پشتیبانی کاردانو از قراردادهای هوشمند با انتشار بروزرسانی جدید Alonzo

قراردادهای هوشمند در کاردانو

شرکت تحقیقاتی مهندسی Input Output، تیم توسعه دهندگان پروژه­ کاردانو بیان کرده‌اند که نسخه جدید کاردانو به نام AlonzoBlue2.0 به زودی منتشر می­‌شود. پروژه آلونزو (Alonzo) اولین شبکه آزمایشی آلفا است که اپراتورهای استخر سهام‌­گذاری و مشارکت ­کنندگان پلوتوس  (Plutus) از آن حمایت می­‌کنند. پشتیبانی کاردانو از قراردادهای هوشمند (Smart Contract) قدم بزرگی برای این شبکه محسوب می‌شود.

هدف اصلی از راه­‌اندازی این نسخه، شتاب دادن به توسعه نرم افزارهای غیر متمرکز و پروتکل های مالی غیر­ متمرکز (Defi) است. این هاردفورک، بلاک چین کاردانو را به قراردادهای هوشمند تجهیز  می‌­کند و امکان استقرار نرم ­افزارهای دیفای را بر روی پلتفرم آن مهیا می‌­شود. شرکت IOHT بیان کرده است که در حال آماده سازی نسخه نهایی Alonzo بوده و این قابلیت‌­ها می‌­تواند قراردادهای هوشمند را به پنجمین رمز ارز بزرگ جهان از نظر ارزش بازار اضافه کند.

این شرکت در توییتر خود اینگونه عنوان کرده است که: ما تصمیم داریم زمانی هارد فورک را ارائه بدهیم که این پلتفرم کاملا آماده باشد و بتوانیم اطمینان پیدا کنیم که مشتریان دسترسیِ عالی به خدمات واریز/برداشت به رمز ارز ADA دارند و نیاز نباشد تا برای استفاده از آپشن‌ها و خدمات معاملاتی صبر کنند.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، خالق کاردانو در یک کنفرانس بیان کرد که پس از رویداد هارد فورک ترکیبی (HFC)، توسعه دهندگان می‌­توانند با استفاده از Plutus code، کدگذاری قراردادهای هوشمند را بر روی بلاک چین کاردانو شروع کنند. پشتیبانی کاردانو از قراردادهای هوشمند به این صورت استارت می‌خورد.

جالب است بدانید که پنج ثانیه پس از وقوع رویداد HFC، می‌توانید کد Plutus را بر روی کاردانو اجرا کنید. اگر واقعاً خلاق هستید و درک خوبی از اهداف و عملکرد کاردانو دارید، می­‌توانید سریع کد زدن راشروع و به توسعه قراردادهای هوشمند در شبکه اصلی بپردازید؛ یا می­‌توانید دو سه هفته منتظر بمانید تا شبکه از وضعیت آزمایشی به مرحله­ مشخصی برسد.

منبع: دیلی هودل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *