لیست شدن شیبا اینو در جمینی

لیست شدن شیبا اینو در جمینی

پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال جمینی که توسط کامرون وینکلوس و تایلر وینکلوس در سال 2015 تاسیس شد به تازگی رمز ارز شیبا اینو را به پلتفرم خود برای خرید و فروش کاربران اضافه کرد.

شیبا اینو جز دسته میم کوین‌ها در ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرد. این دسته از رمز ارزها همانطور که از نام آن‌ها پیداست با یک شوخی شروع شده‌اند. اولین رمز ارز این نوع کوین‌ها را می‌توان دوج کوین دانست. خالقان دوج کوین بیشتر با هدف ابراز مخالفت با بیت کوین و اثبات اینکه این کوین هیچ ارزش خاصی ندارد دوج کوین را به وجود آوردند. این کوین با همه فراز و نشیب‌هایی که تجربه کرد در ابتدا بیشتر توسط کاربران ردیت مورد استقبال قرار گرفت و در ادامه مورد توجه ایلان ماسک واقع شد که رشد قیمتی مناسبی را برای این کوین رقم زد.

رمز ارز شیبا اینو دارای لوگویی بسیار نزدیک به دوج کوین است که به دلیل همین تشابه پس از اوج گیری دوج کوین مورد توجه قرار گرفت. همان‌طور که خالق این رمز ارز اعلام کرده، شیبا یک آزمایش است و میخواهد بررسی کند آیا چیزی می‌تواند از صفر و بدون هیچ پشتوانه‌ای رشد کند. نکته جالب اینجاست که در صعود‌های قیمتی که اخیرا شیبا اینو تجربه کرد از جهت ارزش بازار این توکن به دوج کوین بسیار نزدیک شد و در مقاطعی نیز از آن پیشی گرفت.

با توجه به اینکه میم کوین‌ها پروژه خاصی به عنوان پشتوانه آن‌‌ها ندارند بسیاری از فعالان ارزهای دیجیتال انتقادات زیادی نسبت به آن‌ها وارد کرده و آ‌ن‌ها را شایسته سرمایه‌گذاری نمی‌دانند. از این رو بسیاری از صرافی‌ها نیز از لیست کردن یا اضافه کردن آن‌‌ها به صرافی خود سر باز می‌زنند. اما با رشد‌های خیره کننده‌ای که این رمز ارزها تجربه کرده‌اند بسیاری از صرافی‌ها مجاب شده‌اند که این توکن‌ها را اضافه کنند.

منبع: یوتودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *