ اما کاردانو در این زمینه از خوش‌نامی برخورددار بوده است.

چارلز هاسکیسون (Charles Hoskinson)، موسس رمزارز کاردانو ماه گذشته اعلام کرد که با یک شرکت ارائه‌دهنده داده‌های بلاکچینی مشارکت خواهد کرد تا در برابر برخی فعالیت‌های غیرقانونی؛ مانند پولشویی، ایمن باشند.

این حرکت توسط خیل عظیمی از طرفداران کاردانو مورد انتقاد قرار گرفت؛ زیرا اعتقاد داشتند این کار به غیرمتمرکز بودن پلتفرم کاردانو آسیب جدی خواهد زد. در نهایت همکاری مورد نظر شکل نگرفت.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *