لایه‌ی دوم اتریوم به بالاترین حد از نقدینگی قفل شده خود رسید

اتریوم لایه دو TVL به بالاترین حد خود می رسد

نقدینگی قفل شده Layer 2 در طول چند ماه گذشته بیش از دو برابر شده است و به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 5.64 میلیارد دلار رسیده است. ارزش کل قفل شده (TVL) در شبکه‌های لایه‌ی دوم اتریوم (L2) به اوج جدیدی رسیده است زیرا هزینه‌ها به طور پیوسته افزایش می‌یابد. پلتفرم تجزیه و تحلیل لایه‌ی دوم در حال حاضر گزارش می‌دهد که مقدار کل ETH قفل شده در پروتکل‌ها و شبکه‌های مختلف L2 به بالاترین حد خود یعنی 5.64 میلیارد دلار رسیده است.

راه‌حل‌های مقیاس‌بندی L2 توان عملیاتی بسیار بالاتر و کارمزد تراکنش‌های کمتری را ارائه می‌کنند و از نظر پذیرش در نوامبر(آذرماه) افزایش یافته‌اند که بالاترین میانگین هزینه‌ها را در تاریخ شبکه‌ی اتریوم داشته است. آربیتروم با 2.67 میلیارد دلار قفل شده، یا حدود 45 درصد از کل، سهم بزرگ بازار L2 را دارد.

صرافی مشتقات غیرمتمرکز dYdX با 975 میلیون دلار در TVL در جایگاه دوم قرار دارد و Loopring L2 DEX با 580 میلیون دلار در جایگاه سوم قرار دارد، با این حال توکن LRC خود بیشتر ارزش قفل شده آن را تشکیل می‌دهد. لایه‌ی دوم TVL از ابتدای اکتبر(مهرماه) بیش از دو برابر شده است و 110 درصد از 2.68 میلیارد دلار به سطح فعلی رسیده است. طبق Bitinfocharts، میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم در حال حاضر حدود 40 دلار است. آنها در 9 نوامبر(۱۸ آبان) به بالاترین سطح خود یعنی حدود 65 دلار رسیدند و طی چهار ماه گذشته 700 درصد افزایش یافته‌اند.

قیمت با عملیات متفاوت است، یک انتقال توکن ساده ERC-20 می‌تواند در حال حاضر حدود 45 دلار هزینه داشته باشد و یک تعامل قرارداد هوشمند پیچیده‌تر یا مبادله Uniswap می‌تواند 140 دلار هزینه بر طبق Etherscan داشته باشد. از ماه اکتبر(مهرماه)، پلتفرم‌های DeFi سازگار چند زنجیره‌ای شاهد ورود بی‌سابقه‌ای بوده‌اند، زیرا سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان تلاش کردند از شبکه‌ی اتریوم به دلیل افزایش هزینه‌ها اجتناب کنند.

منبع:کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *