چین دست از سر ماینرهای بیت کوین بر‌نمیدارد

ezgif 2 59b891143c95

چین به کسب و کارهای دولتی داخل کشورش که هنوز رمزارزها را استخراج می‌کنند، فشار آورده و اعلام کرده است که حق ندارند فعالیت خود را ادامه دهند. این کشور برای آن‌ها جریمه‌هایی؛ مانند هزینه بالاتر انرژی نیز در نظر گرفته است.

چین قصد دارد تحت برنامه مالی جدید خودش، تمام استخراج‌های در سطح صنعتی بیت کوین که حامی دولتی دارند را نیز تعطیل کند. دولت همچنین به استان‌های مختلف دستور داده است تحقیقات خود را بسیار بیشتر کرده و ماینرهای مخفی در شهرهایشان را پیدا کنند.

چین از از ابتدای سال 2021 موقعیت جدی در برابر ماینرها داشته و اذعان دارد که مصرف برق آن‌ها بسیار بالا بوده و خنک‌کننده‌هایشان نیز به محیط زیست آسیب می‌زند.  

در ماه شهریور این سرکوب ماینرها به اوج خودش رسید؛ زیرا دولت ادعا داشت که باید برای فصل سرما اماده باشد و انرژی کم نیاورد. ماینرهای صنعتی بزرگی در چین مشغول فعالیت بودند که بعد از این اتفاقات به کشورهای روسیه، قزاقستان و ایالات متحده مهاجرت کردند.

سرکوب‌های چین فقط به ماینرها و بحث انرژی محدود نمی‌شود. طبق قوانین، صرافی‌های رمزارزی هم نمی‌‌‌توانند به کاربران داخل چین خدمات بدهند و صرافی‌های بزرگی؛ همچون هوبی و بایننس دسترسی کاربران اهل چین خود را از ماه دسامبر قطع خواهند کرد.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *